vrf muğla

VRF KLİMA NEDİR

VRF klima nedir? İklimlendirme alanında  konfor ve rahatlık bakımından hizmet veren en iyi teknolojik sistemdir. İhtiyaca uygun olarak tasarlanış biçiminden de birçok alanda kullanıma müsaade etmektedir. Kaset tipi VRF sistemleri estetiğin önemli olduğu alanlarda yani ofis, mağaza, alışveriş merkezleri, villa, ve kafeler için tasarlanmış ve büyük binaların ısıtma soğutmasında kullanılır.

Montajı ise asma tavana gömülü bir şekilde asılarak tavan hizasında görünmesi sağlanır. Böylece estetik açıdan şık bir görünüme sahip olur. Çevreci anlayışı ile R410 gazını kullanılır ve ozon tabakasına hiçbir şekilde zarar vermez. Kullanım açısından oldukça rahattır. Kontrol panelleri sayesinde istediğimiz konfor şartını sağlar. Ses seviyesi diğer iklimlendirme modellerine göre oldukça düşüktür. Hava çıkış bölgesine ek olarak sesiz fan motorları sayesinde konfor hizmetinin yanında ses gürültüsünü de ortadan kaldırır.

VRF KLİMA NEDİR

Kaset tipi vrf iç ünite sistemlerinin genel özellikleri yeni gaz sayesinde soğutucu akışkan miktarını uygun bir şekilde ayarlayarak gerektiği kadar ve gerektiği bölgede iklimlendirme kalitesi sunar. İnce gövdesi sayesinde montajı oldukça koladır. Asma tavana gömülü bir şekilde duracağı için oda içerisindeki kapladığı yer nerdeyse hiç yoktur. TİMER fonksiyonu sayesinde otomatik olarak açılıp kapanma gibi özelliği de vardır. Akıllı ev sistemleri için buda son derece önemlidir.  Otomatik AUTO özelliği sayesinde sistem kaldığı komutlardan tekrar çalışmaya başlar. Sık sık kumanda değerini ayarlama gibi zaman kayıplarından kullanıcı kurtarmış olur.

Vrf klima gece veya gündüz uyku programı sayesinde sistem hazırda bekler. Aç kapat olayındaki kompresörün aşırı elektrik tüketmesini engelleyerek enerji tasarrufu sağlar. Kolay kullanımlı yeni LCD ekranlı uzaktan kumanda ile cihaza yaklaşmanıza gerek kalmadan istediğiniz komutta çalıştırabilme açısından rahat bir kullanıma sahiptir. İç ünitelerde bulunan 4 yollu hava üfleme sayesinde ortamın her tarafına şartlandırılmış havayı ileterek konfor kalitesini yükseltir. Nem alma programı ile de kullanılmış havayı temizler. Taze hava akımını rahat bir şekilde sağladığı için sağlıklı bir iklimlendirme hizmeti sunar. Üfleme hızını 3 kademeli yeni teknolojik fanlar sayesinde yaparak kalabalık ortamlar için hava üfleme hızını komut etme şansı sunmaktadır. Güçlü drenaj pompası sayesinde ise tıkanma gibi arızalardan sistemi korur. Kompresör şekilleri İNVERTER yani az enerji ile yüksek verim demektir.

Asma tavan bölge alanının yetersiz olduğu binalar için gizli alanlarda kullanabilen ince kenarlı asma tavan tipleri sayesinde montaj kolaylığı sağlamaktadır. Çok küçük gövdesi sayesinde ise yer anlamında da büyük tasarruf sağlar. Dış üniteleri ise yıllar boyunca doğal hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Güvenlik konusunda da teknolojik iyileştirmeler yapılmış ve kompresör ömrü 8 sene olarak belirlenmiştir.

VRF KLİMA BAKIMI

VRF sistemleri ısıtma, soğutma ve nem alma gibi konfor şartlarının arttırıldığı ortamların temiz havaya sahip olmasını sağlar.  Sistemler üretim aşamasında gerekli testlerden geçerek konfor hizmeti için uygun hale getirilmektedir. Belli bir süre kullanıldıktan sonra özellikle insan sayısının fazla olduğu otel, AVM gibi alanlarda kullanılan sistemlerin bakımı daha sık ve düzenli yapılması gerekmektedir. Yağ basıncı, emiş ve üfleme gibi filtrelerin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekmektedir. Ortamdaki havayı daha temiz bir şekilde iklimlendirmesi için bakımların aksatılmaması gerekir. Kanallarında temizlenmesi içeri oluşan çökeltilerin giderilmesi taze hava ve temiz bir soluma açısından önemlidir.VRF klima sisteminin bakımı yapılmadığı zaman konfor şartlarının yetersiz olacağı ve sistemin kullandığı elektrik tüketiminin de artacağı söz konusudur.Sistem üretim aşamasında detaylı bir yapıya sahip olduğu için gerekli teknikerler tarafından belli zaman aralıklarında elektriksel ve mekanik kontrollerinin yapılması da olası arıza durumunun önüne geçmektedir.

Bodrum vrf 
Dalaman vrf 
Datça vrf 
Fethiye vrf 
Kavaklıdere vrf 
Köyceğiz vrf
Marmaris vrf 
Muğla vrf
Milas vrf 
Ortaca vrf 
Ula vrf 
Yatağan
 vrf