vrf sistem

Vrf sistem

VRF sistem ( Variable Refrigerant Flow ) yani değişke soğutucu debili sistemler demektir. Sistemin içerisinde bulunan akışkanın debisini değiştirerek ihtiyacı olan ısıyı net olarak ayarlar. Son teknolojik VRF çevreye saygısı olduğu gibi teknik özellikleri açısından da verimli bir akışkan kullanılır. Bu sistem birden çok ünitenin bir bakır hattı üzerinde aynı dış üniteden beslenmesi ile olur. Mimari yapılarda özellikle daha geniş ve birden çok bölmenin olduğu yaşam alanlarında kullanılır. Böylelikle işlevsellik, verimlilik ve esneklik açısından büyük öneme sahiptir. Kurumsal ve bireysel olarak montajının yapıldığı binalara büyük konfor katar. Bir binada her hangi bir odanın sıcaklığını koruyup diğer odanın soğuk kalmasını sağlayabilir. İhtiyaçlara göre birbirinden bağımsız şekilde işlem görürler. Ayrıca merkezi kumanda sayesinde tek tek faturalandırılır.

VRF sisteminden beklenen yüksek konfor,

Kısmi kullanım alanları, mimari yapıya uygunluk, işletme ve bakımda kolaylık, tasarım ve montajda kolaylık, düşük işletme ve yatırım maliyeti, etkili kumanda sistemi( ortamların bağımsız kontrolü, geniş kumanda kontrol seçenekleri), temiz hava ve egzost ihtiyacının giderilmesi gibi birçok üstünlükleri bulunmaktadır. Bu klimalar projelendirilmesi ve  sonra montajları çok kısa bir sürede yapılır. Isı yükü değişikliklerine kolay uyum sağlarlar. Montaj maliyetleri oldukça düşüktür. Tasarımlarda zaman kazanılır ve esneklik olur. Yerleşimleri kolaydır ve yüksek enerji verimi vardır. İstenilen sıcaklığa kısa sürede ulaşırlar ve ayar sıcaklık toleransı daha düşük seviyededir. İç ünite modelleri kaset, kanal, tavan ve duvar tipidir. Mekanlar birbirinden bağımsız şekilde kontrol edilir. Geniş kumanda seçenekleri mevcuttur. Merkezi kontrolde sistem kontrolü, dokunmatik panel kumanda ve grup uzaktan kumanda şeklindedir. Bireysel kontrol seçenekleri ise kablolu uzaktan kumanda, klasik uzaktan kumanda ve kablosuz uzaktan kumanda şeklinde sıralanır.

VRF  sistem maliyeti 

Düşük olduğu için bütçeye zarar vermez. Esnek yapısı ve verimliliği sayesinde kısa sürede yatırım maliyeti geri kazanılır. Düşük maliyete yüksek konfor sağlarken cebinizi yakmayacak güzel bir yatırım yapmış olursunuz. Yüksek konforlu yaşanabilir temiz hava için değer bir yatırımdır. Enerji tasarrufu yaparak bulunduğunuz ortamı eşit seviyede ısıtmak klima sistemi ile mümkün olmaktadır.

VRF sistem markaları için web sitemize bir göz atmanız yeterlidir. En doğru markalar ile kendinizi güvende hissedeceksiniz. Oldukça fazla çeşitte klima markaları mevcut olduğu için doğru tercihi yapmak oldukça zordur. İyi bir VRF klima sistemi markası bulmak uzun ömürlü yatırım kazancı sağlar. Klima markaları için dilerseniz müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Vrf klima Fiyatları

VRF Klima fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Web sitemizi ziyaret ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz ya da 0216 494 1 494 numarayı arayarak bir randevu oluşturabilirsiniz. Daha sonra firmamıza gelerek montaj yapılacak kurumu binayı göstermeniz yeterli olacaktır. Bizlerde işinde uzman ekibimizle gelerek gerekli keşifleri yaptıktan sonra montaj ile ilgili gerekli tasarımı ve projeyi çıkararak sizlere fiyatı sunarız. Böylelikle bütçenize uygun yatırımlar ile uzun ömürlü bir klima sistemi elde etmiş olursunuz. Uygun fiyata VRF klima sistemi ile yüksek konforlu yaşama ulaşmış olursunuz.

VRF sistem bakımı uzun ömürlü olması ve performansının düşmemesi için gereklidir ve mutlaka bakım yapılmalıdır. Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan vrf klima sisteminin düzenli periyodik bakımı yapılarak risk faktörünü engellemiş olursunuz. Her sezon mutlaka iki kez bakım yapılması şarttır. Böylelikle VRF klimayı performansında düşüş olmadan uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

VRF sistem  kataloglarına web sitemizde hızlı ve rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Katalog sayesinde bilgi edinerek çağrı merkezimiz arayarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kısacası VRF klima markaları, servisi, firması ve maliyetleri ile ilgili tüm bilgilere web sitemizden http://www.alyatek.com.tr  ulaşabilirsiniz.