Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar ,İcadının temelleri 18. Yüzyılda atılmış olmasına rağmen ilk insanlardan bu yana iklimlendirme ihtiyacımızı karşılıyoruz. İlk insanlar bunu hayvan derileri ile vucut ısılarını koruyarak sağladılar.

 

 

Sonraki çağlarda mısırlılar sıcak hava şartlarında serinlemek için palmiye yaprağı kullanan köleleri kullandılar. Daha sonralarda ise hamamlarda kullanılan ısıtma ve ventilasyon sistemleri ve Leonardo Da Vincinin fanı icat etmesi ile klimanın icadının temelleri atılmış oldu.

1844 yılında U.S. Marine Hastenesinin yöneticisi sıcaklardan bunlan çalışanlar ve tedavileri ortam hava şartları kötüye giden hastalar için yeni soğutma makinesini tanıttı. Bu dünyada satışa sunulan ilk soğutma ve havalandırma cihazıydı.

Kaset Tipi Klima Fiyatları

Kaset tipi klima4 yönlü ısıtma, soğutma ve ortam havasını temizleme özelliğine sahiptirler. Özellikle alçıpan veya asma yavana sahip ortamlarda kullanılır. İç üniteleri tavandaki boşluklara, dış üniteleri ise tavana monte edilir.

Yüksek konfor, kurulum kolaylığı ve 4 yönlü çalışmasından dolayı homojen ısıtma soğutma sağlama özelliği ile birlikte en çok talep edilen ve satılan klima tipidir. Kaset tipi klimaların sadece 4 yöne üflemeli değil kullanılacak olan ortama göre 2 ve 1 yöne üflemeli türleri de vardır.

Kaset Tipi Klima Modelleri

2 yöne üflemeli kaset tipi klimalar; uzun ve dar koridorlarda iklimlendirme yapabilirken tek yöne üflemeli kaset tipi klimalar; kapı üstleri, koridor sonu veya başı ve cam önleri gibi yerlere kurularak iklimlendirme seçenekleri sunarlar. İnce ve şık tasarımları ile ortama göze hoş görünen bir görüntü oluştururlar.

Kaset tipi klima uzmanlarının doğru konumlandırması ile her ortamda konfor sağlanabilmesi ve dekoratif ön kısımı görülmesi mümkündür. Bu sayede de ortamın estetik görüntüsünü bozmaz. Kullanım yelpazesi oldukça geniştir. Geniş mekanlarda ise rahatlıkla konfor sağlayabilir. Esnek kurulum seçeneklerine sahiptir.

Kaset Tipi Klima Markaları

Dikey ve yatay olarak ayarlanabilen kanatlara sahiptirler. Gelişmiş teknoloji ile sağlanan hafızaları ile çalışma hız ve yönünü elektrik kesintisinden sonra bile korurlar. Kaset tipi klimalar uzaktan kumanda ile rahatça kontrol edilebilirler.

Kaset tipi klimalar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunlardan bazıları:

-Villalar

-Mağazalar

-Alışveriş merkezleri

-Oteller

-Tiyatro salonları

-Hasteneler

-Konutlar

-İbadethaneler

-Fabrikalar

-Hava alanları

 

 Kaset tipi klimaların avantajları:

-Estetik açıdan şık bir görünüme sahiptirler.

-Olabilecek en az enerji ile en iyi performansı ile ısıtma, soğutma ve partikül filtreleme sağlar.

-Verimlidirler.

-Kademeli turbo fan ile %20 verimlilik sağlar.

-Sessiz çalışma sistemi ile fazladan konfor sağlarlar.

-Geniş, istenilen yöne hareket edebilen kanatları ve dört yönlü olması sayesinde geniş bir alana iklimlendirme sağlarlar.

-Elektrik kesintilerinden sonra düşük hata olasılığına sistemleri sayesinde hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya kaldıkları yerden devam ederler.

-Geniş kullanım yelpazesine sahiptir.