merkezi klima sistemi.

MERKEZİ KLİMA SİSTEMi 

Merkezi klima sistemi söz konusu olduğunda seçim yaparken birçok markayı araştıranlar şimdi bir de: “merkezi klima sistemi nedir?” sorusuna cevap aramaktadır. Diğer sistemlerle farkı nedir? Merkezi klima sistemi avantajları nelerdir? Merkezi klima sistemi markaları nelerdir? Bu soruların cevapları gelişen teknolojilerle gittikçe karmaşıklaşmaktadır. Bu nedenle size rehberlik etmek adına “Merkezi Klima Sistemleri Nedir?” sorusunu şöyle cevaplayabiliriz:

            Soğutma ya da ısıtma amacıyla kullanılan klimaların her oda için bir merkezden kontrol edilmesi sistemine Merkezi Klima sistemi denilmektedir. Üstelik odaların ısı derecelerinin aynı olması da gerekmemektedir. Oda içinde bulunan insan sayısına bağlı olarak ısı ihtiyacı değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle bir plaza ya da bir ev içinde birden çok oda içindeki insanların ısınma ya da serinleme ihtiyacını uygun olarak Merkezi klima sistemi kullanılmaktadır. Şimdi bu sistemin avantajları hakkında da bilgi vereceğiz.

 

MERKEZİ KLİMA SİSTEMİ AVANTAJLARI

Merkezi klima sistemi avantajları kullanmanın diğer klima sistemlerinden belli farklılıkları bulunmaktadır. Bunun en bariz olanı ise birden çok oda için kullanılabilirliktir. Merkezi klima sistemi avantajları açısından yapacağımız bir listeleme şu maddeleri barındırmaktadır:

·        Merkezi klima sistemleri birçok marka ve model için geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

·        Güvenilir bir firmadan alındıkları takdirde garanti kapsamında satışı gerçekleşen merkezi sistemli klimaların bakım işlemleri de garanti bitene kadar ücretsiz yapılmaktadır.

·        Bu özelliklere ilave olarak asıl farklı tarafı Merkezi klima sistemi için birden çok odanın aynı anda ve farklı ısı seviyelerine ayarlanabilmesidir.

·        Tasarımda estetiğe önem veren bir firma olarak bu alanda vereceğimiz hizmet kapsamında binanızın iç tasarımına uygun bir inşa sağlamaktayız.

·        Bir boru sistemi sayesinde iç mekânda ısıtılmak ya da soğutulmak istenen bütün odalar birbirine bağlanmaktadır. Dolayısıyla tek bir merkezden kontrol, oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

·        Firmamızdan temin ettiğiniz bütün ürünler için kurulum yapılacak olan iç mekânın ölçüleri iyice hesaplanmaktadır.

·        Kurulum yapılacak olan yerin alanı belirlendikten sonra hangi tip klimanın ortamın estetiğine daha uygun olacağı kararlaştırılarak uygulama aşamasına geçilmektedir.

·        Çevreye de zarar vermeyen yapısı sayesinde çevre kirliliğine sebep olmaksızın rahat bir kullanım ile evinizde konforu yakalamanız oldukça kolaydır.

MERKEZİ KLİMA SİSTEMi MARKALARI

 

Merkezi sistemi klimalar hakkında bu kadar şey anlattıktan sonra markalardan bahsetmeden de olmaz. Bu nedenle oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan merkezi klima sistem markaları şu şekilde sıralanabilir:

.         Fluo vrf klima

·        Mitsubishi Heavy vrf klima

·        Daikin vrf klima

·        Fujitsu vrf klima 

·        Mitsubishi Electric vrf klima

·        LG vrf klima 

·        Midea vrf klima

·        Panasonic vrf klima

·        Samsung vrf klima

·        Toshiba vrf klima

·        Sanyo vrf klima

·        General vrf klima

·        Fjtherma vrf klima

·        Hitachi vrf klima

·        Hisense vrf klima 

·        Gree vrf klima

Bu kadar çok marka olması beraberinde farklı tipte merkezi klima üretimlerini de getirmiştir. Bu farklı tip merkezi klimalar şunlardır:

·        Kaset tipi

·        Kompakt kaset tipi

·        Kompakt kanallı tip

·        Düşük Statik Basınçlı Kanal tipi

·        Yüksek Statik Basınçlı Kanal Tipi

·        Yer – Tavan Tipi

·        Tavan Tipi

·        Kompakt Duvar Tipi

·        Duvar Tipi

·        Dört Yönlü Kaset Tipi

·        Çift Yönlü Kaset Tipi

·        Tek Yönlü Kaset Tipi

·        Akıllı iç ve dış üniteler

MERKEZİ KLİMA SİSTEM FİYATLARI

              Merkezi klima sistemi hakkında yapılan araştırmalar arasında en fazla önem taşıyan bir diğer konu ise Merkezi klima sistemi olarak bilinmektedir. Tabi ki alınacak ürünlerin fiyatları, klima alacak olan kişinin bütçesine uygun olmalıdır. Ancak klima fiyatları üretici firmaya, etki edeceği mesafeye ve oda sayısına göre değişiklik göstermektedir. Sadece 3 oda bir salon bir ev için kurulacak olan Merkezi Klima sistemi ile büyük bir plaza için kurulacak olan merkezi klima sistemi arasında büyük bir fark olacaktır. En doğru yanıt için internet sitemizdeki ürünlerin fiyatlarını incelemenizi önermekteyiz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için müşteri hizmetlerimize günün 24 saati ulaşmanız mümkün olmaktadır.