vrf klima sistemi

VRF KLİMA SİSTEMİ

Vrf klima sistemi ,teknolojik iklimlendirme özelliğine sahiptir.Artık aynı anda hem sıcağı hem de soğuğu hissederek istediğimiz konforu sağlamak bizim elimizde. Evinizde ne kadar odanız varsa her odaya ayrı ısı değeri ayarlayabilirsiniz.

VRF KLİMA SİSTEMİ

Gelişen teknoloji ile birlikte artık insanlar klimalara daha çok yönelmiş ve biraz maliyetle istediği rahatlığa sahip olmayı kendisine ilke edinmiştir. Geçtiğimiz yüzyıllarda, 4 mevsim rahatlıkla yaşanabilirken artık 4 mevsimi tam olarak yaşayamamanın verdiği dengesizlikle, birçok hastalıkta gelmektedir. Yazın kış gibi seyredebilirken, kışın da hava yaz gibi bir izlenim ve sıcaklık sunabiliyor. Şüphesiz bu duruma engel olunamaz ancak bulunduğumuz alanın sıcaklığını bu ölçüde ayarlayabiliriz.

EN UYGUN VRF SİSTEMİ

VRF klima sistemi sayesinde hava koşullarına uygun olarak belli bir ısı standarttı yaşamanız artık hayal değil. Hem de aynı anda tüm odalarınızda farklı ısılar elde ederek yapabileceksiniz bunu. Kullanacağınız VRF klima sistemi, size harika bir hizmet sunacağı gibi klimanızın bakımını da doğru zamanda ve doğru şekilde yaptırmanızda oldukça önem arz ediyor. VRF klima tercihinizde doğru firmayı seçmek ve doğru ekiple çalışmak da klima markanızı belirlemeniz kadar oldukça önemlidir.

EN KALİTELİ VRF

VRF klima sistemini tercih edeceğiniz zaman hem klima markalarını hem de firmalarını iyi şekilde araştırarak tercihinizi ona göre yapmanız da büyük fayda var. Gelişen klima teknolojisi ile seçenekleriniz oldukça fazla. Ancak fazla seçenek kalitenin de son derece düşmesine sebep olabiliyor. Bu işi yapan köklü firmalarla çalışmak ve tercih edeceğiniz ürünün malzeme ve kullanımı hakkında detaylı bilgi almalısınız.

EN SORUNSUZ VRF MARKALARI

VRF klima sistemi bakımını zamanında yaptırarak klima dan istediğimiz en iyi performansı alabiliriz. Bakım yapacak firmanın uzman ve bu konuda eğitim almış ekip olup olmadığını öğrenmeli ve bu konuda referans sağlamalarını istemeliyiz. VRF klima sistemine belki periyotlarla yaptıracağımız bakım sayesinde, VRF klima sistemi daha uzun ömürlü olacaktır. Bakım yaptıracağımız firma ile mutlaka yazılı sözleşme yapmalı ve firmanın bütün sorumluluğu alıp almadığına dikkat etmelisiniz.

VRF KLİMA SİSTEMİ  BAKIMI

VRF klima kullanımı kadar, klimanın bakımının yapılması da oldukça önemlidir. Çünkü klima içerisinde biriken bakteriler, nem ve ısı ile çoğalarak çeşitli hastalıklara sebep olabilmektedir. İyi şekilde temizlenmeyen klimalarda üreyen küf ve mantar çeşitleri olabileceğinden gerekli VRF klima bakımının yapılmasında büyük fayda var. Klimaların temizlenmemesi birçok alerjik hastalığı da beraberinde getirebilir. Bu hususta uzman ekip ile aksatmadan bakım yaptırmalısınız.

vrf klima sistemi

VRF KLİMA BAKIM ÜCRETLERİ

VRF klimanın bakım yapılma süresi de kullanıldığı bina sistemine göre değişiklik gösterir. VRF klima bakımı konutlarda senede 2 kez yaptırılmalıdır. İş yerleri, otel, hasta hane gibi yerlerde de sene de 1 kez bakım yapılması yeterli olacaktır. VRF klima sistemi bakımı iki aşamadan oluşmaktadır. Filtre ve serpantin temizliği ile bakim yapılmaktadır. İç kısım çeşitli yüzey temizleyiciler ile temizlenirken aynı işlem dış yüzeye de uygulanmalıdır. Kullanılan kimyasal ilaçlar, toz ve kirin yüzeyden ayrılmasına yardımcı olur. Eğer VRF klimanın iç yüzeyi fazla kirlenmediyse anti bakteriyel yüzey temizleyici ile temizlenir. Filtreler de yıkanıp kurulandıktan sonra gerekli bakım yapılmış olur.

VRF klima bakımında kullanılan yüzey temizleyiciler ve anti bakteriyel ürünler, bakım formuna mutlaka not edilmelidir. Bunun yanında, yapılan bakım aşamalarının firma tarafından yazılıp onaylanması da son derece önemlidir. Çünkü cihazın kontrolü için geçmişe yönelik bakımın raporlanması, VRF klima sistemi ile ilgili daha iyi bilgi edinilmesini sağlar. Ne kadar iyi ekip ve doğru bakım sağlanırsa VRF Klima sisteminden alacağınız verim de o kadar iyi olacaktır. Yapacağınız doğru seçimler ve uygulayacağınız özenli bakım ile VRF klima sistemleri daima yardımcınız olacak.