Fan Coil Fiyatları.

Fan Coil fiyat
Temel çalışma sistemi olarak içine aldığı su ile ortam sıcaklığını ayarlayan bir cihazıdır. Bu sistemde sıcak su girişi olduğunda ortama sıcak hava, soğuk su aldığında da soğuk hava üfleyerek binaların iklimlendirmesini yapmaktadır.

Fan coil fiyat ları cihazlarının içinde fan bulunmaktadır. Sistemin çalışmasında en temel parçalardan biridir. Ortama hava fan yardımı ile üflenir. Sistem içine giren akışkan ince ve kılcal olan borulardan geçerek fan yardımı ile ortama üflenir.
Temelde 2 borulu ve 4 borulu fan coil fiyat işlemesi bulunmaktadır. 2 borulu olanlar daha ucuzdur. Aynı anda hem ısıtma, hem de soğutma işlemini yapamazlar. Bu nedenle büyük işletmelerde tercih edilen modellerden değildir. 4 borulu fan coiller ise hem ısıtma, hem de soğutma işlemini aynı anda yapabilmektedir.Tam bir iklimlendirme işlemi gören fan coil tipidir.Pek çok işletmede bu modeller tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.Fan coil cihazı seçimi yaparken bazı detayların dikkate alınması şarttır. İlk olarak kullanım amacınızı belirlemelisiniz.Bu sistemden toplam beklentisinizin net olarak ortaya konulması şarttır. Sadece ısıtma veya soğutma mı, veya her ikiside mi isteniyor bunu belirlemek ve ona göre ürün seçimi yapmanız gerekmektedir. Bir diğer önemli detay kullanıcı istekleri ve tesisin mimari yapısı olacaktır. Bu cihazların daha çok otellerde kullanıldığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda cihazlar üzerinde ciddi iyileştirmeler yapılmış ve daha everimli hale getirilmiştir.

09022017

29.12.2016 11:19:31