Fan Coil Nedir?

Fan Coil Nedir

Fan Coil Nedir? Fan coil'ler eskiden beri günümüzde olan iklimlendirme ürünleridir. Fan coil sistemlerinde içerisinde bir fan sayesinde ortamda hem ısıtma hem de soğutma yapan ürünlerdir. İç ve dış ünitelerinin kullanımları kolaydır. Fan Coil ürünlerinde merkezi sistem klimadan farklı olan alan ısıtaşıması  sağlanır. Kullanımı kolay olan genelde orta çaplı olan odalarda kullanılan ve ortam içerisinde çok fazla yer kaplamayan ürünlerdir. İç motoru sağlam olmalıdır. Yeni teknolojik tasarımda üretilen Fan coil ürünlerinde de her zaman paslanmaz malzeme kullanılır. Kullanıcıların acil klima ihtiyaçlarına cevap veren ürünlerdir. İçerisinde rotor ve kullanılan fan kapasitesi yüksek olmalıdır.

FAN COİL ÜRÜNLERİNDE İÇ VE DIŞ TASARIM


İlgili ürünler görsellik açısından oldukça şık durmaktadır. Klima ve merkezi sistem iklimlendirme sektöründe devrim her zaman devrim yaratan ürünlerdir. Genelde farklı kategoride ve farklı sınıflarda üretilir. Üretilen BTU standartları farklıdır. Birçok üretim fabrikalarında Fancoil ürünleri aktif bir şekilde ısıtma ve soğutma yapar evlerde klimasız kalmamak adına çok fazla kullanılan ürünlerdir. Ayrıca filtre ve ünite temizliği uzun yıllar koruma sağlar. Son sistem kalitede ve Avrupa standartlarında üretilen fan coiller filtreleri kolay tıkanmayan ürünlerdir. Fiyat açısından da uygun olması avantajdır. 

FAN COİL MONTAJLARI VE KURULUM SÜREÇLERİ


Ürünlerin iç yapısından kaynaklı olarak mecburen dış üniteye ihtiyaç duyulur. Dış üniteleri diğer klimalar gibi çok fazla yer kaplamaz ve bu nedenlerden dolayı montajları çok kolay olan ürünlerdir.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.