VRF AMASYA

 VRF 

VRF klima sistemleri diğer VRF sistemleri gibi her odada istenilen sıcaklıkta hem ısıtma hem de soğutma yapabilmektedir.  Isıtmada veya soğutma çalışan aynı mod da iç üniteler farklı derecede çalışabilmektedir. Konfor açısından ise üst düzey bir verim sağlamaktadır Oda içerindeki hava dağılımını ve nem oranına göre termostatlar sayesinde otomatik kontrol edilebilir.

VRF MONTAJ

VRF Montaj kolaylıkları ile öne çıkan bu sistem esnek borulama sayesinde fiziksel olarak zor yapılarda da kullanabilir. Montajın pratik ve kolay olması kullanıcı açısından önem taşımaktadır.  Gaz olarak R410 ile çalışır. Çevreye duyarlı bu gaz sayesinde doğal yaşantıya uygunluğu kesinleşmiştir. Tam doğrusal kapasite kontrolü ile kompresörler daha esnek bir çalışma ile sabit hızda ve kullanılan diğer sistemlere oranla elektrik tüketimi daha azdır.

VRF TEKLİF AL

Vrf ,enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılık konusunda ileri düzeydeki teknoloji sayesinde tam kontrollü kapasite değerlerini oransal olarak yapabilmekte ve bu sayede enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kapasite kontrolü DC kompresörler ile yapılmakta olup ve her iç ünite kontrol valfleri ile devreye alınmaktadır. Bu sayede aşırı yük ve zorlanmanın önüne geçilmektedir. 

VRF DIŞ ÜNİTE

VRF klima teknolojisinde kullanılan inverter kompresörler sayesinde gerekli yer ve zamanda gücü üreterek oda içerisine en hızlı ve konforlu ulaşım sağlamaktadır. Bu kontrol sistemi sayesinde diğer sistemlere göre ani güç artışını devreden kaldırması sonucunda elektrik açısından önemli bir tasarruf söz konusudur. Vrf Sistem diğer ülkelerde de oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Verimlilik testlerinden geçmiş ve kullanım açısından en basit sistemlerden biridir. Kompresör ömrünü uzatan yağ basınç anahtarı ve kontrol sisteminin teknolojinin son noktasında üretilmesi ödenen ücretin kısa bir sürede geri dönmesini sağlamaktadır.

VRF DIŞ ÜNİTE FİYATLARI

 Vrf, kompresörlerin doğru zamanda ve gerektiği şekilde çalışmasını sağlayan teknoloji ile yük miktarı her kompresöre eşit olarak dağılmaktadır. Kompresörlerin aşırı yük ile karşı karşıya kalması da önlenmektedir. VRF klima sistemleri dış ünitelerinin çalışma sırası alınan komutlara göre zaman aralıkları değişebilir.  Bu sırada sistemdeki yük devrede olsun veya olmasın her kompresöre eşit miktarda biner. Bu sayede kompresör ömrünün uzaması da sağlanır ve sistemdeki aşırı yük kısa bir sürede kaybolur. Sistemin zorlanması engellenir. İlk çalışma anında oluşan aşırı yük zaman içinde VRF klima sistem parçalarında aşınma ve yorulmaya sebep olur. Fakat İNVERTER teknolojisine sahip bu kompresörler sistemdeki yorulmayı ve aşınmayı engeller. Böylece sistemin güvenliği ve ömrü artmış olur. Yağ kontrol valfleri ise dış ünitelerde bulunan ayrı ayrı kompresörlerin yağ basınç ve seviyelerini ölçerek sistemde aşırı yağlanmayı önlemiş olur. Kompresörlerde yağ seviyesi azaldığı durumda diğer dış ünitelerdeki kompresörlerden yağ takviyesi yaparak sistemin arızaya geçmesini önler. Her kompresörün yağ seviyesini eşit bir seviyede tutar. Sistem güvenlik açısından tasarlanışı son derece iyi bir konumdadır.

VRF FİYALARI

  Ses düzeyi ise yine günümüzün teknolojisi kullanılarak sessiz bir çalışma göstermektedir. Gürültü veya kullanıcıya rahatsızlık verecek kadar yüksek bir ses seviyesinde değildir.  Ayrıca dış ünitelerin sahip oldukları otomatik ses düşürme kontrol sistemi sayesinde gece düşük ses seviyesinde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Günümüz kullanıcısı kalite ve konfora önem verdiği kadar estetik görünüme de önem vermektedir. Üretim aşamasında bu husus dikkate alınmış ve görsellik konusunda da ince bir tasarıma kavuşturulmuştur.Gece çalışma konusunda birçok cihazda olmayan yeniliklerde düşünülmüş ve yaşam alanları için konfor şartlarına yeni bir bakış açısı katmıştır. Son İNVERTER teknolojisine sahip olan bu HEAT PUMP VRF KLİMA sistemleri sektördeki önemini zamanla arttırmıştır.