Fujitsu ticarî kaset tipi klima

Fujitsu ticarî kaset tipi klima

Fujitsu ticarî kaset tipi klima; ofislerde, mağazalarda, küçük ve orta ölçekli işletme yapılarında, AVM’lerde, sağlık kuruluşlarında, toplu kullanıma açık alanlarda, lüks konutlarda ve toplantı salonlarında kreatif bir ambiyans yaratmaktadır. Kullanıcılar için daha pratik fikirler üreten marka, konfor düzeyini yükselten bir ürün yelpazesine sahip. Bu grupta yer alan klimalarda değişen bir hava aktarım kabiliyeti bulunuyor. Bunlar, ortamın genişleme yönüne göre ve alan hacmi düşünülerek tercih edilmeli, ortama ısı aktarımının doğru bir şekilde tayin edilmesi sağlanmalıdır.

Kaset tipi klimalar genel olarak duvar montajının mümkün olmadığı mahallerde ve karolaj tavan konseptlerine oldukça kolay kurulum ve verimli bir aktivasyon sağlar. Bu ünitelerin tek yöne, iki yönlü ve 4 yönlü hava üfleme kanalları bulunuyor. 2 yönlü kaset tipi klimalar, daha çok uzunlamasına genişleyen mimarî programlarda gündeme gelirken, 4 yönlü sistemler geniş açılı alanlar için idealdir.

Fujitsu ticarî kaset tipi klima; şık ve modern bir görünüme sahip. Çalışma prensibi ortamdaki insan yoğunluğuna göre rotasyonlu bir karakter sergiler. Alanda kimse yokken minimal enerji sarfiyatı ilkesiyle ısı kaybını önlemek üzere çalışan cihaz, gereksinimlere göre kapasitesinin elverdiği en üst limite ulaşabilmektedir.

Fujitsu Ticarî Kaset Tipi Klima Tek Yönlü

Fujitsu kaset tipi klima tek yönlü üfleme özelliği bazı mimarî strüktürlerde büyük avantaj sağlar. Özellikle kapıların üst segmentlerinde, koridorlarda ve cam bölmelerin üst kısımlarında ideal bir uygulama sergiler. Bu grupta yer alan ''Fujitsu Klima'' sistemleri şık ve ince gövde tasarımıyla görsel bir kazanım da sağlamaktadır.

Fujitsu Ticarî Kaset Tipi Klima İki Yönlü

Fujitsu ticarî kaset tipi klima iki yönlü hava aktarım yetisi bulunan sistemler de üretmektedir. Bunlar da yine uzun mekânlarda ve dar yapılanmalarda idealdir. Ön panelde yer alan kanallar, alanın genişleme yönüne uygun olarak sabitlenir ve hava aktarımının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.

Fujitsu Ticarî Kaset Tipi Klima Dört Yönlü

Fujitsu ticarî kaset tipi klima dört yönlü, geniş iç mahallerde homojen ısı dağılımı ve güçlü bir akım sağlar. Tavan boşluğuna adapte edilen cihaz, hem ticarî alanlarda hem de villa ve benzeri lüks konutlarda iklimlendirme gereksinimini karşılayan modern bir sistemdir. Fujitsu Klima bu üretim grubunda yer alan modeller, sessiz bir çalışma prensibine sahip. Bu sayede kullanıcı konforu en üst seviyeye çıkartılmıştır. Hava dolaşımı sağlayan tüm sistem birimleri, düşük bir desibelle aktif olurlar. Geniş panjular daha hacimli bir ısı transferine olanak tanır. Bu tipolojide yer alan yeni cihazlarda, daha görsel bir kazanım elde edilmiş, böylece her türlü konut tipi için ideal bir hâle getirilmiştir. Mekanizmada yer alan birtakım avantajlar ve fonksiyonel kazanımlar mevcut. Örneklendirmek gerekirse;

• Hava yönlendirme: Soğuk hava dalgaları ortamda üst bölmelere aktarılır. Sıcak hava ise daha alt kademelere doğru bir yönelimle ortama kazandırılır. Buradaki amaç, sıcak ve soğuk hava katmanlarının ortama eşit bir reaksiyonla aktarılmasıdır. Sıcak havanın yukarı çıkma eğilimi ve soğuk havanın daha aşağıya doğru yönelmesi, sistemin bu akıllı çalışma kabiliyeti ile dengelenmiş olur.
• Çok yönlü kanatlar: Dikey ve yatay doğrultuda programlanabilen fan kanatları, daha interaktif bir ısı dağılımı meydana getirir.
• Turbo fan: 2 kademeli turbo fan sistemi, hava çıkışını serpantin üzerine doğru gerçekleştirir. Böylece daha fasılasız ve net katmanlar hâlinde ortam iklimlendirilmiş olur.
• Yeni kanatlar: Kabiliyeti ve hacmi genişletilmiş pürüzsüz kanatlar, hava geçişinin daha sessiz ve yumuşak bir şekilde sağlanmasını mümkün kılar.
• Kolay montaj ve bakım: Bu seride yer alan üniteler kolay bir montaj sürecine sahiptir. Buna ek olarak, portatif ön panel sayesinde mekanizma içinde yer alan düzeneklere ulaşmak ve temizliğini gerçekleştirmek oldukça kolay olmaktadır. Elektronik sistemlerin bakım periyotları, aynı zamanda daha uzun ömürlü bir sistem kullanımını da gündeme getirecektir.

http://vrfklimabayi.com                 http://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.