Salon Tipi Klima

 

 

 

 

 

 

Salon Tipi Klima

Salon Tipi Klima genelde ,Kışın ısınmak, yazın serinlemek için pratik kullanımından dolayı tercih ettiğimiz klimalar, herkesin aradığını bulabileceği geniş ürün yelpazesine sahiptir. Salon tipi klimalar, içinde bulunduğumuz dönemde, kullanıcıların en çok gözdesi olan klima modellerindendir. Bunun sebebi ise, salon tipi klimaların farklı birçok kullanım özelliğine sahip olmasıdır. Bu nedenle, her alanda kullanılabilecek yapıda cihazlardır.

   Salon Tipi Klimaların Montajı ve Kullanımı

Salon tipi klimalar, iç ve dış üniteden oluşur. Klimanın iç ünitesi, kullanılacak bölgeye, dış ünitesi ise, bu alanın dışında kalan alana takılmaktadır. Bu klimalar genelde, pencere altı, balkon veya teras gibi alanlara monte edilmektedir.

Drenaj hortumu, bakır kablo, ara bağlantı kabloları ve izolasyon bandajları ile, iki ünite birbirine bağlanarak kurulum gerçekleştirilir. Cihazın kurulumu yapılırken, alt kısma açılan yuva, dekoratif şekilde kapatılır. Klimadan istenilen verimin alınabilmesi için, montajının usta şekilde yapılması gerekmektedir.

Fluo-Salon-Tipi-klima

   Salon Tipi Klimaların Kullanım Alanları

Salon Tipi Klima lar, ayaklı tasarımı ve dikey görünümü nedeniyle, buzdolabına benzemektedir. Geniş alanları iklimlendirme de, profesyonel etkiye sahiptir. Konutlarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, restaurantlar da, sinemalarda ve toplantı salonlarında kullanımı uygundur.

   Salon Tipi Klimaların Kullanım Özellikleri ve Avantajları

Güçlü fan sistemleri bulunan salon tipi klimalar, çok geniş alanları bile, gerektiği şekilde havalandırabilir. Ortama havayı, eşit şekilde dağıtarak sürekli taze hava akımı sağlamaktadır. Ek ısıtıcıları bulunmaktadır. Güçlü hava akımı sağlama özelliğiyle, mekanın konforlu şekilde havalanmasını sağlarlar. Tasarımı ince ve şıktır.

Kolay taşınır, pratik şekilde montajı yapılır. Temizliği ve bakımı kolaydır. Çalıştığı anda, ortamı anında ısıtma ve sıcaklığını koruma etkisi vardır. Zamanlama fonksiyonu bulunmaktadır. İstenilen saatte çalışması için, gün içinde bir kez ayarlama yapılması yeterlidir. Düşük enerji harcar, yüksek çalışma performansı gösterir.

Salon Tipi Klima Fiyatları

  Salon tipi klimalar, tavanı yüksek olan alanlarda kullanılabilecek özelliktedir. Sessiz çalışırlar, bulunduğu alanlarda varlıklarını hissettirmezler. Bu klimaların, diğer klima türlerinden farklı olarak bağımsız çalışma fonksiyonları bulunmaktadır. Yani, ortamın sıcaklığına göre, çalışma aralıklarını cihaz kendisi belirler.

İstenilen mod da, belirli bir süre kesintisiz şekilde çalışma özelliği vardır. Salon tipi klimaların en avantajlı yanı, otomatik olarak arıza tespit özelliğinin bulunmasıdır. Çalışırken, enerji tasarrufu sağlamasına rağmen, ısıtma ve soğutma işlevini de yerine getirdiğinden, insanların yaşam kalitesini yükseltici bir cihazdır.

Elektrik kesintilerinden etkilenmezler, elektrikler kesilip geldikten sonra, kaldıkları yerden uygun performansta çalışmaya devam ederler. Ayarlanan zamanda çalışırlar ve dururlar.

Isınma ve serinleme ihtiyacı, insanların temel ihtiyaçlarındandır. Bu ihtiyaçların en ekonomik ve kaliteli şekilde karşılanabilmesi için, her dönem birçok çözüm üretilmektedir. Klimalar, farklı amaçlara yönelik olarak ısıtma ve soğutma işleminde, tüm dönemlerin gözdesi olmuş cihazlardır. Sürekli, farklı özelliklere sahip modellerin piyasaya sürülmesi de, kullanıcıların ihtiyacının kesintisiz olarak karşılanmasını sağlamıştır. Salon tipi klimalar, üstün teknik donanıma ve özel tasarıma sahip klimalardır.

Otomatik koruma özelliği, kullanıcıların güvenle ve konforlu şekilde ısınmasını sağlamaktadır. Opsiyonel özellikleri, salon tipi klimalara olan talebi arttırmaktadır.

    Salon Tipi Klimaların Fiyatları

Salon tipi klima lar, kullanılacakları alanlara göre farklı ebat ve kapasitelerdedir. Cihazın fiyatı, ürünün ebat, kapasite ve teknik donanımına göre belirlenmektedir. Genel anlamda performansı düşünüldüğünde, fiyatlarına göre önemli oranda avantajlı bir klimadır.

Salon tipi klima lardan maksimum verim alınabilmesi için, bir mühendis tarafından öncelikle keşif hizmeti yapılmalıdır. Klimanın, en uygun şekilde hangi alana monte edilebileceği belirlendikten sonra kurulumunun yapılması, salon tipi klimanın kaliteli şekilde kullanımını sağlar. Sadece ısıtma ve soğutma için değil, konfor ve rahatlık arayışı için de, istekleri fazlasıyla karşılayabilecek kapasitededir.