Vrf Klima

VRF Klima Sistemleri
İklimlendirmeyi tam olarak sağlayan, dış ünitesi olan ve bu üniteye bağlı sayısız iç ünite ile hem ısıtma, hem de soğutma görevi yapan sistemlere Vrf klima sistemleri adı verilmektedir. Günümüz dünyasında binaların yapım aşamasında bu sistem kurulmaktadır. Teknolojinin her alanda kullanıldığını ve binalarında akıllı sisteme dönüştürülmesi tamamlanmak üzeredir. Bu sistemin temel özelliği en az maliyetle en yüksek ısı konforunu kullanıcılara sağlamasıdır. Kişiye bağlı istek ve arzulara göre binanın toplam ısı veya bölüm ısılarını ayarlayabiliyorsunuz.
Bunun ne anlama geldiğini biraz daha detaylı anlatalım istiyoruz. Binalarda kuruluna Vrf klima sistemleri ile her bir kısımı istediğiniz sıcaklık seviyesinde ayarlayabilirsiniz. Örneğin, bir hastanenin ameliyathanesini çok soğuk hale getirirken, hasta ziyaret bölümünü daha sıcak seviyeye taşıyabiliyorsunuz. İşte merkezi klima sistemi ile bu işlemleri çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Tüm dünyada kullanılan sistemlerdir. Bina içinde çok sayıda iç ünite mevcuttur.Bu ünitelerin her biri dış ünite ile entegre düzendedir. Özel kontrol merkezin üzerinden tüm ayarlamalar yapılabilmektedir.

Gaz ve soğutkan akış debisi vrf klima sistemleri ile ayarlanabilmektedir. İç ünite modelleri farklı türlerde kaşrımıza çıkmaktadır. Binanızın genel yapısına ve aynı zamanda projesine uygun olarak duvar tipi, tavan tipi veya kaset tipi üniteleri tercih edebiliyorsunuz. Merkezi klima sistemleri 'nin sessiz çalışma özellikleri vardır. Enerji tasarrufu konusunda çok iyi ve dolaylı maliyetleri çok az seviyedir.

05022017-29.12.2016 08:45:27