vrf klima sistemi nedir?

 

Vrf Klima Sistemi Nedir?

Vrf klima sistemi nedir? Bir dış ve birden fazla iç üniteden oluşan merkezi bir iklimlendirme sistemidir. Birbirinden bağımsız alanların çok fazla olduğu kompakt binalar için en uygun iklimlendirme sistemidir diyebiliriz. Ofis, işyeri, hastane, fabrika, plaza, villa ve spor salonu gibi alanlar bu sistemlerin en çok kullanıldığı yerlerdir. Yapısal olarak estetik bir görünüme sahiptir ve son derece dayanıklı malzemelerden imal edilmektedir. Her türlü hava koşuluna karşı güvenlidir. Uzun ömürlü ve kullanışlıdır. İç ünite sayısı sabit değildir. Bina içerisinde yer alan bağımsız alan sayısına göre iç ünite sayısı arttırabilmektedir.

VRF KLİMA SİSTEMİ NEDİR

Vrf klima sistemleri günümüz teknolojisine paralel olarak gelişimini sürdürmektedir. İklimlendirme ihtiyaçlarını gideren bu sistemler yaşam alanlarının da kalitesini yükseltiyor. Tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan vrf sistemleri ülkemizde de pek çok alanda kullanılmaya devam ediyor. İçerisinde bağımsız alanların fazla olduğu büyük yapılarda bireysel iklimlendirmeyi merkezi bir sistemden yapabilmek için vrf klima sistemleri tercih ediliyor.

vrf klima sistemi nedir

VRF KLİMA FİYATLARI

Vrf klima sistemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi sitemizden ulaşabilirsiniz. Sitemizde vrf hakkında bilgiler, modeller, kullanım alanları, avantajları, kurulumu, bakımı ve bunun gibi daha pek çok önemli bilgi mevcuttur.

Tek bir dış ünite içerisinde yer alan bütün iç üniteleri beslemektedir. Bu sistemlerin ilk yatırım maliyetleri oldukça düşüktür. Alternatif sistemlerle kıyaslandığında gözle görülür bir yatırım maliyet avantajı bulunmaktadır. Vrf klima sistemleri bina yapısına ve büyüklüğüne göre seçilmelidir. Çevre koşulları, bina yapısı, ihtiyaç olan iklimlendirme ve verim paralelinde cihaz seçimleri yapılmalıdır. Seçimleri yapmak büyük önem arz ediyor. Doğru cihazı tercih etmeniz noktasında her türlü desteği firma olarak sizlere sağlıyoruz.

VRF SİSTEMİ FİYATLARI

Tüm bunların yanında verimlilik açısından yüksek performansa sahip olması bu sistemlerin tercih nedenleri arasında yer almaktadır. En az düzeyde enerji sarf ederek maksimum verimlilik sağlaması vrf sistemlerinin öne çıkan özellikleri arasındadır. Ticari klima sistemlerine giren vrf sistemlerini tercih ederek bu avantajlardan faydalanmak mümkündür. Dış üniteler binaların dış kısımlarına monte edilmektedir. Bu da hava koşullarından etkilenir mi sorularını akıllara getirmektedir. Sağlam gövde yapılarından dolayı her türlü hava koşuluna karşı kendini korumaktadır.

Vrf Klima Teknik Özellikleri

Vrf klimalar ileri teknolojiyle tasarlanmaktadır. İnverter teknolojisine sahip bu sistemlerde otomasyon özellikleri ön plandadır. Kumanda devreleri ve ikaz sistemleri kullanım bakımından kolaylık sunuyor. Bağımsız alanları tek bir noktadan iklimlendirebiliyorsunuz. Kumanda panoları özel bir şekilde tasarlanmış ve estetik özelliklerine önem verilmiştir. Bunun yanında iç ünitelerde de farklı alternatifler sunulmaktadır. Vrf klima sistemlerine uyumlu çok farklı iç üniteler bulunmaktadır. Duvar tipi, tavan dipi, kaset tipi, yer tipi gibi seçenekler iç ünitelerde mevcuttur.Vrf klima sistemi nedir?sorusuna buraya tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vrf Sistem Fiyatları

Vrf sistem fiyatları kompakt bir şekilde tüketiciye sunulmaktadır. Sunulan fiyatlarda vrf dış ve iç ünitenin maliyeti, kurulumu, montajı ve garanti boyunca sunulacak destek mevcuttur. Farklı boyut ve kapasitelerde vrf sistemlerinin olduğunu ifade etmeliyiz. Bu noktada yapılacak olan tercihler fiyatları belirlemektedir. Buna ek olarak fiyatları belirleyen bir diğer unsur ise marka tercihleridir. Bazı markalar aynı kapasiteye sahip cihazları çok düşük fiyatlara satabilmektedir. Tüketicilerin bu noktada dikkatli olması gerekmektedir. Marka ve cihaz seçimi yaparken ürün kapasite, kalite ve firma teknik destek hizmetleri titiz bir şekilde incelenmelidir. Sunulan kapasite değerlerine ulaşmayan, gövde yapısı kalitesiz ve servis desteği yeterli olmayan firmaları kesinlikle tercih etmemelisiniz. Online sitemizde bu konuda da her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.