Vrf Klima Iğdır

Vrf Klima Iğdır

                     Vrf Klima Iğdır  ‘Değişken Soğutucu Akışkan Debisi’ olarak nitelendirilen, yeni teknolojik iklimlenme sistemlerinden biridir. Endüstriyel pazarda her geçen gün büyüme gösteren bir kullanım ağına sahip bu üretim, akışkanın hızını belli bir ihtiyaca göre ayarlamaya ve farklı bina yüklerini karşılamaya olanak tanır.

Vrf Klima Iğdır

Son jenerasyon gelişmeler ile daha da konforlu bir içerik kazandırılan VRF, akışkan olarak kullandığı R-410A gazı sayesinde, çevre dokulara, insan sağlığına ve atmosferde yer alan moleküllere zarar vermeyen bir ürün halini almıştır. Bu çevre dostu iklimlendirme cihazı, temel olarak çok birimli yapılarda tek merkezden ısı dengesinin sağlanması ve her bir hücre içinde kişisel kullanıma imkân vermesi gibi avantajlar taşımaktadır.

Vrf Klima Iğdır bayi

 

VRF’in hangi tip yapılarda ve alanlarda kullanılacağı, üretici firmaların projelerine bağlıdır. Kapasitesi, montajlama olanağı, dış ve iç üniteler arası en uzak mesafenin belirlenmesi ve model tercihi gibi nitelikler belirleyici olmaktadır.

Vrf Klima Iğdır Servisi

 

Iğdır VRF sistemleri akıllı kontrol seçeneğine sahiptir. Böylece günlük ya da haftalık programlamalar sağlayabilirsiniz. Ayrıca yine bir oda veya bölmede, ısı beklentinize yönelik anlık ayarlamalar yapabilirsiniz.

Elektrikli cihazların ve yüksek bir motor gücüne sahip ekipmanların en büyük dezavantajlarından biri, işlev gösterdikleri alanda gürültü kirliliği yaratmalarıdır. VRF olarak adlandırılan klima modelleri, oldukça sessiz çalışma kapasitesine sahiptir.

Böylece iş yerlerinde ve mağazalarda müşterileri rahatsız etmeyecek; evlerde de yatak odası ve oturma alanlarında konfor seviyesini düşürmeyecektir.

 

VRF KLİMA YALOVA

 

            Yalova VRF klima bünyesinde geleneksel sistemlerden farklı olarak, kompresörlerin hızları duruma göre değişken olabilmektedir. Sabit hızlı kompresörler yüksek enerji tüketimine neden olur. Bir diğer spesiyal durum ise, bina genelinde her bir bölmenin farklı ısı ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.

VRF bu doğrultuda iç birimlerin birbirinden bağımsız çalışmasını sağlar ve kişiye özel bir çalışma prensibini meydana getirir. Bu termal konfor sayesinde, hava akımı istenmeyen bir alandan, arzu edilen başka bir alana transfer yapılır. Yıllık enerji sarfiyatını %30 ve üzeri bir oranda düşürdüğü saptanmıştır.

 

Yalova VRF sistemleri iç kurgusu ince hesaplamalar ve teknik bir yazılım projesi sonucunda meydana getirilir. Birçok işlevi tek bir bünyede toplaması, üretimindeki girift programlamayı ifade eder? Peki, bu sistemi meydana getiren elemanlar nelerdir? İşte sistemin ana parçaları:

 

VRF SİSTEMİNİ MEYDANA GETİREN ANA ELEMANLAR
Dış Ünite Kompresörler ve ısı değiştirici ekipmanın bulunduğu ana yöneticidir.  Dışardan sağladığı havayı ısıtma ve soğutma suretiyle iç birimlere gönderir.
İç Ünite Fan motoru, elektronik genleşme vanası, termostatlar ve ısı değiştirici ekipmanın bulunduğu dahili birimlerdir.
BS Ünitesi İç üniteye aktarılan akışkanın modunu belirler.
DX Santrali Tüm sistemin son aşamasıdır. Mekanlara belirlenen ısı miktarını dengeli bir şekilde üfürme yapar. Birçok tipolojide üretilmektedir.

 

 

VRF KLİMA KARABÜK

 

            Karabük VRF klima tesisatta kullanılan borulama seçenekleri ve fonksiyonel yapısıyla 2 farklı tasarıma sâhiptir:

 

  1. İki borulu / Isı pompası
  2. Üç borulu / Isı geri kazanımlı

 

Dış üniteden ayrılan bakır borulama sistemi, tüm iç alanları dolaşır ve başladığı noktaya geri döner. Bu borular içinde soğutucu gaz akışkanı yer almaktadır. Dolaşımdaki akışkan belli ısı derecelerine ulaşarak, mekanlara üfleme yapan fan panjurlu santrallere gönderilir. Sistem bu şekilde süreklilik göstererek, alanlarda ısı dengesini sağlamış olur.

 

Karabük VRF sistemleri DC inverter kompresörler ve akışkan hızını belirleyen elektronik kontrol valfleri ile bina yüklerine hitap eden bir kompakt tasarımdır.

 

VRF KLİMA KİLİS

 

            Kilis VRF klima ilk olarak Asya bölgesinde kullanıma sunuldu. Bu alanlarda özellikle ticarî binaların iklimlendirme çözümleri olarak yaygınlaştı ve dünyada pek çok bölgede –Amerik, Avrupa ve Afrika dahil- sistem önemli bir yer edindi. Son küresel analizler, ev tipi VRF’in oldukça verimli sonuçlar elde ettiğini saptamaktadır. Mini VRF (Heat Rump) olarak adlandırılan bu konut tipi ısıtma / soğutma cihazının özellikleri şu şekilde olmaktadır:

 

  • Hane içinde konfor sağlaması bakımından oldukça düşük bir desibelde çalışırlar.
  • Görünüm açısından estetik bir tasarım sergiler. İç üniteler de dahil olmak üzere oldukça hafif üretimlerdir.
  • Isı sağlayıcılar oldukça hızlı aktive edilir. Süreç kısaldıkça enerji tüketimi de asgari düzeylere iner.
  • Birden fazla iç üniteye soğutucu akışkan sağlanır.
  • Farklı klima seçeneklerinin yanı sıra, dış ünite tasarımı da geniş bir model yelpazesine sâhiptir.
  • PMW kit kullanımıyla ses asimile edilir. Daha sessiz ortamlar yaratır.

 

Kilis VRF sistemleri konut ve hâne içlerinde yüksek kapasiteli bir faaliyet gösteren mini üretimler dışında, geniş çaplı binalar, çok bölmeli yapılar ve açık alanlar için de ideal bir mekanizmadır. Yapı tiplerine uygun modellerin seçilmesi ve tesisatta kullanılacak borulama limitlerinin hesaplanması, profesyonel bir firma tarafından planlanmalıdır. Sistemin sağladığı avantajlar ve yüksek verim grafiğinin yakalanması bakımından, doğru analiz önem teşkil eder. Burada, binanın yaz ve kış aylarında sağladığı ısı dereceleri ve cephe kompozisyonları etken olacaktır. Dış cephede daha az alan işgâli için ısı geri kazanımlı modeller daha iyi yanıt verir. Buna mukabil, ısı pompası sistemlerinin de daha uygun düştüğü yapılanmalar mevcuttur.

aux klima

 

VRF KLİMA OSMANİYE

 

            Kırıkkale VRF klima aynı iskelete dahil olarak pek çok farklı beklentiyi karşılar. Tek bir ana yöneticiye bağlanan alt yapı unsurları daha ekonomik koşullar altında sıcak ve soğuk hava talebini karşılayabilmektedir. Özellikle yüzlerce birime ayrılmış yapı ögelerinde, her bir bölmenin işlevi farklılık gösterebilir.

Mevsimsel olarak ısıtma ve soğutma gereksinimlerinin dışında, farklı mahallerin eş zamanlı olarak 2 farklı iklim tipine ihtiyaç duyması da olanaklıdır. Gıda depolarında soğutucu fonksiyon devredeyken, yaşam alanlarında ısıtıcı özellik aktif edilebilir.

 

Kırıkkale VRF sistemleri tek tek ya da gruplar hâlinde soğutma ya da bölgesel olarak ısıtma yüklerini karşılayan modellere de sâhiptir. Niteliksel bakımdan aynı parametrelere sahip alanların, dış hava koşullarına göre iklimlendirilmesinde bu model tercih edilmektedir.

 

Özetle her iki projenin de hedefi; birçok birime hitap ederken enerji tasarrufu sağlamak ve ısı kaybına mâni olmaktır.

 

VRF KLİMA DÜZCE

 

            Düzce VRF klima iç ortamların ısı derecelerini (-0,5) ve (+0,5) değerlerde değiştirme potansiyeline sâhiptir. Bu sayede hassas bir kontrol otomasyonu sergiler. Sonuç olarak, VRF sistemlerle iklimlendirilen alanlarda, aşırı sıcak ve aşırı soğuk durumlarla karşılaşılmaz. Standart bir klimanın derecelendirilmesi net sayılarla ifade edilir. Fakat bu son teknolojik üretimde, ondalık değerlerde ısı talebi sisteme gönderilir.

 

Düzce VRF sistemleri kurulum ve adaptasyon ücretleri, firmalar bazında farklı tarifeler göstermektedir. Özellikle yapı analizi sonrasında belirlenmesi gereken maliyet hesabı, ancak uygulanacak alana en doğru tercihin yapılması ve borulama mesafelerinin belirlenmesi akabinde net bir şekilde ifade edilebilir.

 

Vrf Klima Iğdır ALYATEK VRF klima ücretleri ve kurulum fiyat tarifesi hakkında bilgi edinmek için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. VRF üretiminde başı çeken markalarla birlikte en doğru projeyi bina ve konutlarınıza uygulamaktayız.

AUX Klima ,Enerji tasarrufu özelliğine sahip cihazın kurulumunda da ekonomik paketler arıyorsanız, firmamız en doğru tercih olacaktır. Donanımlı ve deneyimli personellerimiz, 7/24 müşteri odaklı faaliyet göstermektedir. Aux Klima ,analiz, planlama, projelendirme ve teklif sunma aşamalarında her bir detay incelikli bir bakış açısından geçirilmekte, bu sayede aux klima ergonomik tasarımlar müşterilere sunulmaktadır.