Yer tavan tipi klimalar

YER TAVAN TİPİ KLİMALAR

Yer tavan tipi klimalar, hem tavan hem de yere monte edilebilme özelliğinden dolayı, en çok tercih edilen klima türlerinden birisidir. Bilindiği üzere klimalar, özellikle serinleme amaçlı olarak fazla rağbet görmektedir.

 

 

 

İhtiyaçların artması ve teknolojik gelişmeler, klima modellerinin daha farklı ve avantajlı kullanım özelliklerine sahip şekilde karşımıza çıkmasını sağlamıştır. Yer tavan tipi  klimalar, her alanda rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahip özel tasarım ve donanımda ürünlerdir.

 Yer tavan tipi  klimalar

Yer tavan tipi klimaların montajı zor değildir. Klasik şekilde iç ünite kullanılacak mekana, dış ünite ise, bu alanın dışında kalan ve açık havaya bakan kısma monte edilir. Montajı ustalık gerektirir. Mutlaka teknik bilgiye ve gereken sertifikalara sahip çalışanlar tarafından monte edilmesi gerekir ki, amacına uygun şekilde kullanılabilsin.

Pencere altları, balkonlar veya teraslar, yer tavan tipi split klimalar için en uygun montaj alanlarıdır. Bakır boru, drenaj hortumu, izolasyon bandajı, elektrik kablosu ve dekoratif bandajdan oluşan iç ve dış üniteler, özel olarak birbirine bağlanır, bağlantı gerçekleştirilirken açılan tesisat yuvası, dekoratif şekilde kapatılarak estetik görünüm sağlanır.

   Yer Tavan Tipi Split Klima Nerelerde Kullanılır?

En iyi klima

Isıtma ve soğutmaya ihtiyaç duyulan tüm alanlarda yer tavan tipi split klima kullanılır. Evlerde kullanımı yaygındır. İş yerlerinde de kullanıma uygundur. Onun haricinde, mağaza, alışveriş merkezi, kamera odaları, bilgi işlem odaları ve toplantı salonları olmak üzere, iklimlendirme ihtiyacına yönelik olarak istenilen alanda kullanılabilir.

   Yer Tavan Tipi Split Klimaları Neden Tercih Etmeliyiz?

 Yer tavan tipi split klimalar, güçlü mod özelliği bulunan klimalardır. Yani, hızlı ve ani şekilde ısıtma ihtiyacına kesin çözüm sunan cihazlardır. Tavana veya duvara monte edilebilme avantajı vardır. Ön paneli yıkanabilme özelliğine sahiptir. İstenilen sıcaklığa hızlı bir şekilde ulaşmak için etkili performans gösterirler.

Otomatik zamanlayıcı fonksiyonu ile cihazın, istenilen saatlerde çalışması sağlanabilir. İç ve dış üniteleri sessiz çalışır. Özel hava temizleme filtresi vardır. Düşük enerji harcar, buna rağmen yüksek performans gösterir.

   Yer Tavan Tipi Split Klimaların Fiyatı Nedir?

Yer tavan tipi klimalar, yüksek maliyetli ürünler değildir. Kullanılacağı alana ve özelliklerine göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Kullanım özelliklerinden kullanılacağı alana kadar birçok yönü, fiyatları belirlemede göz önünde bulundurulan özelliklerdir.

Klimalar, otomatik zamanlayıcı ve sessiz çalışma özelliğinden dolayı, son zamanların en çok tercih edilen ısıtma soğutma sistemleridir. Her geçen gün daha farklı bir modelin piyasaya görülmesine bağlı olarak da, klimalara olan talep giderek artmaktadır.

Ancak, klimalar da kendi içlerinde belirli özellikleri nedeniyle ayrılmaktadır. Yeni çıkan ürünler, daha çok tercih edilmektedir. Yer tavan tipi klima ise, son teknolojik donanıma sahip klimalar arasında yer aldığından, kullanıcıların ilgi gösterdiği cihazlardır.

Yer tavan tipi split klimalar

Yer tavan tipi split klimalar, salınım fonksiyonu diye bir özelliğe sahiptir. Bu da, kullanıcı evde yokken, klimanın tasarruflu çalışmasını sağlar. Müşteriler, her daim hem ekonomik hem de yüksek verim alabileceği ürünleri araştırmaktadır.

Yer tavan tipi split klimalar, kullanıcıların hem maddi açıdan hem de işlevsellik açısından beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Bu tip klimalar, bazı nedenlerden dolayı montaj sorunu bulunan yerlere bile kurulabilmektedir. Basit montaj ve estetik görünüm sağlayan ürünler, konforlu yaşam isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yer Tavan Tipi Split Klimalar Nasıl Monte Edilir?

Büyüklük küçüklük ve genişliği farketme den tüm alanlara montajı yapılabilen yer tavan tipi split klimalar, en çok da bu özelliği dolayısıyla tercih edilmektedir. Yere veya tavana montaj uygunluğu, uyumsuzluk riskini ortadan kaldırmaktadır. Farklı özellik ve markaların yer tavan tipi split klimaları ile, kaliteli yaşam ayrıcalığından faydalanılabilir.