9000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA

9000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA

9000 Btu konsol tipi klima, multi split ve birebir split klima modelleri arasında tercih edebileceğiniz bir iç ünite sistemidir. Cihaz gelişmiş modellerinde su taşıma ve donmaya karşı özel bir koruma programı sunar. Fan motoru da daha özel bir mukavemette üretilen klimalar, aşırı yük karşısında da yüksek bir direnç göstermek üzere planlanmıştır. Birçok açıdan döşeme tipi klima sistemleri ile benzerlik gösterir. Konsol tipi klimaları, benzer çözümlerden ayıran özellik ise dış ünitenin iç birim muhtevasında yer almasıdır. Konsol klimaların en büyük kazanımlarından biri, içeriğindeki filtrelerin yüksek kabiliyetidir. Bu sayede daha ferah ve hijyenik bir iç ortam havasına erişmek mümkün. Isıtma ve soğutma programlarını sağlarken özel bir sistematik ile, hem yolladığı havanın kalitesine olumlu bir tesir gündeme gelmekte hem de iç mekandaki kötü hava koşulları absorbe edilmektedir.

 

 9000 Btu konsol tipi klima, derli toplu bir dizayn anlayışı ile imâl edilir. Böylece iç mekanlarda fazla bir yer işgaline neden olmayan cihaz, temiz hava salınımını homojen şekilde sağlar.

 

Konsol Tipi Klima Kullanım Avantajları

 

9000 Btu konsol tipi klima, birçok iklimlendirme cihazı ile aynı hedef doğrultusunda faaliyet gösterir. Her markanın kendine has bir üretim programı olmasına karşın, konsol tipi klimalarda gözlemlenen kullanıcı avantajları ortak bir paydada buluşmuştur. Bunlardan söz etmek gerekirse hem kullanımda hem de kurgulamada bazı kazanımlar göze çarpıyor. Aşağıdaki listede yer alan özellikler pek çok modelde yer alan standart yeniliklere örnektir.

 

  • Görsel bir tasarım harikası olan cihazlar, daha ince ve ahenkli bir ünite estetiği sergiler.
  • Hava salınımı sırasında faaliyet gösteren kapasite, motor ve fanlar sayesinde ortama eşit miktarda ısı salınımı gerçekleştirilir.
  • Özel üretilmiş farklı işlevdeki filtreler sayesinde, iç ortam havası insan fizyolojisine ve tüm canlı organizmaya sağlıklı bir ortam sunar.
  • Opsiyonel model ve serilerle piyasada yer alan cihaz, her bütçeye ve kullanıcı beklentisine uygun düşecek bir sistem vâdeder.

 

9000 Btu konsol tipi klima, diğer iklimlendirme mekanizmaları gibi doğru parametreler ışığında kurgulandığında oldukça yüksek bir verim sağlar. Kütle kompozisyonlarının tüm nitelikleri ve verileri hesaba katılmak suretiyle bir planlama gerçekleştirilmeli ve cihazın her yönüyle kullanıcıya avantaj sağlamasına imkân verilmelidir.

 

Konsol Tipi Klima Özellikleri

 

9000 Btu konsol tipi klima, farklı modeller ile iklimlendirme piyasasında satışa sunulmaktadır. Cihazların üretim programlarında yer alan bir takım fonksiyonel özellikleri mevcut. Bunlardan bahsetmek gerekirse;

 

Uzun ömürlü filtre: Cihaz içinde yer alan filtreler kolay bir şekilde çıkarılabilir ve temizlenebilir. Bu sayede filtrelerin kullanım süresi çok yüksek bir oranda artış göstermektedir.

 

Fan Kabiliyeti: Değişik fan hızları ile farklı ihtiyaçlara hitap eden bir kullanım sağlar. Fan hızı istenilen düzeyde ayarlanabilir ve böylece hava üfleme faaliyeti yönlendirilmiş olur.

 

Buz Çözme: Klima cihazlarının en büyük sorunlarından biri de buzlanma. Cihaz buzlanma sorununun önüne geçerken, standart buz çözme programlarından farklı olarak, buzlanma problemine otomatik olarak müdahale eden bir sistem tasarlanmıştır. Bu akıllı defrost özelliği, özel markaların üretimlerinde yer alan bir nitelik.

 

9000 Btu konsol tipi klima, bahsi geçen aslî kullanım avantajlarına ek olarak birtakım özellikler daha ihtiva etmektedir. Esnek bir montajlama kabiliyetine sahip olan cihaz, alçak kullanım ve döşeme üzerine adaptasyon imkânı sunar. Döşeme üzerine kurgulanan iç ünite, kapasitesinin el verdiği maksimum düzeyde bir performans sergileyecektir. Geniş açılı fan kanaları sayesinde, ortama yayılan hava kütleleri mekan içinde eşit bir yayılma gösterir. Farklı kullanımlara uyum sağlaması bakımından fan motor hızı da değişken bir statüde tasarlanmıştır. Cihaz üretiminde dahil edilen programlardan biri de, hızlı mod seçeneğidir. Bu seçenek hem ısıtma hem soğutma ihtiyaçlarının karşılanmasında aktive edilebilir. Arzu edilen ısı değerlerine daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlaması bakımından büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Aktif karbon filtre ve anti virüs yok edici filtreler sayesinde, daha hijyenik ve sağlıklı iç mekan hava sirkülasyonu elde edilir.

 

Konsol Tipi Klima Fiyatları

 

9000 Btu konsol tipi klima, kapasite yükseldikçe artan bir fiyat çizelgesi sergiler. Burada amaç, ortamın verilerine uygun bir kapasite ile randımanlı iklimlendirme programlarının hayata geçirilmesi. Geniş mekanlarda ve insan yoğunluğu değişken ortak kullanım alanlarında düşük kapasiteli cihazlar istenilen performansı sergileyemez. Bunun tam tersine küçük ve dar alanlarda yüksek kapasiteli cihazların kullanımı gereksiz bir enerji ve güç tüketimini de beraberinde getirecektir.

 

9000 Btu konsol tipi klima fiyatları, üretimdeki marka ve modellerin seviyesine göre de farklılık arz etmektedir. Pazarda yerini alan son teknolojik ürünler, alt modellerden daha yüksek bir bütçeye tekabül eder. Fakat burada da lansmana özel fırsatların değerlendirilmesi ve dönemsel  kampanyaların takibi büyük katkı sağlayacaktır. Cihazı satın alırken belirlediğiniz üst limit, kullanım sırasında sağlayacağınız ekonomik kullanım avantajları ile daha kârlı bir düzeye ulaştırılabilir. Doğru planlama ve kusursuz bir iklimlendirme projesi için pazarda önde gelen kurumlardan olan firmamıza müracaat edebilirsiniz. Böylece sizin adınıza süreci daha bütünsel bir anlayışla elen alan personellerimiz, süreç sonunda elde edeceğiniz maddî getirilerin yanında yüksek konforlu iç mekanların kurgulanmasını da mümkün kılacaktır.

 

9000 Btu Konsol Tipi Klima Tercihi

 

9000 Btu konsol tipi klima, daha yüksek verim, daha güçlü bir kompresör ve daha avantajlı enerji tüketimi ile birçok ticarî mekanın iklimlendirme ihtiyacını karşılamaktadır. Bu cihazın tercihinde öncelikle marka üzerinde doğru bir tahlil yapılmalı. Bu markanın ürün yelpazesinde yer alan farklı kapasiteli cihazlardan mekanınıza en uygun olanı tercih ederek, yüksek bir verim sağlayabilirsiniz. Konsol tipi klimaların tercihinde dikkate alınacak hususlardan biri de, binanın montajlama imkânlarıdır. Konsol tipi klimalar, yer döşemesi üzerine ya da dikey duvarlarda daha alçak bir hizaya adapte edilebilir.

 

9000 Btu konsol tipi klima, bazı özel markalara has üstün teknolojik üretim prosedürlerine bağlıdır. Bu üstün nitelikler, 3D simülatörlerle tasarlanan bir cihaz kurgusuna imkân verir. Böylece daha sessiz bir çalışma programı sağlayan üniteler bir yandan da daha yüksek verimli ara tesisat kurgusuna bağlanmaktadır. Soğutucu akışkanın dolaşımda yarattığı ses seviyesi en aza indirgenerek, ortamlarda çalışan verimini negatif etkileyen unsurlar ekarte edilmiştir. 

 

Konsol Tipi Nereden Alınır?

 

9000 Btu konsol tipi klima, bütçenize ve gereksinimlerinize hitap edecek bir ürün bloğundan tercih edilmelidir. Bunun sağlanabilmesi adına, profesyonel ve çok kapsamlı teknik firmalara müracaat etmeniz fayda sağlar. Özellikle iklimlendirme programlarının yapılara kurgulanması yönünde hizmet sunan kuruluşların, ürün temininde ve seçiminde ortak iş gücü sağladığı markaların önemi bir hayli büyük. Dünya standartlarında üretim yapan markalar, bu ürünlerin kullanıcıyla buluşmasında profesyonel aracı kuruluşlarla birlikte çalışırlar. Hangi markanın hangi model ve serisi üzerinde yoğunlaşmanız gerektiğinin kararını, teknik donanımı yüksek bir ekiple birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

 

9000 Btu konsol tipi klima, mutlaka kurumsal bir yapılanmadan alacağınız destek ile tercih edilmeli ve ancak doğru parametrelerin saptanması ile yapılara konfigüre edilmelidir. Aksi takdirde marka ve model kabiliyeti ne düzeyde olursa olsun yapısal gereksinimlerle ters düşecek bir planlamadan verim almanız pek mümkün olmayacak, uzun vâdede maddî olarak da büyük bir zarara uğrayacaksınız.