Kanallı Tip Klima

             

     Kanallı Tip Klima

               Kanallı Tip Klima, kanal ve menfez yardımı ile bulunduğu ortama eşit derecede hava dağılımı yapan ve yüksek verimliliğe sahip klimalardır. Kanallı tip klimalar, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi kategorisinde yer almaktadır.  İç ünitelerinin tavan boşluğuna gizlenmiş şekilde monte edilmesiyle bulunduğu ortamda dekorasyon açısından bir problem oluşturmamakta ve kullanıcılar tarafından bu yönüyle tercih edilmektedir.

Kanallı Tip Klima Özellikleri

Kanallı Tip Klima ,birçok avantaja ve özelliğe sahip klima modellerindendir. Temiz hava alarak ortamdaki kötü havayı tekrar üflememektedir.  Sessiz çalışması ve bu nedenle varlığını hissettirmemesi sağladığı konforu iki katına çıkarmaktadır. Sağladıkları kusursuz hava akımı ile yüksek verimlilik sağlamaktadır. Bu kusursuz hava akımını statik hava basıncı ile sağlamaktadır. Bünyesinde hava akış hacmini aynı şekilde koruyarak, kullanılan alana homojen hava dağıtımı yapmaktadır.

Dar tavan boşluklarına dahi sığabilecek ince yapısıyla her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.  Kanallı tip klimaların kontrol kutusu ana gövdenin içine yerleştirildiğinden dolayı tasarruf oranı artmaktadır. Kullanılan ortamda eşit derece hava dağıtımı yaparak, geniş mekânlarda en uzak mesafeye dahi aynı şekilde hava ulaşımını sağlamaktadır.

Kanallı Tip Klima Fiyatları

Kanallı Tip Klima, bakımı ve temizliğinin kolay bir şekilde yapılabilmesi özelliği de kullanıcılarını mutlu eden unsurlardandır. Kompakt ve hafif yapıya sahip olarak üretilmişlerdir. Montaj sırasında sadece üfleme ve emiş menfezleri açıkta kaldığı için dekorasyon anlamında şık bir görüntü oluşturmaktadır. Ekonomik olması ve verimli çalışması yönünden çok kullanılan klima modellerindendir. Kanallı tip klimalar, dış ortamdan aldıkları havayı anında istenilen ısı seviyesine ayarlayarak, ortama direk olarak aktarmaktadır.

 Kanallı tip klimaların bir diğer özelliği ise turbo modunun olmasıdır. Turbo modu sayesinde istenilen ısıtma veya soğutmayı kısa süre içinde çok etkin bir güçle sağlamaktadır. Aynı zamanda bu tip klimalar minimum enerji sarfiyatı yaparken maksimum verim vermektedir.

Defrost özelliği de bulunan kanallı tip klimalar, bu özelliği sayesinde dış ortamdaki kötü hava koşullarında dış ünitenin üzerinde buz birikmesi durumunda buzun erimesini sağlamaktadır.

Kanallı Tip Klima Markaları

Defrost özelliği kanallı tip klimaların bazılarında zaman ayarına göre çalışırken bazılarında ise akıllı defrost ayarına göre çalışmaktadır. Zaman ayarlaması olan modellerde, belirlenen saat aralığında buzullar çözülürken, akıllı ayarlama da ise ihtiyaç olduğunda çözülme yapılmaktadır. Bu sayede ısıtma ve soğutma işlemi, konfor kalitesi düşmeden sağlanmaya devam ederken enerji tüketimi de azaltılmaktadır.

Kanallı tip klimalar düşük hava sıcaklıklarına dayanıklı olarak tasarlanıp imal edilmişlerdir. Bu sayede dış ortamdaki havanın kötü olduğu zamanlarda sorunsuz bir şekilde ısıtma-soğutma yapabilmekte ve 4 mevsim yüksek verimlilikte çalışmaktadır. Kanallı tip klimalarda yanmaz elektrik kutusu da bulunmaktadır. Bu kutunun içinde yer alan elektrik kartı ve elektrik bağlantı terminalleri, kutunun dışındaki yalıtım sayesinde muhafaza edilmekte ve olası bir kötü durumlar karşılaştığında korunmaktadır.

Kanallı Tip Klima Ölçüleri

Kanallı tip klimaların çocuk kilidi modu olup bu mod uzaktan kumanda ile aktifleştirilmektedir.  Ayarıca kanallı tip klimalar yıkanabilir filtrelere sahiptir. İhtiyaç duyulduğunda rahatlıkla çıkarılıp temizliği yapılabilmektedir. Ancak sadece filtrelerini temizlenme özelliği ile kalmayıp bir de otomatik temizleme seçeneği bulunmaktadır. Bu sayede kendi temizliğini yapabilmektedir.24 saatlik bir zamanlama özelliğine sahiptir. Dış ortamdan aldığı taze havayı içeriye geçirmektedir. Hafıza kayıt sistemi yer almaktadır. Bu sistem sayesinde daha önce ayarlanan bilgiler ve sistemler kaydedilmektedir.

Kanallı Tip Klima arıza kodları

Kanallı Tip Klima,Tam bir çevre dostu olarak donatılmış  R410A gaz basıncına sahiptir. Kullanılan bu gaz çevre kirliliğini önlemektedir. Zarif tasarımı ile de dikkatleri üzerine çeken kanallı tip klimalar genellikle 270 mm ölçülerinde dizayn edilmektedir. Kapasite olarak çok geniş aralıklara sahip olan ve yüksek güce sahip olan klimalar 100000 Btu/h kapasitesine kadar çıkmaktadır.

Geniş tavanları olan, büyük mekânlarda rahatlıkla kullanılabilen klimaların kullanım alanı oldukça geniştir. Hastaneler, okullar, konutlar, siteler, fabrikalar, havaalanları, alışveriş merkezleri, ibadethaneler, imalathaneler, villalar, oteller, spor kompleksi, eğitim merkezleri, plaza ve işyerleri, pansiyonlar, tatil köyleri, bilgi işlem odaları, restoranlar, kafeler ve atölyeler gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.