48000Lik Salon Tipi Klima

48000LİK SALON TİPİ KLİMA

48000lik salon tipi klima, metrekare başına düşen insan sayısının fazla olduğu bir çok alanda kullanıma uygundur. Dikey bir cihaz olarak, her mekanda uygun bir köşeye yerleştirilebilir. Bu cihaz split klimalar arasında yer almaktadır. Bundan başka, inverter salon tipi klima ve on-off salon tipi klima seçenekleri de mevcuttur. Salon tipi klimalar ısıtıcı ve soğutucu elemanlar olarak bir çok mekanda kullanılmakta ve oldukça yüksek bir verim sağlanabilmektedir. Bu cihazlar yüksek ısı taşıma kapasitesi dahilinde üretime dahil edilirler. Bunun birincil sebebi, büyük salonların iklimlendirme çözümü olarak tasarlanmış olmalarıdır.

48000lik Salon Tipi Klima Nedir?

48000lik salon tipi klima, görsel tasarım olarak dikey ve ayaklı bir dizayna sahiptir. Fan kanalları ve menfezlerden ısı ve temiz hava akımı sağlanmaktadır. Geniş mekanlarda homojen bir ısı dağılımını mümkün kılmak üzere planlanmış bir mukavemet gösterirler. Böylece tek bir slaon tipi klima sayesinde, alanın her bir metrekaresinde eşit miktarda soğuk ve sıcak hava dalgaları yer alacaktır. Sadece alanın en ve boyunu hesaba katmayan sistem, aynı zamanda oldukça yoğun ayak basan iç alanların ısı yüklerini de karşılamaya muktedirdir. Mekanizma dış ortam sıcaklıklarını karşılayabilecek bir performans sergiler.

 

48000lik Salon Tipi Klima Yüksek Performans

 

48000lik salon tipi klima, yüksek hızda çalışan ve oldukça güçlü bir fan kurgusuna sahiptir. Böylece her bir köşeye istenilen ve girdileri verilen ısı derecesini rahatlıkla sağlarlar. Cihaz, değişken parametrelerde bile performans kaybına uğramaz. Dış etkenli hava koşulları ve insanların yoğun ve seyrek olduğu zaman dilimlerinde de gerekli ısı transferini gerçekleştirmek üzere kurgulanmıştır. Bazı üst modellerde sağladığı verim, yüksek bir konforla desteklenmiştir. Elektronik uzaktan kumanda seçenekleri sayesinde, cihazın kontrolünü akıllı cihazlar aracılığıyla da sağlayabilirsiniz.

 

48000lik salon tipi klima split seçenekleri arasında yer alan inverter ve on-off seçeneklerinden en uygun olanını tercih ederek, daha verimli ve ekonomik koşullarda iklimlendirme faaliyetlerini yerine getirmeniz mümkün. Cihazın fan kanatları oldukça esnek bir kullanım sağlar. Her yöne hava salınımı gerçekleştirebilecek bir kabiliyet sergileyen fan kanatları, hava üfürme açısının uzunluğu sayesinde yüksek bir akım gücüne sahiptir.

 

48000lik Salon Tipi Klima Nerelerde Tercih Edilir?

 

48000’lik salon tipi klima, geniş hacimli hava transfer kabiliyeti ve bina yüklerini karşılama konusunda yetkin bir yapıya sahiptir. Bu sebeple, bir çok mekanda ısıtma-soğutma sistemi olarak tercih edilmektedir. Ortamlarda arzu edilen ısı derecelerini sağlarken, kullanımda ve montajlamada opsiyonel bir kurguya sahip olduğu için, birçok yapı tipolojisine armoni sağlar. Düşük dış ortam sıcaklık değerlerinde bile kendi verim ve performans grafiğinde bir düşüşe maruz kalmaz. Tüm bu bahsi geçen özelliklerin yanında, kullanıcılara avantajlar sağlayan pek çok marka ve model seçeneği de bulunmaktadır.

 

48000lik salon tipi klima tercihlerinde yoğun eğilim gösterilen mekanlar, büyük salonlar ve binaların geniş hacimli birimleridir. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 

 • Konut ve haneler
 • Okul ve Dershaneler
 • Toplantı salonları
 • Büyük ofis odaları
 • Mağaza ve AVM’ler
 • Hastaneler
 • Sosyal tesisler
 • Sinema ve tiyatro salonları
 • Fabrika ve üretim evleri
 • Düğün salonları
 • Spor tesisleri

 

Bahsi geçen tüm bu mekanlar, farklı ısı yüklerine ve kayıplarına maruz kanal yapısal konfigürasyonlardır. Her birinin ebadı farklılık gösterebileceği gibi, gün içinde giriş-çıkış sağlayan insan sayısı da oldukça farklı bir grafik çizmektedir. Burada önemli olan, deneyimli bir şirketten alacağınız destekle doğru planlamanın hayat geçirilmesidir.

 

48000lik Salon Tipi Klima İç ve Dış Üniteler

 

48000lik salon tipi klima, yüksek bir ısı transferi sağlamak ve mekanlara temiz hava aktarımı sağlayabilmek üzere ürün geliştiriciler tarafından tasarlanmış cihazlardır. Bu sistemde bir iç ve dış ünite yer almaktadır. İç ünite, iklim koşullarının sağlanması arzu edilen iç mekana kurgulanırken, dış ünitenin atmosfere açık bir mekana adapte edilmesi gerekmektedir. Bunun için herhangi bir açıklık yeterli olacaktır. Örneğin binaya ait bir balkon, teras ya da bahçe vb. yerlere bu dış birimin sabitlenmesi mümkün. Bu iki ana cihazı birbirine bağlayan bir tesisat kurulumu da gündeme gelecektir. İşte bu kurulumda yer alan ek birimler;

 

 1. Bakır borulama hattı
 2. Elektrik kabloları
 3. Tahliye işlemi için drenaj hattı
 4. Ses yalıtımı için izolasyon
 5. Görsel tasarımda kullanılan kamuflaj aparatları

 

48000lik salon tipi klima, bu sayılan ek birimlerle iç ve dış ünitenin bağlantısından müteşekkildir. Tesisat kurulumu binanın da nitelikleri göz önüne alınarak saklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Duvar üzerinde yüzeysel açıklıklar meydana getirerek iç ve dış birimin bağlantısı sağlanmış olur. Son adımda, tüm bu alanlar izole edilerek göze çirkin bir görüntü meydana gelmesi engellenmiş olur. Hem klima tercihinde hem de bu salon tipi klimaların adaptasyonunda teknik bilgi ve donanım gerekli olacaktır. Bu yüzden konusunda uzman bir ekip tarafından hizmet sağlanması önem teşkil eder. Salon tipi klimalar genel anlamda 40 metrekare ve üzeri mekanlarda uygun bir ısıtma-soğutma çözümüdür. Bu aşamada da doğru bir analiz sayesinde en verimli ve ergonomik planlama hayata geçirilmiş olur.

 

48000’lik Salon Tipi Klima Montajı

 

48000’lik salon tipi klima, pek çok markanın piyasaya sürdüğü model ve serilerden oluşmaktadır. Kaliteli ve sektörde ün yapmış markaların son teknoloji üretimlerinden tercih etmek daha avantajlı bir kullanım alanı sağlar. Bu cihazların her bir iç düzeneği, profesyonel bir yaklaşımla tasarlanmıştır. Ticarî mekanlarda yüksek verim sağladığı, global Pazar araştırma raporlarında beyan edilmektedir. Ayrıca sağladığı enerji tasarrufu sayesinde, uzun adede oldukça avantajlı ve ekonomik bir cihaz olarak göze çarpmaktadır. İnsanların yeme-içme, konaklama, alışveriş, sağlık ve iş gücü gibi temel ihtiyaçlarının karşılandığı tüm kurum, işletme ve binalarda kullanıma uygun bir mekanizmadır.

 

48000lik salon tipi klima, oldukça rağbet gören bir cihazdır. Mevsimsel değişikliklere uygun hava şartlarının sağlanmasında, özellikle büyük hacimli yapılarda tercih edilmesinin belli başlı sebepleri şöyledir;

 

 • Montaj kolaylığı: Birçok bina ve yapı unsurunda tavan oldukça yüksek olabilmektedir. Böyle yerlerde tavana montaj klima tercihleri etkisiz kalır. Tavan ve asma tavan yer almayan kamusal binalarda yere monte edilen salon tipi klima büyük rahatlık sağlamaktadır.
 • Sessiz Çalışma Kabiliyeti: Bu cihaz, oldukça büyük alanlara yüksek bir ısı transferi gerçekleştirmesine rağmen, gayet sessiz çalışma prensibine sahiptir. Böylece insanların kullanımına açık mekanlarda rahatsızlık verici bir faaliyet sergilemez.
 • Otomatik Aktivasyon: Mekanizma sürekli olarak bir yönlendirmeye ihtiyaç duymaz. İç ortam sıcaklıklarını kendi kendine algılama ve daha önceden girilmiş bilgileri hafızaya alma özelliğiyle hava dağılımını otomatik olarak sağlayabilmektedir.

 

48000’lik Salon Tipi Klima Fiyat Seçenekleri

 

48000lik salon tipi klima markalara ve bu markaların farklı fonksiyonel üretimlerine göre bir fiyat çizelgesine sahiptir. Ayrıca hizmet alacağınız firmamın kendi iç politikası da bu sürecin fiyatını belirleyen unsurlar arasında yer alır. Markalar baz alındığında en düşük 2000 TL civarında başlayan fiyatlar, üst düzey marka ve modellerin yüksek verimli cihazlarında 10 bine kadar yükseliş gösterebilmektedir. Bunun için uzman bir firmadan yardım alabilir ve en ekonomik çözümü hayata geçirebilirsiniz.