vrf

VRF 

         Vrf ;teknoloji otomotiv, konut, ev eşyaları gibi birçok alanda ilerlerken klima sistemleri için de son dönemde moda olan yeni bir sistem ortaya çıkmıştır. Vrf olarak ifade edilen ve gittikçe yaygınlaşan klima sistemi için internette yapılan VRF Sistemi Fiyatları araştırması artmaktadır. VRF sistemin bu kadar yaygınlaşma nedeni, fiyat aralığı ve diğer klima sistemleri ile arasındaki fiyat farkı gibi konulara yer vermeye çalışacağız. Öncelikle “VRF Sistemi Neden Gittikçe Yaygınlaşıyor?” sorusunu yanıtlayalım.

VRF SİSTEMİ NEDEN GİTTİKÇE YAYGINLAŞIYOR?

 

Vrf Sistemin son dönemde gittikçe yaygınlaştığından yazımızın girişinde de bahsetmiştik. Peki, VRF Sistemi neden gittikçe yaygınlaşıyor? Bu sorunun cevabı klima almak isteyen kişileri yakından ilgilendirmektedir. Yeni bir bina içine klima taktıracaklar, yeni bir eve taşınmış olanlar, sıfırdan bir işletme kuranlar ve bunun gibi daha birçok kişi için Vrf klima sistemi oldukça kullanışlıdır. Bunun temel nedeni ise VRF yani Variable Refregant Flow Türkçe tercümesi ile Değişken Debili Akışkan Soğutma Sistemi olarak belirtilmektedir. Diğer bir değişle değişken ve akışkan bir sistem sayesinde bir merkezden çıkan soğuk ya da sıcak akışkanın, bulunulan iç mekânda ki bütün odaların ısısını ayarlayabilmesidir. Birbirinden bağımsız olarak kontrol imkânı veren bu sistem için birçok marka ve model bulunmaktadır. Her binanın mimari yapısına uygun olarak farklı modellerinin bulunması, VRF klima çeşitlerinin ve sistemlerinin neden bu kadar yaygınlaştığını ortaya koymaktadır.

 

VRF SİSTEMİ FİYATLARI NE KADAR?

            Vrf Sistemi fiyatları açısından yapılan araştırmalar sonucunda marka ve model kadar çok çeşitli fiyat ile karşılaşılmaktadır. “VRF Sistemi Fiyatları Ne Kadar?” diye merak eden ve araştıran bir sürü insan, karşılarına çıkan çokça seçenek arasında kararsızlık yaşamaktadır. Ayrıca klima sistemleri kurulumu ve bakımı önemli bir mesele olduğu için her yerden alınması da uygun olmamaktadır. Bu nedenle doğru bir adresten yapılan fiyat araştırmalarından bütçeye en uygunu tercih edilmelidir.

Vrf sistem yapılacak olan alanın büyüklüğü tespit edildikten sonra firmamız ile yapacağınız görüşme daha net bir karar vermenize yardım edecektir. Alanında uzman teknik ekibimiz evinize ya da iş yerinize gelerek ölçü almakta ve yapılabilecek sistemlerin olası bir şemasını çıkarmaktadır. Sonuç olarak bütçenize de uygun bir sistem tercih edilerek en uygun Vrf  Sistemi Modeli kurulmaktadır. Fiyat aralığımız modellerimize ve markalarımıza göre hayli geniş bir yelpazeye sahiptir. Firmamızın dijital kataloğu bu konuda size fiyatlar açısından fikir sahibi olmanızda yardımcı olmaktadır.

VRF SİSTEMİ İLE KLASİK KLİMA SİSTEMLERİ ARASINDA FİYAT FARKI VAR MI?

VRF Sistemi kurulumu ve klasik klima kurulumu arasında fark olduğu gibi fiyat açısından da farklar olmaktadır. “VRF Sistemi ile klasik klima sistemleri arasında fiyat farkı var mı?” diye merak edenler için açıklayalım. Vrf  sisteminde etki alanı ve kullanılacak olan tesisat daha büyük olduğu için kurulum ve işçilik ücretleri biraz daha fazla olmaktadır. Ancak verilen ücret karşılığında alınan hizmet oldukça memnun edicidir. Sadece bir odayı soğutmak ya da ısıtmak için cebinizden çıkaracağınız para üzerine biraz daha ekleyerek, bütün evinizin ısısını kontrol edebilmeniz mümkündür. Bu kıyas düşünüldüğünde klasik klimalar için ödeyeceğiniz para size fazla bile gözükebilir. 

Vrf

Vrf  Klima aldığınızda;Hem çevreyi kirletmeyen bir sistem kullanarak içinizin rahat etmesini sağlarsınız. Hem de birbirinden bağımsız olarak kontrol edebildiğiniz oda ısıları karşısında büyük bir rahatlık elde edersiniz. Bir odayı ısıtırken aynı anda bir odayı soğutabilirsiniz. Bir odanın ısısını 17 dereceye bir diğerini 22 dereceye ayarlayabilecek olmanız Vrf sistem ile klasik klima arasındaki fiyat farkını da açıklamaktadır.