VRF

                           VRF

VRF , ibaresi genel anlamda özelliği istenilen şekilde değiştirilebilen soğutucu, bir diğer deyişle akışkan debi anlamına gelmektedir.
Söz konusu olan bir adet dış ünite sayesinde birbirinden farklı alan ve bölümlerde olan birden çok daha fazla iç ünitenin kontrol edilebildiği bir sistem niteliğini taşımaktadır.Elimizde olan bir adet VRFklima sistemi, söz konusu binanın kapasitesine oranla o mekanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak soğutkanlığı kontrol eder.

VRF FİYATLARI

Bir çok markanın VRF özelliği aktif bir şekilde üretmiş oldukları klimaların fiyatları, her marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir.
Bu fiyatlarda ürünün tercih edilirliği, kullanım kolaylığı ve birbirinden farklı daha bir çok neden aktif olarak rol oynamaktadır.
Öyle ki bir ürünün fiyat aralığını her zaman kullanıcı belirler. Bir çok kullanıcı bildiği ve daha önce kullanmış ya da çevresi tarafından önerilmiş olan marka ve modelleri tercih etmektedir.

VRF TEKLİF

Dünya genelinde VRF klima markaları bir hayli fazla olmakta ve haliyle değişiklik göstermektedir.
Ülkemizde de VRF özellikli klimalar, birbirinden farklı marka ve modellerle olmakla birlikte sayısı hayli artmış ve son derece etkin olarak kullanılmaktadırlar.
VRF klima fiyatları her marka ve modelin yapısına göre fiyat değişikliği göstermektedir.

VRF MARKALARI

Genel anlamda marka ve modelleri ele alacak olursak eğer;
Mitsubishi Heavy VRF Klima
Mitsubishi dünya geneline yayılım göstermiş son derece aktif ve etkin bir firmadır. Haliyle ülkemizdede ciddi düzey de boy göstermektedir.
VRF Klima modellerinin öncesinde bir çok klima sisteminde aktif rol almış ve işlerini başarıyla sonlandırabilmiş nadir klima marklarından bir tanesidir.
Bu marka ve modelin fiyat aralığı, kullanıcılarının memnuniyetine, tercih edilirliğine ve daha bir çok neden baz alındığında 5000-21000 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.

VRFMARKA-MODELLERİ

Daikin VRFKlima Sistemleri
Daikin hava ve su soğutmada adını etkin bir şekilde duyurmuş ve müşterilerinin aklına bu şekilde kazınmayı başarmıştır.
Dünya genelinde bir çok alan ve bölgede ciddi yatırımları, bayilikleri bulunmakta olan Daikin Markası gün geçtikçe dahada büyümekte ve tercih edilmekte olan bir firma halini almıştır.
Özellikle kalifiye eleman ve kadrosu sayesinde gerek VRFklima sistemlerinizi gereksede normal klima ürünlerinizi son derece hızlı bir şekilde monta ederek işler hale getirebilmektedirler.

DAİKİN VRV


Daikin VRFKlima Sistemleri, fiyat aralığı müşteri potansiyeli, kullanım stoğu, tercih edilirliği  ve daha bir çok nedene göre değişiklik göstermektedir.
Genel anlamda fiyat aralığı 3500-17900 fiyat aralığında değişiklik göstermektedir.
Daikin dünya genelindeki franchise hizmetleri ile de son derece göz doldurmakta olan nadir firmalardandır.
Müşteri potansiyeli açısından son derece etkin olan firma, yetkilileri daim olarak hizmetlerini sürdürmektedir.
Bu gelecek zaman ve süreç içerisinde de böyle olacaktır.
LG VRFKlima Sistemleri
Dış ünite kapasitesi neredeyse tüm müşterileri ve alıcıları tarafından bilinmekte olan, sırf bu yüzden inanılmaz bir müşteri potansiyeline sahip olan marka.
Dünya genelinde onlarca bayiliği bulunmakta olan ve bir çok firma ile işbirliği içerisinde çalışmakta olan firma klima konusunda da son derece aktif ve etkindir.
Özellikle ülkemizde ciddi düzeyde klima üretim ve tüketim hacmi, protföyü söz konusudur.
LG VRFKlima Sistemleri, fiyat aralığı bir çok açıdan farklılık değişiklik göstermektedir. Öyle ki bu durum müşteri tercihi v.b durumlara göre değişiklik göstermektedir.
LG VRFKlima Sistemlerinin fiyat aralığı genel olarak 3600-18000 bu aralıklarıda değişiklik göstermektedir. 
Tüm dünya genelinde müthiş düzeyde kullanılan VRF Klima sistemleri günler geçtikçe aktifliğini daim kılmaktadır. Bütün dünyada farklı marka ve modeller tarafından üretilmekte olan VRF Sistemler, tercih edilirliğini sürdürmektedir