vrf klima

VRF KLİMA

Vrf klima sistemleri ticari klima grubunda yer almaktadır. Merkezi soğutma ve ısıtma işlevine sahip bu cihazlar binaların daha akıllı hale gelmesini sağlamıştır. Gelişen ve değişen teknoloji sayesinde tek bir merkezden bina ısısını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Bu özel cihazlar sayesinde daha konforlu bir yaşam sizleri beklemektedir. İhtiyacınız olan vrf klima cihazları için bizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. İnovasyon ve teknoloji alanında teknolojik cihazlar binalarınızı daha yaşanabilir hale getirmektedir. Dört mevsim iklimlendirmeyi bu cihazlarla yapmak mümkündür.

VRF KLİMA

Uygun vrf klima proje, fiyat ve geniş ürün yelpazesi firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Yüksek verimliliğe sahip vrf klima cihazlarımız doğa ve aynı zamanda çevre dostu özelliklere sahiptir. Firma olarak sizden gelen talepleri en hızlı şekilde değerlendiriyor ve karşılıyoruz. Talepleriniz doğrultusunda uzman ekibimiz yerinde keşif hizmetini ücretsiz olarak sağlamaktadır. Ürün seçimi noktasında da en doğru cihazı tercih etmenize yardımcı oluyoruz. Kolay kurulum hizmetlerimizle cihazı işletmeye alıyor ve sizlerin kullanımına sunuyoruz.

vrf klima

VRF Sistemi Nedir?

Vrf sistemini kısaca tanımlamak istiyoruz. Konut, işyeri ve ofislerde iklimlendirmeyi sağlayan sistemlerdir. Daha çok büyük yapılarda bu sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Tek bir noktadan iklimlendirme yapılabilmekte ve kontrol yine bu noktadan sağlanmaktadır. Dış bataryalı vrf sistemleri binaların dış alanlarında bulunmakta ve iç mekanda yer kaplamamaktadır. İklimlendirme ve havalandırma işlemleri bu cihazlarla aynı anda yapılabilmektedir. Değişken soğutucu akışkan debisi olarak Türkçe anlamı olan vrf klima sistemleri günümüz binalarda temel ihtiyaç haline dönüşmüştür. Özellikle alışveriş merkezleri, fabrikalar, villa, stadyum ve benzer alanlarda tercih edilmektedir. İçerisinde bulunan çok sayıda iç ünite sayesinde tüm binayı aynı anda iklimlendirebiliyorsunuz.

VRF Klima Kullanım Alanları Nelerdir?

Vrf klima sistemlerinin kullanım alanı çok yaygındır. Değişen ve geliğşen teknoloji sayesinde akıllı bina sistemleri ön plana çıkmış ve bu binalarda iklimlendirme için vrf klima sistemleri tercih edilir hale gelmiştir. Vrf klima kullanım alanları arasında ofis, otel, fabrika, restaurant, tiyatro, konser salonları, sinema, tarihi yapılar, villalar, hastaneler ve buna benzer alanlarda tercih edilmektedir.

VRF SİSTEMLERİ

Son zamanlarda bu sistemlerin neden fazla tercih edildiğinden söz edelim istiyoruz. Özellikle dünyada iklim koşullarının fazlasıyla değiştiğini ve bozulduğunu biliyoruz. Küresel ısınmayla birlikte aşırı sıcak ve soğuk dönemleri yaşıyoruz. Bu ve konforlu yaşam isteği akıllı binaları önemli ihtiyaç haline getirmiştir. Konforlu yaşam için binalarda iklimlendirme şarttır. Her mevsim dilediğiniz sıcaklığı ve temiz havayı vrfklima sistemleriyle elde edebiliyorsunuz. Özellikle ayrı ayrı kontrol edilebilir özelliği bu cihazların tercih nedenlerinden biridir. Büyük bir binada herhangi bir alan 20 derece sıcaklık talep ederken, yine aynı binada farklı bir ofis de 25 derece sıcaklık isteyebiliyor. Vrfklima sistemlerinin önemi tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Tek bir kontrol merkezinden her bir ofis ya da alanı farklı sıcaklıklara ayarlayabiliyorsunuz.

VRF KLİMA SİSTEMLERİ

Vrfklima sistemleri içerisinde çok güçlü fanlar mevcuttur. Güçlü fanlar olmasına rağmen çok sessiz çalışma özelliği bu cihazların daha fazla tercih edilmesine neden olmaktadır. İç ünitelerin tamamı tek bir merkezde toplanan sistemlerdir. Bu ünitelerin tamamı ayrı ayrı kumanda edilebilmektedir. Bir diğer önemli tercih nedeni de daha az alan işgal ediyor olmasıdır. Bu ve buna benzer özelliklerinden dolayı son zamanlarda vrf klima sistemlerinin kullanım alanı çok fazla olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte cihazların yapısı ve kontrol mekanizmaları da değişecektir.Vrf klima ihtiyaçlarınız ve her türlü bilgi için bizi her zaman arayabilirsiniz.