FTHFX45BACH SALON TİPİ KLİMA

   

FTHFX45BACH SALON TİPİ KLİMA

FTHFX45BACH Salon tipi klima, piyasa verileri dikkate alındığında düşük bir maliyet ile ortamlara ayarlanabilecek sistemlerden biridir. Salon tipi klimaların diğer iklimleme cihazlarından bir hayli farklı olduğunu söylemek mümkün. Hem yapısal karakter hem de işleyiş süreci bakımından bir takım ayrıcalıklar bulunmaktadır. FjTherma’nın bu özel serinde yer alan özel üretim programlarına geçmeden önce, salon tipi klimalar hakkında niteleyici bilgiler vermek yerinde olacaktır. Salon tipi klima nedir? Kullanım alanları nelerdir? Bu cihazların çalışma prensibi ve montajlama prosedürlerinde neler var? İşte bu sorulara cevap niteliği taşıyacak birkaç bilgi;

 

 • Geniş salonların ve alanların ısıtma soğutma yüklerini karşılamak üzere üretilirler.
 • Dikey doğrultuda uzunlamasına bir iç ünite gövdesine sahiptir.
 • İç ünite iklimlendirme yapılacak alanda uygun bir köşeye yerleştirilir.
 • Dış ünite atmosfere açık bir alana adapte edilir.
 • İÇ ve dış ünite arasında bakır borulama hattı, drenaj kanalı, elektrik kablosu, yalıtım gibi ek birimler yer alır.
 • Montaj sırasında duvara tesisat için ufak bir delik açılır ve işlem bitiminde bu bölge izole edilir.
 • Yeni modellerde cihaz tasarımı oldukça geliştirilmiştir.
 • Birçok seride dijital gösterge yer alır.
 • Uzaktan kumanda ile konforlu bir kontrol imkânı tanır.
 • Düşük enerji tüketimi ile çalışma sağlarlar.
 • Çok geniş mekanlarda bile alternatif bir iklimlendirme cihazına ihtiyaç duyulmaz.
 • Duvar ve tavan tipi klimaların montajına elvermeyen yapılarda oldukça idealdir.

 

FTHFX45BACH Salon tipi klima, deneyimli bir markanın son üretim serileri arasında yer alır. Bu cihazda, sektörel deneyim ve teknik bilgi birikimi ile donatılmış bir program yer almaktadır. Yüksek konfor arayışlarına hitap eden bu mekanizma, oldukça geniş mekanların ısıtma-soğutma sistemi olarak düşünülmeli ve kapasitesine denk bir strüktürel yapı için düşünülmelidir.

 

FTHFX45BACH Salon Tipi Klima DC İnverter Teknolojisi

 

FTHFX45BACH Salon tipi klima DC inverter teknolojisi,tüm klima üretimlerini saf dışı bırakan bir yeniliktir. Full DC inverter özelliğiyle üretilen bu cihaz, oldukça yüksek bir enerji tasarrufu sağlamak üzere planlanmıştır. Tüketicilerin tercih yönelimi de sıklıkla bu modellere yönelik olmaya başlamış ve inverter cihazların pazar değeri git-gide artış göstermiştir. İnverter en genel anlamda kompresör devrini otomatik ayarlayan bir cihaz beynidir. Bu sayede yüksek bir performans sağlayan cihaz, aynı oranda da enerji sarfiyatını minimize etmektedir. DC inverter kompersörler ve bu gruba dahil fan motoru, bahsi geçen avantajları meydana getiren aslî ögelerdir. Geniş hacimli alanların ve halka açık işletmelerin ısı değerleri gün boyunca değişkenlik gösterir. Böyle durumlarda sabit hızda faaliyet gösteren cihazlar, ortam değişkenlerine ayak uyduramaz. Hem bina açıklıkları hem de insan giriş-çıkışları nedeniyle arzu edilen ısıl değerleri sabit tutabilmek zorlaşmaktadır. İşte bu inverter çözümler, mekanlarda tüm dış etkenli unsurlar nedeniyle değişen hava şartlarını algılar, bu yönde bir kapasite belirleyerek faaliyetine devam eder. Bu algısal mukavemet sayesinde, ortam ısısı uzun süre korunmuş olacak ve cihazın enerji tüketimi de buna paralel düşüş gösterecektir.

 

FTHFX45BACH Salon Tipi Klima Ayrıcalıkları

 

FTHFX45BACH Salon tipi klima ayrıcalıkları,hem serinin kullanıcıya sunduğu özel cihaz programı hem de inverter cihazların ortak getirileri olmak üzere çeşitlilik arz eder. İnsanların kişisel beklentileri ve yapıların ihtiyaç duyduğu yüklere en randımanlı karşılığı veren ürün, klima sistemlerinin sahip olabileceği en üst düzey avantajları sağlamaktadır.

 

FTHFX45BACH Salon tipi klima  ayrıcalıkları kurulum ve kullanım maliyeti ve kişisel konfor bakımından ele alındığında oldukça memnuniyet verici bir düzeye işaret etmektedir. Salon tipi klimalar ticarî mekanlar için oldukça makul bir maliyete tekabül eder. Sağladığı ekonomik avantaj bu kadarla sınırlı değil... Kullanım sırasında ısı koruma kabiliyeti ve akıllı kompresör yönetimi sayesinde düşük bir faturalandırma gayesiyle çalışma gösterir. Görsel nitelikler ve işlevsel eklentiler sayesinde ortamları eşit ve sağlıklı hava koşullarına ulaştırır.

 • http://vrfklima.blog
 • http://vrfklima.net
 • http://vrfklimabayi.com
 • https://vrfsistemi.net
 • https://fluoklima.net/hakkimizda
 • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.