vrf klima sistemi nedir

VRF Klima sistemi nedir?

VRF Klima sistemi  nedir?diye sorulduğunda İngilizcede Variable Refrigerant Flow kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçede değişken debili soğutucu anlamına karşılık gelmektedir. Bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıların desteğiyle birden fazla iç ünitenin birbirinden bağımsız bir şekilde ısıtması sistemidir. Bunlara direkt genleşmeli klima sistemleri de diyoruz. Gerektiği kadar soğutucu akışkanı en doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç ünitelere ısıtma ve soğutma yaparak işlem görürler. Değişken soğutucu debili sistem bir merkezi kumanda sayesinde her bölmeye ayrı ayrı sıcaklık dağıtabilir. Böylece müşteriler için tek tek faturalandırma olasılığı doğar. VRF klima sistemi sayesinde bir yeri sıcak tutarken diğer yeri soğutarak ısı ayarlaması yapabilmektedir. İleri düzey bir kontrol sistemi sayesinde ısıtma ve soğutma modaları arasında geçişler yapar. Vrf Klima sistemi nedir?sayesinde her bölge eşit düzeyde ısınır ya da eşit düzeyde ferahlık sağlayabilir.

VRF Klima sistemi nerelerde kullanılır?

 

VRF Klima sistemi birden çok bölmeli yüksek binalarda, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, iş merkezlerinde, konforuna değer veren lüks apartmanlarda, resmi ve özel kurumlarda kullanılması mecburi bir klima sistemidir. Kullanılan mimari binalara işlevsellik, verimlilik ve esneklik katar. Merkezi kontrol kumanda sistemi ile her bölmenin ısı ayarı ölçülerek tek tek faturalandırılır. Bu şekilde her müşteri kendi üzerine düşen payı almış olur.

 

VRF Klima sistemin avantajları nelerdir?

VRF Klima sisteminin oldukça fazla avantajları mevcuttur. Son teknolojik klima sistemi dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bizde şu firma olarak hem yurt içi hem de yurt dışı tüm bölgelere iklimlendirme projesi yapıyoruz. Bu sistem ile ortalama enerji tasarrufu % 30 kadar düşüş göstermektedir. Bulunduğu ortamlarda yüksek konfor ve daha yaşanılabilir ortam sağlayan bir sistemdir. Yüksek verimlilik ile enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Egzoztsuz ve temiz hava ile kaliteli bir yaşam sunar. Çevreye karşı saygı içinde doğaya hiçbir şekilde zarar vermeden işlem görürler. Uzun ömürlü bir klima sistemidir. Yatırım maliyetini çok kısa bir zamansa geri kazandırır. Kısacası avantaj kapsamı oldukça geniş olan bu sistem yaşam alanlarınıza konfor katarak mevsimlerinizi güzelleştirir.

Vrf Klima firmaları

VRF Klima firmaları, bu sektörde firmalar çalışmalarını sürdürmektedir. İklimlendirme alanında uzun ömürlü iyi bir iş çıkarmak firmanın görevidir. Biz şu firma olarak sizlerin yaşam alanına uygun klimayı seçerek işinde uzman ekibimiz ile doğru projelendirmemler yapıyoruz. Bu sayede VRF Klima sistemini daha uzun ömürlü ve verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Biz yıların verdiği tecrübe ile markalaşmış bir sektör olarak bu alanda en iyisini sizlere sunuyoruz.

Vrf klima markaları 

VRF Klima markları oldukça geniş bir yelpazede yer almaktadır. Markalar klima sisteminde çok fazla farklılık göstermemektedir. Hemen hemen hepsi aynı seviyede işlem görmektedir. Verimlilik açısından çok ufak farklılıkları gözlenmektedir.

VRF Klima sistemi  bakımı her yıl mutlaka iki defa bakım yaptırılmalıdır. İşlevi ve verimliliği açısından bakım yaptırmak çok önemlidir. Performansında düşüş olmaması için klima sistemlerinde bakım şarttır. Şu firma olarak montajdan sonrada bakımlarını yapmaktayız.

Web sitemizde online olarak gezerken klima sistemleri adına vrf klima  kataloglarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca VRF Klima sistemi ile ilgili her bilgiyi müşteri temsilcimizi arayarak öğrenmekte mümkündür. Vrf  klima sistemi maliyetini öğrenmek için firmamıza gelerek randevü almanız gerekmektedir. Bizde uygun bir zamanda uzman ekibimiz ile binanızı ziyaret ederek gerekli incelemeleri yaparız. İnceleme bittikten sonra sizin binanıza uygun VRF Klimayı seçerek projelendirmesini yaparız. Projelendirme bittikten sonra ortaya klima sisteminin maliyeti çıkmış olur. Daha sonra montaj kurulum yaparak iklimlendirme projesini tamamlamış oluruz. Sizde en kısa zamanda yatırım maliyetini yüksek verimlilik alarak çıkartmış olursunuz.

Hizmet bölgelerimize aşağıda ulaşabilirsiniz;

 

 1.   Araban Vrf,
 2.   İslahiye Vrf,
 3.   Karkamış Vrf ,
 4.   Nizip Vrf,
 5.   Nurdağı Vrf ,
 6.   Oğuzeli Vrf ,
 7.   Şahinbey Vrf ,
 8.   Şehitkamil Vrf,
 9.   Yavuzeli Vrf,
 10.   Araban Vrf Klima,
 11.   İslahiye Vrf Klima,
 12.   Karkamış Vrf Klima ,
 13.   Nizip Vrf Klima,
 14.   Nurdağı Vrf Klima,
 15.   Oğuzeli Vrf Klima,
 16.   Şahinbey Vrf Klima,
 17.   Şehitkamil Vrf Klima
 18.   Yavuzeli Vrf Klima,
 19.   Araban Vrf Klima Sistemleri,
 20.   İslahiye Vrf Klima Sistemleri,
 21.   Karkamış Vrf Klima Sistemleri,
 22.   Nizip Vrf Klima Sistemleri,
 23.   Nurdağı Vrf Klima Sistemleri,
 24.   Oğuzeli Vrf Klima Sistemleri,
 25.   Şahinbey Vrf Klima Sistemleri,
 26.   Şehitkamil Vrf Klima Sistemleri,
 27.   Yavuzeli Vrf Klima Sistemleri,
 28.   Araban Vrf Klima Fiyatları,
 29.   İslahiye Vrf Klima Fiyatları,
 30.   Karkamış Vrf Klima Fiyatları ,
 31.   Nizip Vrf Klima Fiyatları,
 32.   Nurdağı Vrf Klima Fiyatları,
 33.   Oğuzeli Vrf Klima Fiyatları,
 34.   Şahinbey Vrf Klima Fiyatları,
 35.   Şehitkamil Vrf Klima Fiyatları,
 36.   Yavuzeli Vrf Klima Fiyatları,