vrf

                        VRF

Vrf,her geçen gün birçok yeniliklerin ortaya çıktığı dünyada, klima sektöründe de son derece canlanma görmek mümkün. VRF ile aradığımız her türlü konforu kolaylıkla elde edebiliriz. Ne kadar çok özellik o kadar çok konfor demek. VRF Klima, üstün özelliklere sahip olmasının yanı sıra ekonomik olarak da bütçenizi düşünmüştür.

                         VRF KLİMALAR

Yaşam alanınızın daha elverişli hale gelmesini sağlayacak VRFKlima ana merkezine, 64 tane klima paneli bağlanması mümkündür. Gelişmiş kontrol sistemi ile gerekli akış sağlanarak sıcak ve soğuk havanın en etkin şekilde kullanılmasını ortaya çıkarmaktadır. VRFKlimaları, özellikle birbirinden bağımsız olarak farklı iş sistemlerinin uygulanması gerekliliğinin ortaya çıktığı yerlerde büyük fayda sağlar. Çünkü birçok işletmede ve kamu alanında her yer aynı anda sıcak ya da soğuk tercih edilemeyebilir. Bunun için, VRFKlimanın sağladığı avantajlar son derece önemlidir. 

VRFKLİMA FİYATLARI

VRFKlima sayesinde bir dış ünite ile birden çok iç ünite yönlendirilerek hem yüksek performans hem de önemli derecede tasarruf sağlanabilmektedir. Hasta haneler, önemli bir toplu paylaşım alanı olmasının yanı sıra birçok sıcaklık ve soğuğun bir arada kullanıldığı müessesedir. Hastaların yattığı yerdeki havanın kışın sıcak olması gerekirken, ameliyathanenin her daim soğuk olması gerekir. Bu noktada VRF Klima devreye girerek büyük kolaylık sağlar. VRFKlima, ayrı bölümlerde oturan kiracıların kullanmış olduğu enerji miktarı hesaplanarak, kişiye göre ödeme planı çıkarılabilmektedir. Restoranlar, kafeler ve mağazalarda VRFKlima büyük önem arz etmektedir.

VRFSİSTEMİ FİYATLARI

Unutmayın VRF, bir klima sistemi olmaktan çok, sizi her açıdan düşünmüş geniş kapsamlı bir mekanizmadır. VRFKlima Sistemi, aynı zamanda mekanik tesisata fazla yer ayrılamayan alanlarda da tercih edilebilir. Kurulumu son derece kolay olup, tüm sistem internetden takip edilebilmektedir. Her üründe olduğu gibi VRF Klima kullanımında da klimanın bakımının yapılması, gerekli şekilde ve zamanda filtrelerinin değişmesi hususu büyük önem arz eder.

VRFKLİMA BAKIMI

 

Bakımı yapılan VRF Klima sisteminden daha iyi performans elde edilebilir ve daha uzun kullanım sağlanabilir. VRFKlima bakımının yapılmaması durumunda tıkanan filtreler performansın düşmesine sebep olur. Arıza olasılığı artar ve gerekli enerji tasarrufu sağlanamaz. Bu da klima sisteminin kullanım ömrünü kısaltır. Konfor ve rahatlık elde etmek istiyorsak VRF Klima bakımının zamanında yapılması en önemli aşamadır. VRFKlima bakımı ile çok fazla odası bulunan bir villanın soğuk ya da sıcak hava ihtiyacı kolaylıkla sağlanabilir.

Binlerce kişilik odası olan otelde de aynı konfor kolaylıkla elde edilir. Yapılacak tüm masraflar kısa sürede işletmeciye önemli kazanç olarak geri dönecektir. Rahat yaşam alanı sağlanan yerler daima tercih edileceğinden, istenilen dönüşüm de ona göre olacaktır. Ofislerde kullanılan VRFKlima bakımı  ile çalışanların bulundukları yerin havalandırılması da son derece faydalı olacaktır.

Kalitesiz havanın solunması, bakteri ve mikropların etkin olması anlamına geldiğinden, elde edilecek iş verimliliğini de en aza indirgeyecektir. VRF Klima ile havalandırılan ortamda, rahat şekilde nefes alarak doğru iklimlendirme sayesinde, hastalıklardan da korunmuş olacaksınız.

VRFKlima, değişken bir iç mekanizmaya sahip olduğundan, her mekâna farklı sıcaklık gönderir ve bu durumda büyük ölçüde enerji tasarrufunu sağlar. İstenilen sıcaklık değeri sağlandıktan sonra, elde edilmeye çalışılacak amaç, o değerin korunması yönünde olacaktır.

Kullanmak istediğimiz her klima sisteminin elbette belli bir maliyeti olacaktır. Bunun için, maliyeti çok da gözümüzde büyütmeyerek sağladığı avantajları da dikkate alarak VRFKlimaları tercih etmeli ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmalıyız. Ortaya çıkan sağlıklı yaşam alanı ile birlikte iş performansımız ve yaşam enerjimiz de oldukça artacaktır.