18000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA

18000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA

18000 Btu Konsol Tipi Klima , global pazarda dikkat çeken üretimlerden biri... Bu iklimleme aygıtını tercih edilir kılan pek çok avantaj mevcut. Özellikle adaptasyon aşamasında sağladığı kolaylık ve düşük maliyet, klima alacakların dikkatini çeken bir özellik. 18000 Btu klima arayışlarında, özellikle de iş yeri, ofis ve mağaza yapılarında konsol tipi iç ünite seçimi yaygın bir grafik sergiliyor. Peki bu Btu değeri nedir? Yapısal konfigasyonlarda kaç Btu klima tercihi yapılmalıdır? Öncelikle Btu değerinin neye işaret ettiğini açıklamakta fayda var.

18000 BTU Konsol Tipi Klima'da BTU Seçimi

BTU, İngiliz Isı Birimi olarak adlandırılan British Termal Unit tanımlamasını simgeleyen bir kısaltmadır. Bir klima cihazının bir saat içerisinde taşıdığı ısı miktarı olarak özetlemek mümkün. Değer yükseliş gösterdikçe, ısı taşıma kapasitesinin yoğunluğunun da arttığı anlamına geliyor. Ayrıca bu değer, cihazın maliyetinde de yükselişe sebep olmaktadır. Dipnot olarak belirtmekte fayda var ki, daha ucuz olması için yetersiz bir kapasite tercih edilirse, çok daha yüksek bir enerji sarfiyatının önü açılmış olacaktır. Bu sebeple, tüm parametreler dikkate alınmalı ve en geçerli sistem uyarlaması yapılmalıdır.

Btu değerinin hesaplanmasında bir formül bulunmaktadır. Bu aynı zamanda mekanın ihtiyaç duyduğu kapasiteyi de ortaya çıkarır. Öncelikle mekanın boyutu ihtiyaç duyulan değeri belirleyen unsur. Peki sadece mekan genişliği, BTU hesaplamasında yeterli mi? Elbette değil! Bunun için farklı yapısal kriterlerin de değerlendirilmeye alınması şart. İşte onlara birkaç örnek:

1. Binanın ısı yalıtım programı
2. Gün ışığından faydalanma oranı
3. Pencere ve kapı açıklıkları
4. Binadaki ortalama insan yoğunluğu
5. İklimlendirme cihazının kullanım sıklığı

Bu bilgiler ışığında, binanın metrekaresi ve hacmi de formüle dahil edilir ve gereken ısı miktarı belirlenmiş olur. Ayrıca bu belirlenen değer, nasıl bir klima almanız gerektiğinin de cevabı olacaktır. Konsol tipi klimalarda ekseri, 9000 – 12000 ve 18000’lik değerler ideal olmaktadır. Fakat her türlü ihtiyacı karşılayacak karakterde bir klima üretiminin de mevcut olduğunu söylemekte yarar var.

18000 Btu konsol tipi klima ofislerde, salonlarda, büyük odalarda, mağazalarda, AVM’lerde, sosyal mekanlarda vb. toplu kullanım alanlarında yüksek bir performans sergileyecektir.

18000 Btu Konsol Tipi Klimalarda Ortak Özellikler

18000 Btu konsol tipi klima, iç ünite gövdesi olabildiğince inceltilmiş bir hacme sahiptir. Böylece hantal ve kaba görünüm tamamen ekarte edilmiştir. Bir klimadan beklenen birçok standart kabiliyete ek olarak pek çok yeni teknolojik imkân dahilinde üretilen konsol klimalar, model ve marka tercihinde opsiyonel kullanım prensiplerine sahip. Son modellerde yer alan en dikkat çekici özelliklerden biri de kontrol kumandasının kablolu ve kablosuz seçeneklerine ek olarak LCD bir panel ile tüm girdilerin takip edilebilmesidir. Bu LCD panel ekseri, cihaz ön panelinde yer alır. Burada ısı değerlerinin takibi mümkünken, olası bir arızanın da tespit edilmesi mümkündür.

18000 Btu Konsol Tipi Klima Markaları

18000 Btu konsol tipi klima, bir iç ve bir dış üniteden müteşekkildir. Fakat bu kadarla sınırlı değil! Eğer çok hücreli bir yapılanmanız mevcutsa ve birden fazla klima ihtiyacı gündeme gelmişse çoklu ünite kullanımına imkân veren dış ünite modellerinden tercih edebilirsiniz. Bunlar da kendi arasında iki farklı grupta toplanmaktadır. Birincisi; birebir split olarak adlandırılan ve her bir iç üniteye bir dış ünite bağlantısı gereken sistemlerdir. Bu sistemin dezavantajı daha yüksek maliyetli bir kurgulama gerektirmesi ve yapıların dış yüzeyinde kalabalık bir görselliğe neden olmasıdır. Fakat daha üstün çözüm arayanlar için, tek bir dış üniteye 9 birime kadar iç ünite bağlanabildiği ikinci grup bulunmaktadır.

18000 Btu konsol tipi klima, sistem genelinde yer alan birtakım ortak kazanımlar mevcut. Markaların üretime kattığı serilerde değişkenlik göstermekle birlikte, genel anlamda ortak bir paydada pek çok özellik görülmektedir. Genel bir niteleme yapmak gerekirse, aşağıdaki tabloda yer alan maddeler oldukça açıklayıcı olacaktır:

18000 Btu konsol tipi klima  markaları

Yüksek Enerji Tasarrufu: Sistem daha düşük güç tüketimi eşliğinde daha yüksek bir performans göstermek üzere tasarlanmıştır.
Akıllı Defrost: Klimalarda başlıca sorunlardan biri olan buzlanmaya karşı otomatik buz çözme kabiliyeti ile büyük bir avantaj sağlar.
Kompakt Tasarım: Cihaz iç ve dış ünitesi daha bütünsel bir dizayna sahiptir. Böylece mekanlarda görüntü kirliliği yaratmaz. Temizlik ve bakım programları da daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir.
Turbo Modu: Bu modda aktif edildiğinde sistem çok daha hızlı bir ısıtma ve soğutma programı hayata geçirir. Bu süreçte hızlı olan kompresörler, arzu edilen değere ulaşılınca standart çalışma prensibine dönüş sağlar.
Arıza Teşhis: Sistem genelinde meydana gelen herhangi bir arıza kodlar aracılığıyla kullanıcıya aktarılır. Ayrıca teknik servis imkânı da LCD panel üzerinden bildirilmektedir.

Zamanlayıcı: Bu özellik sayesinde 24 saatlik bir ayarlama mümkün olmaktadır. Sistem istenilen saatte aktif olacak ve iklimlendirme programını başlatacaktır.
Konforlu Uyku Modu: Uyku moduyla mekanın aşırı ısınması ya da soğumasının önüne geçilmiştir.
Nem Alma: İç mekandaki aşırı nemlenme sorununu önleyecek bir iç yapılanma bulunmaktadır. Nem ayrıca ısı dengelerini de olumsuz etkilediği için, bu özellik sayesinde daha yüksek bir verim sağlamak mümkün.
Haftalık Programlama: Bazı modellerde günlük programlamadan farklı olarak bir haftaya kadar cihaz hafızasına girdileri kaydedebilmekte ve gerekli gün ve saatte aktif hale gelebilmektedir.
Düşük Sıcaklıklarda Çalışma: Mevsimsel ve iklimsel parametrelere uyum sağlayan cihaz, aşırı düşük sıcaklıklarda bile tam kapasite çalışma sergiler.

18000 Btu Konsol Tipi Klima Maliyeti Ne Kadar?

18000 Btu konsol tipi klima maliyetini etkileyen birtakım hususlar mevcuttur. Cihaz dünya genelinde ve yerel pazarda, pek çok markanın üretim programında yer alan bir ürün. Çağın gereksinimleri göz önüne alınarak üretilmiş bu cihazların özellikle iş yerlerinde ve toplu kullanıma ayrılmış mekanlarda kullanımı yaygınlık gösteriyor. Bu yüksek arz oranı ile, konsol tipi klimaların maliyeti de düşüş göstermiştir. Özellikle montajlama kolaylığı cihazın ihtiyaç duyduğu bütçeyi oldukça düşürüyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde hem ekonomik hem de yüksek performanslı bir mekanizma olduğunu söylemek yanlış olmaz.

18000 Btu konsol tipi klima uygulanacak mekanın karakteriyle eş bir model tercihine ihtiyaç duyar. Nerede kullanılacağı ve cihazdan beklenen ek özellikler, fiyatlara da etki eden en öncelikli unsurlardandır. Ayrıca sektörde başı çeken üretici firmaların fiyat çizelgeleri de birbirinden farklılık göstermektedir. Cihazın üretiminde kullanılan malzemelerin niteliği bir yandan kullanım ömrünü belirlerken bir yandan da satış maliyetini ortaya çıkarmaktadır.

18000 Btu konsol tipi klima almayı düşünüyorsanız, hazırladığınız bütçeye uygun bir model bulmanız oldukça kolay. Burada dikkat edilecek birtakım bilgiler mevcut. Unutulmamalıdır ki; cihaz seçiminde profesyonel bir yardım almak ve en yüksek verimin alınacağı sistemi tercih etmek uzun vâdede çok büyük avantajlar sağlar. İşte klimaların fiyat grafiğine direkt tesir eden bazı doneler:

1. Marka ve Model
2. Kapasite (BTU Değeri)
3. Fonksiyonel Özellikler
4. Kullanım Ömrü
5. Montajlama Kabiliyeti
6. İç Ünite Sayısı
7. Garanti Süresi

Bu bahsi geçen bilgiler cihazın maliyetini belirlerken sizin de tercih yönünüze etki edecektir.

Konsol Tipi Klima Nereden Alınır?

18000 Btu konsol tipi klima tercihinizde mutlaka ürün sağlayıcı ve sektörel deneyimi yüksek firmalardan destek almalısınız. İnce ve hassas hesaplamalar, ergonomik ve ekonomik iklimlendirme programlarına imkân verir. Bu yönde bir yol haritası oluşturmak ve ürün temini sağlamak için lütfen kurumsal firmamızın iletişim hattından bizimle iletişime geçin.