vrf sistemi fiyatları

VRF SİSTEMİ FİYATLARI

Vrf sistemi fiyatları hakkında ,yazın sıcağında ya da kışın soğuğunda bulunduğunuz ortamı ısıtmak için klima tercih ediyorsanız size mükemmel bir teklifimiz var. Japonya kökenli olarak piyasaya çıkan ve gittikçe yaygınlaşan VRF Sistemi fiyatları sayesinde artık bütün evinizi bir kombi sistemi gibi ısıtmanız ya da aynı sistem dâhilinde soğutmanız mümkün... Bunun için takip edilmesi gereken adımlar, Vrf sistemi fiyatları hakkındaki detaylar ve avantajlar yazımızın içinde yer almaktadır.

VRF SİSTEMİ NEDİR

Klima sektöründe yeni yeni parlamaya başlayan ve pek çok kişi için büyük avantaj barındıran VRF Sistemi Nedir? Bu sorunun cevabını klima almak isteyen birçok kişi de merak etmektedir. VRF Variable Refregant Flow yani Değişken Debili Akışkan Soğutucu Sistem, içindeki değişken sayesinde soğutma ve ısıtma seviyesini çok çabuk kontrol altına alabilmektedir. Yani klima motorunu çok fazla yormadan istenen ısı seviyesine çabucak ulaşarak ekonomik bir kullanım sağlamaktadır. İşte bu değişken debili akışkan sistem sayesinde pratik, ekonomik ve aynı anda birden çok odayı kontrol etmeye yarayan sisteme VRF Sistemi denilmektedir.

Vrf sistemi fiyatları nedir?

Vrf sistemi fiyatları  sayesinde bütün bir evin oda ısısı ayarlana bilirken aynı zamanda birkaç kat birden ısıtılabilir veya soğutulabilir. Hatta bu işlem yapılırken her oda için farklı bir derece ayarlanması mümkün olmaktadır. Günümüzün gelişen teknolojisi, değişen ihtiyaçlara yönelik olarak gittikçe daha kullanışlı ürünler ortaya çıkarmaktadır. İşte VRF de bu ihtiyaçtan doğan bir ısıtma sistemidir.

VRF SİSTEMİ İLE KLASİK KLİMA SİSTEMİ ARASINDAKİ FARKLAR

VRF Sistemi ile çalışan klimaların artılarını merak edenler için VRF Sistemi ile klasik klima sistemi arasındaki farklar hakkında bilgi verelim. VRF Sistemi ile çalışan klimalar, tek bir bakır boru sistemi sayesinde birden çok iç üniteye hükmedebilmektedir. Ancak klasik klima sisteminde tek bir klima aracı tek bir klima motoruna bağlı olarak çalışmaktadır. Bu durumda bütün odaların ısınması söz konusu ise birden çok klima almak gerekmektedir. Ancak VRF sistemi  fiyatları sayesinde hem çevreye zarar vermeyen bir düzenek kullanılmakta hem de akışkan debi ile ısı çok daha hızlı bir şekilde ayarlanmaktadır. Böylece vrf klima kompresörü  normalde çalıştığından daha az sürede maksimum performans göstermektedir.

Bakım yapılması söz konusu olduğunda ise bir evde birden çok klima sistemi mevcutsa her sistem için ayrı bir bakım işlemi uygulanmak zorundadır. VRF Sistem Klima için ise bir kontrol paneli kullanılarak bütün sistemin bakımı kolayca yapılabilmektedir.

VRF SİSTEMİ AVANTAJLARI

Yukarıda da bahsi geçtiği üzere VRF Sistemi her yönden daha pratik ve ekonomik bir yapıya sahiptir. Şimdi bu özellikleri VRF Sistemi Avantajları adı altında maddeler halinde bir kez daha sayalım:

·        VRF Sistem klimalar size daha düşük faturalar ile daha az harcama yaptırır.

·        Ortam ısısını birbirinden bağımsız olarak çabucak ayarlayabilen yapısı ile aynı anda farklı odalarda farklı sıcaklık değerlerine ulaşmak mümkündür.

·        Her türlü bina için mimari yapıya uygun bir tasarım ile bütün odaları kontrol edebilecek şekilde VRF Klima sistemi kurulabilmektedir.

·        Çevreye zarar vermediği için komşu şikâyetlerinden başınız ağrımayacaktır. Bu saydıklarımızın üzerine bir de bizim avantajlarımız eklendiğinde ise kazancınız çok daha büyük olmaktadır.

VRF SİSTEMİ ÜZERİNE BİZİM EKLEDİKLERİMİZ

VRF Sistemi ile çalışan klimalar, yapı itibarıyla oldukça pratik bir çalışma sistemine sahiptir. Ayrıca akışkan debi özelliği sayesinde iç dolaşımı çok daha hızlı ve kolay olmaktadır. Ancak VRF Sistemi üzerine bizim eklediklerimiz de düşünüldüğünde çok daha kârda olduğunuzu söylemeden geçemeyiz. Bu özellikler şöyle ifade edilebilir:

  • Sizin için bütçenize en uygun ve oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip VRF Klimaçeşitlerimiz dijital kataloglarımızda yer almaktadır.
  • VRF klima sistemleri içinden istediğiniz markayı seçtikten sonra müşteri hizmetleri birimimizden ürün hakkında detaylı bilgi alma şansınız da bulunmaktadır.
  • Alışverişi tamamlayan müşterilerimize talepleri doğrultusunda uzman ekibimizi yönlendirerek öncelikle ölçü alma işlemini tamamlatmaktayız. Ardından klima kurulumunu yaptırmaktayız.
  • Bunun gibi birçok avantaj hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçmenizi öneririz.               

     

VRF KLİMA FİYATLARI

VRF Klima Modelleri gittikçe yaygınlaşmakta ve fiyat seçenekleri de oldukça geniş bir yelpazede yer almaktadır. Her aile, iş yeri sahibi ya da ev sahibi kendi bütçesine uygun bir VRF klima almayı tercih etmektedir. Bu nedenle VRF Klima Fiyatları konusunda yapılan aramalar da internet üzerinde hayli fazladır. Bu yazımız içinde sadece VRF Klima Fiyatları değil aynı zamanda modeller, özellikler ve avantajlar hakkında da bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

VRF KLİMA FİYATLARI NE KADAR?

            Klima almak ve kurulum yaptırmak isteyen herkes öncelikle internet üzerinden ve çeşitli mağazaları dolaşarak fiyat araştırması yapmaktadır. VRF Klima Fiyatları Ne Kadar? yazarak internette yapılan aramaların da son dönemde iyice arttığı görülmektedir. Fiyatların markalara, özelliklere, istenilen ısıtma ve soğutma hacmine göre değerlendirildiğini belirtmek gerekmektedir. İki ya da 3 oda ısıtmak için alınan klima fiyatı ile 5-6 oda, villa, 3 katlı ev, 5 katlı bir bina ısıtmak için alınan VRF sistemi fiyatları tabi ki farklılık göstermektedir. Ayrıca binaların mimari yapılarına uygun olarak yapılan kurulum işlemleri ve döşenen sistem de fiyata etki eden faktörlerden bir tanesidir. Bütün bunlar düşünüldüğünde net bir fiyat vermek mümkün olmasa da sitemiz üzerinden ürün fiyatlarını detaylı olarak incelemeniz mümkün olmaktadır.

VRF KLİMA MODELLERİ

Klima sistemleri içinde son dönemde büyük bir ilgi gören VRF Klima için de farklı modeller söz konusudur. VRF klima modelleri açısından internette yapılan aramalar neticesinde birçok ürün için değişik modellerin bulunduğu görülmektedir. İnternet sitemiz üzerinde de yer alan birçok marka için VRF sistem ile çalışan farklı klima modelleri yer almaktadır. Bu modelleri maddeler halinde şöyle ifade edebiliriz:

·        Kaset tipi

·        Kompakt kaset tipi

·        Kompakt kanallı tip

·        Düşük Statik Basınçlı Kanal tipi

·        Yüksek Statik Basınçlı Kanal Tipi

·        Yer – Tavan Tipi

·        Tavan Tipi

·        Kompakt Duvar Tipi

·        Duvar Tipi

·        Dört Yönlü Kaset Tipi

·        Çift Yönlü Kaset Tipi

·        Tek Yönlü Kaset Tipi

·        Akıllı iç ve dış üniteler

Kurulum yapılacak olan ev, iş yeri ya da bina için bu modellerden hangisinin uygun olduğuna karar verildikten, gerekli ölçüler alındıktan sonra monte ve kurulum işlemleri tamamlanmaktadır. Bunun için firmamızın teknik ve uzman ekipleri her adımı büyük bir titizlikle tamamlamaktadır.  

VRF Klima Nereden Alınmalı

VRF Klima bayi sistemlerinin avantajları pek çok kişiyi cezp etmektedir. İnternette ve diğer mecralarda sıklıkla satışı görülen “VRF Klima Nereden Alınmalı?” sorusunun cevabını şöyle verebiliriz. Hangi marka olduğu fark etmeksizin öncelikle güvenilir bir firmadan alışveriş yapmak sizi en büyük kayıplardan koruyacak olan ilk adımdır. Yani alanında uzman bir ekip ile çalışan ve size sorduğunuz sorular karşısında net cevaplar vererek kafanızdaki soru işaretlerini gidererek güven veren bir firma bu iş için uygundur.

Her konu için gerekli eğitimleri almış, kurulum, kullanım, bakım, tamir gibi her aşamada size gerektiğinde sözlü ya da teknik olarak yardım edecek bir firmayı seçtiğinizden emin olmalısınız. Firmamız saydığımız bu özelliklerin tamamına sahip olup alışveriş öncesinde merak ettiğiniz sorularınızı müşteri hizmetleri birimimiz sayesinde en hızlı şekilde yanıtlamaktadır.

VRF KLİMA

VRF Klima sisteminiz ile ilgili yaşadığınız bir aksaklık söz konusu olduğunda teknik ekibimizi yönlendirerek gerekli tespitin yapılmasını sağlamaktayız. Böylece fabrika kaynaklı ya da müşteri kaynaklı arızalara yönelik prosedürlerin uygulanmasını sağlamaktayız. İşini bilen bir firmadan yardım istemek size en ekonomik çözümü sağlayacaktır. Çünkü merdiven altı üretim yapan ve bakım ya da tamir yaptığını iddia ederek müşterilerini mağdur eden birçok firma da bulunmaktadır. Öncelikle müşteri memnuniyetine önem veren ve verdiği hizmeti en üst kalitede sağlayan ekibimiz size en uygun VRF sistemi fiyatları için yardımcı olmaktadır.

Aşağıda ,öğrenmek istediğiniz konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.