vrf klima markaları

VRF KLİMA MARKALARI

Vrf klima markaları başlığı altında,ısıtma ve soğutma sistemleri denildiğinde akla gelen vrf  klimalar için çeşitli markalar ve modeller bulunmaktadır. Son dönemde klima denildiği zaman sıklıkla öne çıkan VRF Klima Markaları, size değişik modellerde birçok seçenek sunmaktadır. Firmamız üzerinden de dijital kataloglarımız size seçim noktasında yardımcı olmaktadır. VRF klima markaları diye yapılan internet aramaları neticesinde hangi markalara ulaşılabileceği, hangi modellerin bulunduğu gibi konular hakkındaki bilgiler yazımızın içinde yer almaktadır. 

VRF KLİMA MARKALARI HANGİLERİ

VRF Klima markaları sistemlerinin gittikçe yaygınlaşması nedeniyle zaten klima sektöründe aktif olan firmaların bu alanda da üretim yapmasını sağlamaktadır.VRF Klima markaları  diye yapılan bir araştırma sonucu birçok markanın bu sisteme sahip klima satışı olduğu görülmektedir. VRF Klima Markaları şu şekilde sıralanmaktadır:

·        Mitsubishi Heavy vrf

·        Daikin vrv 

·        Fujitsu vrf 

·        Mitsubishi Electric vrf 

·        LG vrf 

·        Midea vrf 

·        Panasonic vrf 

·        Samsung dvs

·        Toshiba vrf 

·        Sanyo vrf 

·        General vrf 

·        Fjtherma vrf 

·        Hitachi vrf 

·        Hisense vrf 

·        Gree vrf 

                                          EN İYİ VRF KLİMA MARKALARI

Bu kadar çok ve farklı markanın VRF klima markaları satışı gerçekleştirdiği, bakım ve tamir alanında da teknik servis hizmeti verdiği bilinmektedir. Bu kadar marka çeşitliliği bulunması beraberinde modeller açısından da çeşitlilik getirmektedir.

VRF KLİMA MODELLERİ

VRF Klima modelleri açısından yapılan internet araştırmaları neticesinde VRF klima sistemleri için birçok model olduğunu göstermektedir. Bu kadar çok model olmasının temel nedeni ise bina yapılarının farklılık göstermesi ve amaca yönelik olarak farklı sistemlerle kurulum yapılıyor olmasıdır. VRF Klima modelleri, tiplerine göre şu şekilde sıralanmaktadır:

·        Kaset tipi

·        Kompakt kaset tipi

·        Kompakt kanallı tip

·        Düşük Statik Basınçlı Kanal tipi

·        Yüksek Statik Basınçlı Kanal Tipi

·        Yer – Tavan Tipi

·        Tavan Tipi

·        Kompakt Duvar Tipi

·        Duvar Tipi

·        Dört Yönlü Kaset Tipi

·        Çift Yönlü Kaset Tipi

·        Tek Yönlü Kaset Tipi

·        Akıllı iç ve dış üniteler         

VRF Klima modelleri evlerin, binaların, iş yerlerinin ya da plazaların yapılarına uygun olarak farklı tiplerde kurulabilmektedir. Hem çevreye zararsız yapıları hem de içlerindeki akışkan ve değişken debi sayesinde kısa sürede maksimum etki sağlayan özellikleri nedeniyle birçok kişinin vazgeçilmezi olmuş durumdadır.

VRF Klima modelleri her marka için farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Yukarıda saymış olduğumuz VRF Klima markaları birçok firma tarafından internet ortamında ve dış ortamda satılmaktadır. Ancak önemli olan güvenilir bir firma aracılığıyla klima alımı yapılmasıdır.

VRF KLİMA NERELERDE KULLANILABİLİR

Gelişen teknolojinin kaçınılmaz bir sonucu olan VRF Klima çeşitleri, birçok ortamda kullanılabilmektedir. Hem ev ortamlarında hem de iş yerlerinde kullanılabilen sistem için “VRF Klima nerelerde kullanılabilir” diye merak edenler için biraz daha detaylı ifade edelim. Merkezi klima sistemi olarak da kısaca ifade edilebilen VRF klima evlerin değişik odalarında kullanılmak üzere kurulabilmektedir. Villalar ya da daha fazla katlı evler için de kolaylıkla uygulanabilen bu sistem, farklı iş ortamları için de uygunluk göstermektedir. Soğutma sisteminin önem taşıdığı, enfeksiyonların bulaşma riskine karşılık ortam ısısının düşük olması gereken hastane odalarında rahatlıkla VRF klima sistemi kullanılabilmektedir. 

Büyük plazalarda da kullanıma uygun olan VRF klima, okullar için de rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Özellikle toplu kullanım alanlarında büyük önem taşıyan ve ortam ısısının insanları rahatsız etmeyecek seviyeye gelmesini sağlayan VRF sistem, pratik bir kullanıma sahiptir. Yazın serinleme amacıyla kullanılabilen klima, kışın önceden pek tercih edilmezken artık merkezi ısıtma sisteminin de gelişmesiyle ısınma amacıyla rahatlıkla kullanılmaktadır. Merkezi kalorifer sistemine bir rakip niteliği taşıyan VRF klima, ekonomik olması sebebi ile de çoğunlukla tercih edilmektedir. VRF klima çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerimize ulaşmanız mümkün olmaktadır.