Vrf Klima Sistemleri Kullanım Alanları Nereleridir.

VRF Klima Sistemleri Kullanım Alanları Nerelerdir?

VRF klima sistemleri, son zamanlarda özellikle geniş yapıların ve çok katlı binaların iklimlendirme sorununa çözüm olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Tek bir merkeze bağlı olarak farklı odaların ya da alanların iklimlendirilmesine olanak sağlayan VRF klima sistemleri, sağlamış olduğu özelliklerle iklimlendirme sektöründe ses getirmeye aday görünüyor.

VRF Klima Sistemleri Kullanım Alanları Nerelerdir?

VRF klima sistemlerinin en çok tercih edildiği yerleri soracak olursanız; VRF klima sistemlerinin kullanım yerleri ve kullanım şekilleri kişilerin ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir.

Sistemin kurulacağı mekanın büyüklüğü, mekandaki kişi sayısı, istenilen ısıtma ve soğutma değerleri, coğrafi koşullar ve mekanda yer alan pencere sayısıyla beraber ısı kayıpları göz önünde bulundurularak farklı kapasitelerde kurulan ve kullanılan VRF klima sistemleri, istenilen her alanda rahat ve konforlu iklimlendirme çözümleri sunmaktadır.

Fakat yine de VRF klima sistemlerinin kullanım alanlarına örnek verecek olursak:

Hastaneler,

Oteller,

Ofis ve iş yerleri,

Alışveriş merkezleri,

Mağazalar,

Restoranlar,

Tiyatrolar,

Stadyumlar,

Sinema salonları,

Üretim merkezleri ve fabrikalar,

vrf klima

Bina içerisinde soğutucu gaz borularına oranla daha fazla yer kaplayan ısıtma soğutma boruları ve hava kanallarının geçirilmesinde zorlanılan yapılar,

Mekanik tesisat için yeterince yer ayrılmayan bu nedenle soğutucu sistemin açık alana (bahçe, çatı) konulması gerekli olan yapılar,

Ayrı bölümlerinde ikamet eden kiracı gruplarının kendileri için özel iklimlendirme faturası isteyerek harcanılan enerjiyi kontrol etmek istedikleri durumlar. Örneğin; iş merkezleri, plazalar,

Her bölümünde konfor ve rahatlık istenen konutlar ve villalar,

Cephesi cam giydirme olan binalar,

Mimari görsellerin ön planda bulunduğu ya da dış cephesinde herhangi bir deformasyon olması istenilmeyen tarihi yapılar,

İşletmenin iklimlendirme maliyetinin düşük olmasını hedeflendiği bütün projeler.

VRF Klima Sistemi Çeşitleri

VRF klima sistemlerinin kullanım alanları ihtiyaçlara göre şekil alırken küçük mekanlar da montaj kolaylığı sağlaması ve tasarruf edilmesi açısından bölümlere ayrılmış olan iş yerleri için iyi bir seçenek olmaktadır. VRF klima sistemlerinin kullanım alanları her geçen gün genişlemektedir. Bu nedenle VRF klima sistemi kullanımını sadece büyük ve çok katlı binalarla sınırlandırmak doğru olmayacaktır. VRF klima sistemlerinin her türlü mekana rahatlıkla uyum sağlayacak çeşitleri bulunmaktadır.

VRF klima sistemlerinin çeşitleri;

VRFklima sistemleri bireysel ve kurumsal alanlarda iklimlendirme çözümleri üretmek için ideal seçim olduğundan mekanlarınız da istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Size ve mekanınıza en uygun VRFklima sistemini seçebilmeniz için müşterilerimize ücretsiz keşif hizmeti sunmaktayız. Bizimle iletişime geçmeniz halinde işinde uzman personellerimiz istediğiniz yere gelerek size özel uygulamalar sunmak için destek verecektir. Personelimizden VRFklima sistemi fiyatları ve projeyle ilgili özel istekleriniz için bilgi alabilirsiniz.

VRFKlima Sistemlerinin Tasarımı

VRFklima sistemlerinin, uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılabilmesi için tasarım ve kurulumunun doğru yapılması çok önemlidir. Bu konuda firmamız müşterilerimizin rahatı için en uygun tasarımı yapmaktadır.

Her mekanın kendine has yapı ve malzeme özellikleriyle birlikte dış faktörler gibi etkenleri de incelenerek seçimlerin yapılması gerekir.VRF klima sistemlerinin tasarım aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar cihaz seçimi ve  kapasite tespitidir. Fakat cihaz seçimi yapılmadan önce aşağıdaki hususların  tespiti gerekmektedir.

- Mekanın Mimari Projesi: Kat planları, Vaziyet planları, Cephe görünüşleri, Kesitler.

- Mekanın Yapısal Özellikleri: Döşeme, duvar, tavan kalınlıkları ve malzemeleri, Pencerelerin çerçeve malzemesi, Camın çeşidi ve açılıp açılmadığı, Çatının cinsi, kalınlığı ve malzeme çeşidi, izolasyonun olup olmadığı, malzemesinin çeşidi ve kalınlığı.

- Mekanın Konumu:  Bulunduğu şehir, sıcaklığı ve rüzgar görme durumu, Korunma durumu, Yön durumu.

- Mekanın Kullanım Amacı:  Alışveriş merkezi, konut, büro, okul,  fabrika vb. olmasına durumuna göre.

Yukarıda yer alan bütün ayrıntılar göz önüne alınarak Pik Yük hesaplaması yapılır. Yapılan Pik Yük hesabıyla kapasite ve cihaz belirlenir. Daha sonra Diversite kullanımının olup olmayacağı ve oranı belirlenir.

Kapasite seçimi için yukarıda ki belirtilen hususlar eksiksiz belirlenip, yerinde tespit yapıldıktan sonra ortaya çıkan sonuç maximum kapasitemizdir. Bu sonuca göre dış ünite seçilir. İç ünitenin kapasitesiyse kullanılan alana göre belirlenir.

VRFklima sistemleri, diğer sistemlerin aksine kullanmaya başladıktan sonra yer değişimi veya kapasite arttırma gibi seçenekler sunmamaktadır. Bu nedenle tasarım ve kurulumun iyi yapılması büyük önem taşımaktadır.

 

VRFKlima Sistemleri Fiyatları

Tek dış üniteyle gaz akış dağıtıcıları vasıtasıyla birden çok iç ünitenin bağımsız şekilde kontrolünün sağlandığı genleşmeli teknolojiyle kullanılan sistemlerden olan VRFklima sistemlerinde sayısız model ve seçenek mevcuttur.

VRFklima sistemi, almaya karar vermeden önce teknik özellikler dışında dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biride doğru modeli en uygun ödeme seçeneğiyle ve en ucuz fiyatlarla alabilmek olmalıdır.

VRF SİSTEMLERİ

VRF sistemlerinin kurulumu yapılacağı her yapının projesi farklı olduğundan dolayı fiyatları da projelere göre değişiklik gösterebilmektedir. VRFklima sistemi, farklı bölümleri birbirinden ayrı olarak iklimlendirme yapabilmek için kurulan tek merkezden beslenerek çalışan sistemdir.

Bu nedenle borulama mesafeleri fazla olduğu için ilk kurulum maliyeti yüksektir. Fakat sağladığı konfor ve yaptığı tasarruf göz önünde bulundurulduğu zaman edilen masrafa değecektir. Klima sistemleri üzerine yapılan fizibilite çalışmalarına göre şu anda kullanılan diğer sistemlerde incelendiğinde orta veya uzun vadede VRF klima sistemleri en ekonomik çözümdür.

VRF klima sistemleri, sahip olduğu farklı dış ve iç ünite modelleriyle her türlü projede başarıyla uygulanabilmektedir. Kolay kurulumu ve üstün teknolojisiyle mimari olarak tasarım özgürlüğü sağlayan VRF klima sistemleri bağımsız iklimlendirme, konfor ve işletme maliyeti hususunda taviz vermemektedir.

VRF klima sistemleri, her yapıya farklı şekilde tasarlanarak kurulduğu için fiyatı belirlenirken bilinmesi gereken en önemli unsur montajın yapılacağı mekanın fiziki özellikleridir. VRF klima sistemleri, kurdurmak isteyen müşterilerimize ücretsiz keşif hizmeti sunmaktayız. Bu hizmetimiz sizin talebiniz olması durumunda konusunda uzman ve  gerekli eğitimleri almış servis personellerimiz tarafından mekanınız incelenerek verilmektedir. Sizin, VRF klima sistemleri kurdurma isteğiniz üzerine sistemi kurdurmak istediğiniz mekana gelen personelimiz büyük bir titizlikle sırasıyla aşağıdaki çalışmaları yapar.

VRF klima sisteminin kurulacağı mekanın coğrafi konumunu belirler.

Isı yalıtımı için gerekli olan katsayıya ulaşabilmek adına yapıda gerekli yalıtım incelemeleri yapılır.

Yapıda bulunan pencere sayıları özellikleri ve cephelerinin yönleri belirlenir

Yapıda yer alan bağımsız bölüm ve odaların sayıları ve nitelikleri belirlenir

Yapının yüksekliği belirlenir.

Dış ünitenin montaj edileceği yer belirlenir.

Yapılan çalışmalar sonucunda ihtiyaç duyulan kapasite, estetik görünüm ve montaj yapılacağı yer göz önüne alınarak kurulacak olan yapıya uygun proje çizilir. Bütün kriterler dikkate alınarak yapılan proje neticesinde VRF klima sisteminin kapasitesini ve iç ünite tipini belirleyen uzman personelimiz, yardımcı malzemelerinde (fittings,bakır boru gibi) listesini çıkarır. Çıkan listeler ve uygulama projesi sonucunda en uygun VRF klima sistemi fiyatı belirlenir ve ödeme planı yapılır. Ödeme planı ve fiyat konusunda esnek davranan firmamız müşterilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmek için gereken hassasiyeti gösterir.

Bu yazı www.vrfklimabayi.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.