Heat Pump vrf Sistemi

                             HEAT PUMP VRF SİSTEMİ

Heat pump vrf sistemi , aynı diğer vrf sistemleri gibi hem ısıtma hem de soğutma yapmaktadır. İstenilen odada ayrı ayrı ısıtma ve soğut yapabilen bu sistemler, iç üniteler sayesinde hava dağılımının sağlamaktadır. Konfor ve rahatlık bakımından üst düzey bir hizmet vermekte ve teknolojik yenilikleri sayesinde iklimlendirme işlemini kolaylaştırmaktadır.

VRF SİSTEMİ

HEAT PUMP VRF SİSTEMİ

Heat pump vrf sistemi  oda içerisinde hava dağılımı iç ünitede bulunan fanlar sayesinde yapılmaktadır. Nem alma işlemi ise odada bulunan cihazlar tarafından yönetilmektedir. Bu sistemler hem ekonomik hem de imalatın ucuz sistemlerdir. Montaj işleminin kolay olması ve esnek borulama sayesinde yapısı gereği montajı zor olan binalar için de uygundur.

VRF SİSTEM MONTAJ BEDELİ

Montajının son derece kolay olması sistemin kullanım oranı da arttırmaktadır. Gaz olarak R410 gazını kullanmakta ve çevreye hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Doğrusal yani otomatik kontrolü ile kompresörler daha az bir çalışma ile yavaş hızda ve kullanılan diğer sistemlere oranla elektrik tüketimi daha azdır.

Enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılık konusunda ileri düzeydeki teknoloji sayesinde tam kontrollü kapasite değerlerini oransal olarak yapabilmekte ve bu sayede enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kapasite kontrolü DC kompresörler ile yapılmakta olup ve her iç ünite kontrol valfleri ile devreye alınmaktadır. Bu sayede aşırı yük ve zorlanmanın önüne geçilmektedir.

VRF KLİMA

 VRF klima teknolojisinde kullanılan İNVERTER kompresörler sayesinde gerekli yer ve zamanda gücü üreterek oda içerisine en hızlı ve konforlu ulaşım sağlamaktadır. Bu kontrol sistemi sayesinde diğer sistemlere göre ani güç artışını devreden kardırması sonucunda elektrik açısından önemli bir tasarruf söz konusudur. Sistem yurtdışında oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Verimlilik testlerinden geçmiş ve kullanım açısından en basit sistemlerden biridir. Kompresör ömrünü uzatan yağ basınç anahtarı ve kontrol sisteminin teknolojinin son noktasında üretilmesi ödenen ücretin kısa bir sürede geri dönmesini sağlamaktadır.

VRF YEDEK PARÇA

Kompresörün doğru zaman da ve doğru yerde çalışmasını sağlayan kontrol panelleri sayesinde sistemin çalışması kolaylaşır.. Kompresörlerin aşırı yük ile karşı karşıya kalması da önüne geçilmektedir. VRF klima sistemleri dış ünitelerinin çalışma sırası alınan komutlara göre zaman aralıkları değişebilir.  Bu sırada sistemdeki yük devrede olsun veya olmasın her kompresöre eşit miktarda biner.

Bu sayede kompresör ömrünün uzaması da sağlanır ve sistemdeki aşırı yük kısa bir sürede kaybolur. Sistemin zorlanması engellenir. İlk çalışma anında oluşan aşırı yük zaman içinde VRF klima sistem parçalarında aşınma ve yorulmaya sebep olur.

Fakat İNVERTER teknolojisine sahip bu kompresörler sistemdeki yorulmayı ve aşınmayı engeller.Heat pump vrf sistemi ne ait kompresörlerde yağ seviyesi azaldığı durumda diğer dış ünitelerdeki kompresörler den yağ takviyesi yaparak sistemin arızaya geçmesini önler. Her kompresörün yağ seviyesini eşit bir seviyede tutar. Sistem güvenlik açısından tasarlanışı son derece iyi bir konumdadır.

VRF DIŞ ÜNİTE

Ses düzeyi ise yine günümüzün teknolojisi kullanılarak sessiz bir çalışma göstermektedir. Gürültü veya kullanıcıya rahatsızlık verecek kadar yüksek bir ses seviyesinde değildir.  Ayrıca dış ünitelerin sahip oldukları otomatik ses düşürme kontrol sistemi sayesinde gece düşük ses seviyesinde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Günümüz kullanıcısı kalite ve konfora önem verdiği kadar estetik görünüme de önem vermektedir. Üretim aşamasında bu husus dikkate alınmış ve görsellik konusunda da ince bir tasarıma kavuşturulmuştur. Gece çalışma konusunda birçok cihazda olmayan yeniliklerde düşünülmüş ve yaşam alanları için konfor şartlarına yeni bir bakış açısı katmıştır. Son İNVERTER teknolojisine sahip olan bu Heat Pump Vrf  Sistemi sektördeki önemini zamanla arttırmıştır.