FTHTX48BA YER-TAVAN TİPİ İNVERTER KLİMA

FTHTX48BA YER-TAVAN TİPİ İNVERTER KLİMA

FTHTX48BA Yer-tavan tipi inverter klima, oldukça ısıtma ve soğutma verimliliği (COP – EER) yüksek üretimler arasında yer almaktadır. Bu cihaz bir inverter teknolojisi ile meydana getirilmiştir. İnverter cihazlar, sistemin üst limitte yer alan kapasitesinin aşağıya doğru değişken bir karakter sergiler. Böylece yıl içinde değişen ısı değerlerine uygun bir çalışma prensibi görülmektedir. İklimsel ve mevsimsel etkenlerin yanı-sıra, ortamların değişen ısı yüklerine göre de kapasitesini ayarlayan bu cihaz oldukça ekonomik bir kullanım vadeder. Bir yandan aşırı ısıtma ve soğutma sorunsalının önüne geçerken, bir yandan da bu durumdan kaynaklanan yüksek enerji sarfiyatını da egale etmiş olacaktır.inverter klimalar, yeni kuşak üretimler arasında yüksek bir seviyeye işaret eder. Sabit hızda faaliyet gösteren kompresörler, yerini bu yeni teknolojinin akıllı çalışma prensibine bırakmıştır. Bu prensip, dıştan ek bir müdahale gerekmeksizin otomatik olarak devreye girer ve ortamdaki ısıl değerler ışığında hareket eder.

 

FTHTX48BA Yer-tavan tipi inverter klima, dilerseniz pencere altına ve döşeme üzerine montajlanabilir, dilerseniz tavana adapte edilerek yukarıdan iklimlendirme sağlar. Montaj aşamasında sağladığı bu esneklik ile, farklı mekan kurgularında rahatlıkla uyarlanabilmektedir. Cihazın maksimum borulama uzunluğu üretici firmanın koyduğu sınırlar dahilinde tasarlanmalıdır. Böylece iç ve dış ünite arasındaki akışkan ve hava transferi oldukça sağlıklı bir şekilde sağlanabilir.

 

FTHTX48BA Yer-tavan Tipi inverter Klima Ek Özellikler

FTHTX48BA Yer-tavan tipi inverter klima ek özellikler, inverter yer-tavan tipi split klimaların vâdettiği kazanımları ve FjTherma’nın üretim politikasında yer alan kriterleri kapsamaktadır. İş ve yaşam alanlarında konfor düzeyini belirleyen unsurlardan biri de, mekanizmaların faaliyet sırasında çevreye verdikleri rahatsızlık düzeyi olacaktır. Geleneksel iklimleme cihazlarının aşırı gürültülü bir şekilde faaliyet göstermesi, iş gücü verimini olumsuz etkilerken yaşam kalitesinde de düşüşe neden olmaktaydı. Bahsi geçen seride yer alan nadide özelliklerden biri de, sistemi oluşturan iç ve dış ünitenin desibel düzeyidir. Oldukça düşük bir ses seviyesi eşliğinde aktive edilen cihaz, bu sayede ortam konforunu üst seviyeye çıkarır. Öyle ki, pek çok ev tipi elektronik cihazdan bile daha alt bir ses düzeyine sahiptir. İç ünitede 48 desibel ölçülürken dış birimde bile yalnızca 61 desibel saptanmaktadır. İnsanların iş ve yaşamsal gereksinimlerini karşıladıkları iç mekanların daha sessiz olma gerekliliği, bu üretimde gösterilen ihtimam ile de anlaşılabilmektedir.

 

FTHTX48BA Yer-tavan Tipi İnverter Klima Montajı

 

FTHTX48BA Yer-tavan tipi inverter klima montajı, iç ve dış ünitenin ihtiyaç duyduğu alanlarda gerçekleştirilir. Sistemin hava üfürme programını gerçekleştirdiği iç ünitesi kapalı iç mekanlara adapte edilirken, dış ünite atmosfere açık bir alana uyarlanmaktadır. Örnek olarak; teras, balkoni pencere altı gibi bina dış yüzeylerinden bahsedilebilir. İç ve dış ünite arasında bu montaj prosedürüne bağlı bir iç tesisat kurgusu gözlemlenmektedir. Bu iç tesisatı meydana getiren parçalar; bakır borulama hattı, atık tahliyesinde görev alan drenaj hortumu, güç alışverişinin sağlandığı elektrik tesisatı olarak sayılabilir. Ayrıca sistemin daha uzun ömürlü ve sessiz bir çalışma gerçekleştirmesinde izolasyonda izlenen yol da önem taşımaktadır.

 

Yer-tavan tipi klimaların montaj süreci, teknik bilgi birikimi ve uygulama deneyimine ihtiyaç duyar. Oldukça pratik ve esnek bir uyarlama seansına sahip olan mekanizma, nitelikli kurum çalışanları tarafından yüzeylere doğru ve ergonomik bir tasarımla adapte edilir. Böylece sistemden alınacak verimin düzeyi de yükseltilmiş olacaktır.

 

FTHTX48BA Yer-tavan Tipi İnverter Klima Etkileşimi

 

FTHTX48BA Yer-tavan tipi inverter klima etkileşimi, hem kullanım periyotları hem de piyasa verileri olarak iki ayrı grupta incelenmelidir. Öncelikle söylemek gerekir ki; global pazarda ve yerel piyasada rağbet gören bir FjTherma serisinden bahsediyoruz. Markanın iklimlendirme programlarında gösterdiği yüksek performans bilinmekte. Buna ek olarak cihazın ortam, kişi ve çevre etkileşimleri de pozitif bir algı yaratıyor. Buna imkân veren en aslî özellikler;

 

 • Çevre dostu gaz kullanımı
 • Enerji verimliliği
 • Düşük bütçeli kurulum
 • Düşük ses seviyesi
 • Estetik kazanımlar

 

Tüm bu unsurlar, cihazın dikkat çekici yönlerini temsil etmektedir. Üretimde yer alan daha birçok kazanım mevcut. Daha detaylı bilgi ve satın alımlarınız için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 • http://vrfklima.blog
 • http://vrfklima.net
 • http://vrfklimabayi.com
 • https://vrfsistemi.net
 • https://fluoklima.net/hakkimizda
 • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.