Neden Vrf Klima Sistemini Tercih Etmeliyiz

Neden VRF Klima Sistemini Tercih Etmeliyiz

Neden VRF Klima Sistemi Tercih Etmeliyiz,Vrf işlevselliklerine ve kullanım durumlarına göre kendi arasında da çeşitlilik göstermektedir. Genel anlamıyla bir dış ve birden çok iç üniteye sahip olmasıdır. VRF klimaları diğer multi klimalardan ayıran pek çok özellik mevcuttur. Bu özellikler VRF klima almak için başlıca nedenlerdendir. Şimdi o nedenlere bir göz atalım:

Neden VRF Klima Sistemini Tercih Etmeliyiz?

Aynı anda soğutma ve ısıtma durumu: Heat Pump VRF klimalar, sisteme bağlı kalarak tüm iç ünitelerle birlikte hem ısıtma işlevi hem de soğutma işlevini yapmaktadırlar. Her iç ünite aynı modda çalışır ve dilerseniz sıcaklık değerleri ayarlanabilir.

VRF klima sistemleri

Montaj uygulaması ve kullanımı oldukça kolaydır. Esnek borularla birlikte uygulama sağlanır. R410A soğutucu akışkan maddesi ile ozon tabakasına zarar vermeyecek üretim yapan VRF klima sistemleri, son teknoloji ürün kullanımı ile klima severlerden tam not almaktadır.

Doğrusal Kapasite Kontrolü: VRF klima sistemlerinde yer alan kompresörler, diğer klimalarda yer alan kompresörlere göre daha az tüketim sağlamaktadır. Enerji tasarruflu olmasının yanında oldukça yüksek performans ile de göz doldurur.

Enerji Tasarrufu ve Çevreye Duyarlılık: VRF klimalar, kapasite kontrolünü bağımsız bir şekilde yaparak enerji tasarrufunu maksimum şekilde sağlamaktadır. İnverter teknoloji ile birlikte her iç ünitede yer alan güçle, bulunduğu ortamda istenilen fresh havayı ve kontrolü sağlayan sistemle var olmaktadırlar.

VRF SİSTEMİ

VRF klima sistemi inverter son teknoloji ile bağımsız hareket edebilen kumandalarla kontrol edilebilir. Kontrol sisteminin de güçlü olması sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlanmaktadır. VRF klima sistemlerinde sağlanan yüksek performans, diğer multi klimaları kıskandırır niteliktedir.

VRF klima sistemleri ile CO2 emisyon ayarı azaltılarak küresel ısınmanın önüne geçilmiştir. Ayrıca sistem parçasında kullanılan her bir ürünün % 90’ının geri kazanım özelliği mevcuttur. Sistem içinde yer alan R410A gazı da ozona asla zarar vermeyen bir madde olarak klima gazları arasında yerini almıştır.

FLUO VRF FİYATLARI

Çevre doru olarak bilinen Fluo VRF klima sistemlerinde kurşunsuz lehim kullanılarak çevreye zarar vermesi engellenmiş durumdadır.Fluo VRF klimaların tümü R410A soğutucusu ile çalışmakta ve son teknoloji bağımsız enerji kontrolü uygulanmaktadır.

VRF SİSTEM FİYATLARI

Sistem içinde yer alan esneklikler ile birlikte hem ısıtma hem de soğutma görevi yapabilen sistem, dünya geneline bakıldığında da oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Hem görsel doygunluğu sağlayan hem de kullanım olarak diğer multi split klimalara fark atan VRF klima sistemleri, bir dış ve birden çok iç üniteden oluştuğundan dolayı mimari olarak da yapının dışından gözü yormayan bir sistemle donanmıştır.

Güvenilirlik: Sistem içinde yer alan kompresörlerin eşit şekilde çalışmasını sağlayan donanım mevcuttur. VRF klima sistemleri içinde var olan dış ünite belli periyotlarla değiştirilir. İnverter tipi kompresörler kullanıldığından dolayı rotasyon oluştuğunda fazla yük oluşması engellenir. Aktif yağ kontrol edilebilir donanımı ile birlikte birden fazla ünitenin her biri ayrı ayrı tespit edilip, otomatik yağ akışının yapılması sağlanır. Dış ünitelerde bulunan kompresörlerde de eşit yağ oranına ulaşabilmesi için sistem içinde dengeleme boruları mevcuttur.

Back-up Fonksiyonu: Bir nedenden dolayı dış ünitedeki kompresörler arızalanırsa PCB kart üstünde yer alan anahtarın değişimi mecburidir. Anahtar değişiminden hemen sonra sistem çalışmaya kaldığı yerden devam edecektir. Bakım işlemleri sırasında kullanıcıların konforları ödün vermeden devam etmektedir.

Sessiz Bir Dış Ünite: Dış ünitelerin çıkardığı düşük ses seviyeleri, klima severlerin kulaklarını yormayan bir sistemle donatılmıştır. Çalışma modlarında her birinde ayrı ayrı ayarları olan sistemde gece modunda en düşük ses seviyesini yaşamaktadır. Dış ünitelerde yer alan bu özellikle birlikte ses düşürme modu devreye girer ve VRF klimanız sessiz bir şekilde çalışmasına devam eder.