Vrf

VRF

 Vrf , klima markaları ve modelleri için yeni gelişen bir teknolojik sistem olarak son dönemde gündeme gelmektedir. Vrf tanımı, VRF klima markaları, modelleri, avantajları alt başlıkları altında Vrf  klima sistemi hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktayız. Vrf  şeklinde yazılan ve açılımı Variable Refregant Flow olan Türkçe karşılığı Akışkan Debili Değişken Soğutucu Sistem için “VRF Nedir?” sorusunu yanıtlamakla başlayalım.

Vrf 

            Akışkan Debili Değişken Soğutucu Sistem yani VRF Nedir?” sorusunun cevabını verelim. Akışkan Debili Değişken soğutucu sistem sayesinde bir merkezî kontrol paneli sayesinde birden çok odanın ısı derecesinin ayarlanabilmesi VRF sistemi açıklamaktadır. Bir bakır boru tesisatı sayesinde bir kontrol paneline bağlanan çeşitli soğutucu / ısıtıcı sistem ile oda ısılarının kontrolü sağlanmaktadır. Farklı odalar için farklı sıcaklık değerlerinin ayarlanabildiği ve klima için tek bir odada toplanma zorunluluğu bulunmayan bu sistem tipik klima sistemine göre daha avantajlıdır.

VRF KLİMA MARKALARI

VRF Klima sistemleri için birçok farklı markanın ve modelin bulunduğunu yazımızın giriş kısmında belirtmiştik. VRF Klima markaları açısından yapılan bir internet araştırması sonucu şu firmaların VRF Klima çeşitleri bulunduğunu görürüz:

·        Mitsubishi Heavy Endustries

·        Daikin

·        Fujitsu

·        Mitsubishi Electric

·        LG

·        Midea

·        Panasonic

·        Samsung

·        Toshiba

·        Sanyo

·        General

·        Fjtherma

·        Hitachi

·        Hisense

·        Gree

Bu markalar arasından bir tercih yaparken ürünlerin garantili ve birinci el olduğundan emin olmanız sonrasında ürünlerin arıza vermemesi açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak bu kısımla ilgili detayları da avantajlar kısmında anlatacağız. Öncelikle VRF Klima modelleri konusundaki detaylara yer verelim.

Vrf 

Vrf Klima sistemi edinmek isteyen müşterilerimiz için firmamızda bina yapısına uygun olarak birçok farklı model yer almaktadır. VRF Klima Modelleri arasında ev, okul, hastane, plaza, iş yeri gibi farklı birçok ortam için uygun olanlar farklı mimari yapılara uygun olarak kurulmaktadır. Farklı birçok tipi bulunan klima modelleri şu şekilde sıralanmaktadır:

·        Kaset tipi

·        Kompakt kaset tipi

·        Kompakt kanallı tip

·        Düşük Statik Basınçlı Kanal tipi

·        Yüksek Statik Basınçlı Kanal Tipi

·        Yer – Tavan Tipi

·        Tavan Tipi

·        Kompakt Duvar Tipi

·        Duvar Tipi

·        Dört Yönlü Kaset Tipi

·        Çift Yönlü Kaset Tipi

·        Tek Yönlü Kaset Tipi

·        Akıllı iç ve dış üniteler

Binaların iç tasarımı, odaların kullanım amaçları, hatta binaların kullanım amaçları bu modellerden hangisinin tercih edileceğine dair karar verilmesini sağlamaktadır. Bina yapısına ve tasarıma en uygun VRF modelleri seçildiği kadar bütçeye uygunluk da bu seçimi etkilemektedir.

VRF 

 

VRF sistemin ne olduğu, nasıl bir işletim sistemine sahip olduğu hakkında bilgi verdik. Ayrıca VRF klima markaları ve VRF klima modelleri ile ilgili detaylara da değindik. Şimdi de VRF Klima avantajları hakkında bilgi verelim:

VRF Klima sistem itibarıyla birden çok klima satın almaya gerek kalmaksızın bütün bir bina için uygunluk göstermektedir.  

Çevreye zarar vermeyen özelliği ile daha doğal bir kullanım sağlamaktadır.

Vrf klima sistemleri her mimari yapı için iç ortama uygun olarak gerekli ölçülerin alınması ile birlikte en uygun tasarımla kurulmaktadır.

Vrf klima markaları içinden bütçenize en uygun olanını tercih etme şansınız bulunduğu gibi firmamız üzerinden almayı tercih ettiğiniz her model sıfır olarak teslim edilmektedir.

Kullanım alanınıza uygun ölçüler alınarak uzman ekibimiz tarafından gerekli tesisat inşa edilmektedir. Bu işlem yapılırken binanızın estetik görünümü bozulmadan en uygun tasarım tercih edilmektedir.

Klima sistemi kurulumu öncesi ve sonrası süreçler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen her müşterimiz için müşteri hizmetleri birimimiz bulunmaktadır. Günün her saati ve haftanın her günü ulaşılabiliyor olması ise size sağladığımız bir diğer artı özelliktir.