Vrf Klima Sistemi Nedir

VRF Klima Sistemi  Nedir?

Vrf Klima Sistemi nedir?VRF klima sistemleri bir dış ve birden fazla iç üniteden oluşan klima sistemleri bütünüdür. VRF adı da değişken soğutucu akışkan anlamını taşımaktadır. Bir yapının değişen kapasite durumuna göre soğutkan yapının akışını kontrol eden bir sistemle dizayn edilmiştir.

VRF Klima Sistemi Nedir?Nereden alabilirim?

VRF klima sistemi tasarım olarak yapının dışarısında bulunan bir dış ve içeride birden fazla olabilecek olan iç ünitelerle bezenmiştir. Yaşam alanları bu sistemlerle birlikte hem soğuyabilmekte hem de ısınabilmektedir.

VRF klimaların tercih edilme sebebi diğer multi split klimalara nazaran daha konforlu ve enerji tasarruflu olmasıdır. Aynı zamanda değişken akışkan debisi ile de enerji tasarrufunu maksimum seviyede kullanıp gerekenden fazla konforu vererek iyi bir yaşam alanı oluşturmaktadır.

VRF KLİMALAR

Çok katlı AVM’lerden villalara, idari binalardan, hastanelere kadar birçok yerde kullanım imkânı veren VRF klima sistemleri bağımsız bir şekilde kontrol imkânı verdiğinden tercih edilmektedir.

VRF klima sistemlerinde bir diğer önemli özellik de geliştirilen kontrol sistemi ile donanmış olmasıdır. Denetim ünitelerinin varlığı, gaz akışkan debisinin işlevselliği doğru zamanda sağlıklı bir iletişim sistemi ile hem ısıtma hem de soğutma işlemlerini yapabilmektedir.

VRF klima sistemleri, alışılmış olan split klimalardan isteğe bağlı olarak farklı HP kapasitesine sahip olan bir dış ünite ile birden fazla iç ünitelere entegre edilebilmektedir.

Fluo Vrf

VRF sistemlerinde çeşitlilik arz eden kişilere 2 farklı sistemle çalışan klima tipleri sunulmuştur. Heat Recovery ve Heat Pump sistemleridir. Heat Recovery aynı anda hem ısıtma hem de soğutma görevini görürken Heat Pump; aynı anda ya sadece ısıtır ya da aynı anda sadece soğutur.

İleri sistemli kontrol akışkan modu ile ısıtma ve soğutma sistemleri arasında sağlıklı bir şekilde veri alışverişi yaparak geçişe yardımcı olur.

Fluo Vrf Fiyatları

VRF klima sistemleri düşük maliyetli oluşu ile klima severler tarafından tercih sebepleri arasında gösterilmektedir. Benzersiz sistemi ile birlikte yeni, eski, büyük, küçük tüm müşterilerin ihtiyaçlarını doğru zamanda doğru yerde karşılayabilmektedir.

Konfor kontrol sistemi ile iç ve dış üniteler arasındaki kablolarla yönetebilmek mümkün olmaktadır.

Vrf Klima Sistemine Kaç iç ünite Bağlanabilir?

48 iç üniteye kadar bağımsız kontrol imkânı sağlayan VRF klimalar, merkezi kontrol olması gereken yerlerde kumanda ile rahatlıkla kontrol edebilme özelliğine sahiptir.

Kolay montajı ve rahat kullanımı ile bina yapısına uygun kullanım amacına göre VRF klima sistemleri değerli kullanıcıları için görevini başarıyla yerine getirmektedir.

VRF klima sistemleri, aynı zamanda az yeri işgal etmesi ile de eski klimaların hunharca yükünü göz ardı etmektedir. Hem gözü yormayan dizaynı hem de tek dış üniteyle 48’e varan iç ünite desteği, alkışı hak etmektedir.

Konforun hızlı bir şekilde sağlanması özelliği ile düşük ses ile çalışması, diğer split klimalara göre artı bir özelik olarak yerini alır.

Yüksek güvenilirlik ve kullanım yerlerinde yüksek konforlu fresh hava sağlaması da değişken akışkan gaz debisi ile ısıtma ve soğutma görevlerini yerine getiren VRF klimalar, yatırımların kısa süre zarfından geri kazanımı destekler.

Tasarımsal özelliği ile de özellikle mimarların gözlerini dolduran yapısı ile yeni binaların, yeni dekor edilecek alanların, yüksek binaların vazgeçilmezlerinden bir tanesi olmuştur.

İnsan kalabalığının fazla olduğu yerlerde enerji tasarrufu ile hem ısıtma hem de soğutma yapabilen ihtiyaç durumuna göre bağımsız şekilde kontrol edilebilen sistemin kullanımı da bir o kadar basittir. Merkezi ve bireysel klima sistemlerinde alternatif tek sistem oluşu ile göz doldurmaktadır.

Ozon tabakasına zarar vermeyen çevreciler tarafından da alkış toplayan R410A ürünü sayesinde çevreye dost teknolojidir. Bina otomasyonlarına uygunluk sağlayan VRF klimalar, soğutma sağlarken ısıtmak için de herhangi başka bir ürüne gereksinim kalmadan aynı anda yapması ile başarılı teknoloji ürünü olarak yerini almaktadır.