vrf sistem

VRF SİSTEM

Vrf sistem,teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte klima çeşitlerinde de büyük oranda artış gözlemlenmiştir. Değişen iklim koşulları ile farklı hava şartları ortaya çıkmış ve bu durumda klima kullanımı adeta zorunlu hale gelmiştir.

VRF SİSTEM

VRF klima sisteminin sağladığı avantajlar saymakla bitmez. Kullanıcısının yüzünü güldürerek ekonomiye katkı sağlayan VRF klima sistemleri, sıkça tercih edilen klima sistemleri arasındadır. VRF Klima sistemleri, hassas kapasite kontrolü sağladığı için tercih edilmektedir. Bunun yanında, geliştirilmiş enerji kontrolü sağlayarak tasarruf edilmesini kolaylaştırır.

                                                              VRF KLİMA

VRF klima sisteminin bir diğer avantajı da kompakt bir tasarıma sahip olmasıdır. Tek bir modül ile harika bir sistem kurulmuş ve çalıştırılmıştır. Aynı zamanda, iç ünite yelpazesinin geniş şekilde üretilmiş olması da kurulum ve kulanım kolaylığı sağlamaktadır. VRF sistem ,kurulumunda gerekli olan borular oldukça küçük çapta üretilmiştir. Bu durumda da boru maliyetleri daha da düşerek, rahat kullanımın olmasını sağlar. Aynı zamanda, kurulumda kullanılacak boruların çaplarının küçük olmasının yanısıra esnek bir boru yapısı bulunmaktadır.

VRF KLİMA SİSTEMİ

VRF sistem önemli avantajlarından olan esnek boru yapısı ile soğuk ve sıcak havanın geçişi oldukça kolaylaştırılmıştır. VRF klima sistemlerinin önemli avantajlarından bir diğeri de, en zor şartlarda bile kolay şekilde ısıtma ve soğutma yapabiliyor olmasıdır. -20 derecede ısıtma yapabilirken aynı zamanda +43 derecede soğutma sağlayabilmektedir.

VRF KLİMA SİSTEMİ FİYATLARI

VRF klima sistemi ile farklı büyüklükteki birçok yapıya kurulum yapabilir ve bulunduğunuz alanın ihtiyacı doğrultusunda VRF klima sistemlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. VRF klima sistemleri içerisinde bulunan kompresörlerin, rotasyon şeklinde çalıştırılması sonucunda, gereksiz yüklemelerin de önüne geçilmiş olur. Bu sayede, kullanılan kompresörlerin kullanım ömrünü uzar. Daha iyi performans sağlanır.

VRF DIŞ ÜNİTE

VRFklima sistemindeki dış ünitelerde, birden çok kompresör bulunduğu için birinin arızalanması sonucunda yedekleme işlemi gerçekleştiğinden, diğer kompresörler çalışmaya devam edecektir. Ortaya çıkan yeni klimalar sayesinde, tüketici tercihleri de oldukça değişim göstermektedir. Birçok klima sistemi seçeneğiyle karşılaşmamız mümkün olacaktır. Ancak klima sistemleri değerlendirilirken dikkat edilecek en önemli nokta, kullanım süresi boyunca sağladığı avantajlardır.

VRFklima sistemlerinde birçok avantajı rahatlıkla görmeniz mümkün. Ne kadar kullanım kolaylığına sahip olursanız, o kadar rahat edeceksiniz. Evinize misafir geldiğinde, bebeğiniz diğer odada uyuduğunda, mutfakta yemek yaptığınız sırada birçok farklı ısı uygulamasına ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte bu noktada VRF klima sistemleri en büyük yardımcınız. Çünkü tek bir merkezden dairenizin ya da villanızın bütün oda kontrollerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Tek bir dokunuşla istediğiniz gibi ayarlayacağınız VRFklima sayesinde, isteyen istediği ısıda oturabilecek ve bulunduğu yeri amacına uygun kullanabilecek. VRF klimanın maliyeti biraz masraflı gelebilmekte kullanıcılara. Ancak, elde edeceğimiz avantajlar ve uzun süre kullanım düşünüldüğünde oldukça kâr ettiren bir sistem olduğunu görebiliriz.

vrf sistem

Farklı klima sistemleri ile daha az enerji tasarrufunun olmasıyla, yüksek faturalar öderken, VRF ‘nin sağladığı enerji tasarrufu sayesinde oldukça düşük faturalar ödeyerek ortaya çıkan maliyeti en aza indirgeyebiliriz. Böylelikle VRF klima kurulum aşamasında ödediğimiz ücret, gözümüzü korkutmamış olur.

Yeni sistem binalarda, artık metrekare hesabı daha iyi yapılmakta ve giderek küçültmektedir. Bu durumda, binanın yapısı diğer farklı klimaların büyük boru döşemelerini kaldırmayabilir. Ya da estetik açıdan iyi bir görünüm sağlamayabilir. İşte bu noktada kullanacağınız VRF sistem ile hem alandan tasarruf ederken, hem de estetik görüntüyü sağlayabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin hafif olması da mimari yapıya fazla yük bindirmeyeceğinden herhangi bir hasara sebep olmaz. VRF klimanın hafif ve küçük yapısı sayesinde, kolay kurulum sağlanarak istenilen konfor elde edilebilir.