FTWX18BX DUVAR TİPİ KLİMA

FTWX18BX DUVAR TİPİ KLİMA

FTWX18BX Duvar tipi klima; FJTHERMA’nın inverter serisinde yer alan üretimlerden biridir. Farklı kapasitelerde ve değişken yapısal ögelere hitap edecek çeşitlilikte bir üretim programı olan marka, uzun yıllardır sektörde büyüyen bir grafik sergilemeye devam ediyor. Markanın satış çizelgesi ve Pazar rekabetindeki başarı oranı daha etkin çözümleri piyasaya sunmasında etkili olmuştur. Büyük ve orta ölçekli mekanların ısıtma-soğtuma sistemleri üzerinde yetkin bir kuruluş olarak ABKAY GROUP bünyesinde yer alan Fjhterma; klima piyasasının önde gelen markalarından biri. Bahsi geçen seride yenilikçi bir anlayış dikkat çekiyor. Duvar tipi inverter klimaların ulaştığı son noktayı işaret ettiğini söylemek mümkün. Cihaz sadece kullanımda öngördüğü avantajlarla değil, görsel anlamda mimarî figürasyonlara sağladığı katkı yönüyle de yüksek bir kaliteyi simgeliyor.

 

FTWX18BX Duvar tipi klima; evsel ve endüstriyel kullanıma uygun olacak şekilde üretilmiştir. 18000 Btu kapasitesiyle oldukça geniş salonların, ofislerin, villa ve konutların, iş hanlarının, mağazaların, AVM’lerin ve benzer pek çok yapılanmanın iklimlendirme sistemi olarak kullanıcı bulmaktadır. Sistemin sezonsal verimlilik düzeyi de bir hayli yüksek. Özellikle aşırı sıcak ve soğuk iklimlerde performans kaybına uğramadan faaliyet göstermesi, cihazı daha da cazip bir kıvama ulaştırmaktadır. FTWX18BX serisi, duvar tipi klimaların imâlatında yer alan ortak paydalara sahipken; bir yandan da markanın spesiyal özelliklerini de taşımaktadır.

 

FTWX18BX Duvar Tipi Klima Enerji Verimliliği

 

FTWX18BX Duvar tipi klima enerji verimliliğiyüksek bir mekanizmadır. Sistem, yüksek bir frekansla devreye girer ve arzu edilen ısı değerleri sağlandığında otomatik olarak daha düşük frekansla devam eder. Ayrıca siz ortamda yokken, düşük bir enerji tüketimi ile aşırı soğuk mevsimlerde donma problemini de ekarte edecektir. İnverter olarak üretilen FTWX18BX serisi, dur-kalk çalışma prensibine sahip modellere nazaran çok daha yüksek bir enerji tasarrufu sağlar. Geniş mekanların ve özellikle de toplu kullanıma açık alanların ısı yükleri sürekli değişkenlik gösterir. Büyük bina açıklıkları, ortamdaki insan yoğunluğu, mevsimsel değişkenler ihtiyaç duyulan ısıl değerlerin kıymetini belirler. Böyle ortamlarda tekdüze, sabit hızlı cihazların kullanımı oldukça yetersiz kalacaktır.

 

FTWX18BX Duvar tipi klima enerji verimliliği, inverter prensibine dayanmaktadır. Cihazın hem ortamdaki verileri otomatik algılama kabiliyeti hem de bu algıyı doğru bir çalışma prensibine dönüştürme yetisi büyük bir kazanım sağlıyor. Siz ek bir müdahalede bulunmadan, sistem kendi kapasitesini mekana göre ayarlamaktadır. Bunun sonucunda iki müspet netice karşımıza çıkıyor. Öncelikle, gereksiz yere güç tüketiminin önüne geçilmiş oluyor. Bir mekanda doğru ısı dereceleri sağlandığı halde aynı hızda çalışma sergilemesi, sürekli yüksek bir enerji sarfiyatını gündeme getirir. Buna ek olarak, ortama kazandırılmış ısının uzun süre korunması sağlanıyor. Bu özellik, bir yandan konforlu bir mekan sağlarken bir yandan da bütçe dostu bir programı hayat geçirmiş olmaktadır.

 

FTWX18BX Duvar Tipi Klima Temiz Hava Akımı

 

FTWX18BX Duvar tipi klima temiz hava akımısağlamak amacıyla üretilmiştir. İç birimde yer alan özel filtre düzenekleri sayesinde, ortama dahil eden hava kitleleri sağlıklı mekanlar yaratıyor. Aslî yönelim, sistemde hazırlanan havanın insan sağlığına ve çevresel dokuya zarar vermemesidir. Ortamda yer alan bireylerin oksijen gereksinimi hesaba katılarak tasarlanmış bu filtreler aynı zamanda cihaz içinde de daha temiz bir ortam yaratmaktadır. Dış etkenlere açık mekanlarda pek çok bakteri, virüs, kötü koku vb. zararlılar yer alabilir. Cihaz, bu negatif koşulları da minimize edecek bir filtre sistemiyle oldukça randımanlı bir iklimleme sağlamaktadır.

 

FTWX18BX Duvar Tipi Klima Kazanımları

 

FTWX18BX Duvar tipi klima kazanımları hem kullanımda hem de görsel tasarımda kendini göstermektedir. Cihaz, özel kontrol seçenekleri, farklı yönlere hava üfleme kabiliyeti, otomatik yeniden başlatma, zamanlayıcı, uyku modu, kolay temizlenebilir filtreler, düşük enerji tüketimi ve daha pek çok avantajı kullanıcılara sunmaktadır. FTWX18BX serisi; cihaza uyumlu alanlar yerine, alanlara uyumlu bir cihaz karakteri sergiliyor. Markanın bu özel üretimi hakkında daha detaylı bilgi ve satın alım sürecine dair dipnotlar için, bizlere ulaşabilirsiniz.