vrf sistem

VRF SİSTEM

Vrf sistem özellikleri bakımında her türlü yaşam alanına uygundur. Bu sistemlerin müstakil ufak yapılar için uygun olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Daha çok bağımsız bölümleri çok fazla olan otel, hastane, fabrika, ofis, işyeri, plaza gibi yapılar için uygundur. Genel olarak modern binaların iklimlendirilmesinde kullanılmaktadır.

VRF SİSTEM

Yatırım ve kurulum maliyetlerinin çok düşük ve yüksek verimlilikte çalışıyor olmasından dolayı fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun yanında az enerji sarf etmesi, tüm binayı ayrı ayrı iklimlendirebilmesi, çevreye karşı duyarlı olması ve kullanımı kolay olması gibi nedenler tercih sebepleri arasındadır.

VRF SİSTEM FİYATLARI

İnsanların yaşam kalitesine ve konforuna verdiği önem her geçen gün artıyor. Bunun yanında iklim koşullarının bozulması ve küresel ısınma gibi nedenlere bağlı olarak klima sistemleri olmazsa olmaz birer ihtiyaç haline dönüşmüştür. Bu nedenle de hemen her bina için klima temel bir ihtiyaç haline gelmiştir.  Doğru sistemin binalara kurulması bu noktada en önemli konu haline dönüşmüştür.

VRFSİSTEM BAKIM MALİYETLERİ

Binanız için hangi sistemin tercih edilmesi gerektiği çok nettir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi yapısal olarak büyük ve içerisinde bağımsız bölümleri çok fazla olan mekanlarda bu sistem en ideal olanıdır. Binaların iklimlendirmesini yaparken  maliyet, enerji tasarrufu ve verimlilik bakımından en doğru sistemi tercih en önemli konudur. Bu özellikleri bulabileceğiniz vrf klima sistemleri ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamaya yetecektir. Yapısal olarak bir dış üniteye birden fazla iç ünitenin bağlanmasıyla çalışan sistemdir diyebiliriz. Temel görevi ısıtma, soğutma ve havalandırmadır. Dış ünite gaz akışını iç ünitelere doğru değişken şekilde pompalamaktadır. Bağımsız bölümler için iç ünitelerin kontrolü ise tek bir merkezden rahatlıkla yapılabiliyor.

Vrf Sistem Özellikleri ve Avantajları nedir?

Vrf sistem özellikleri ve kullanıcılara sunmuş olduğu avantajlar oldukça fazladır. Bunlardan birincisi yatırım maliyetinin minimum düzeyde olmasıdır. Diğer sistemlere göre ciddi anlamda vardır. Çok yüksek derecede verimliliğe sahip olması da temel özellikleri arasındadır. İnverter teknolojileri nedeniyle çevreye karşı dduyarlı olması dünyanın geleceği bakımından büyük önem arz ediyor. Vrf sistemler yüksek sesle çalışır diye düşünebilirsiniz. Bu düşünce kesinlikle doğru değildir. Gelişen teknoloji vrf klima sistemlerini inanılmaz değiştirmiştir. Çok sessiz bir şekilde çalışabilir hale gelmiştir. Hem bina içindekileri, hem de bina dışındakileri hiçbir şekilde etkilemeyecek kadar sessiz çalışmaktadır. Vrf sistem özelliklerinden bir diğeri de kurulum ve montajının çok kolay yapılabilmesidir.  Bazen üretici, bazen de satıcı firmalar bu sistemleri kendi teknik personelleri sayesinde en kısa sürede kurmaktadır. Kurulum sonrası cihazların bakımlarının yapılması ve sistemsel kontrollerin sağlanması çok önemlidir. Bu çerçevede düzenli bakımlarının yapılması cihazların verimliliği ve kullanım ömrünü uzatacaktır.

Vrf Sistem Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Son oalrak vrf sistem fiyatlarını hangi unsurların etkilediğinden söz edelim istiyoruz. Tercih edilecek sistem seçimleri bu noktada önemlidir. Dış ünitelerinin büyüklüğü ve kapasitesi belirleyeci bir unsurdur. Bunun yanında iç ünite sayısı fiyatlar konusunda belirleyici olan bir diğer unsurdur.

Dolayısıyla cihazın yapısı ve büyüklüğü fiyatlar konusunda etkili olan temel unsurlardır. Buna ek olarak hangi firma ve markanın tercih edileceği de önemlidir. Sektör içerisinde vrf cihazlarını üreten çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların ürün kalitesi, sertifikaları, kurulum hizmetleri ve malzeme kalitesi aynı değildir. Bu nedenle tercih aşamasında doğru firmaya ve satıcıya yönelmeniz şart. Yapılması gereken ciddi ve titiz bir araştırma yapmaktır. Bu konuda uzman firmalardan destek almaktır. Dolayısıyla online sitemizden ya da iletişim kanallarımızdan bize ulaşmanızı ve bilgi almanızı öneriyoruz.