aydın vrf

 VRF KLİMA SİSTEMLERİ

VRF klima sistemleri teknolojik yenilikler sayesinde kullanım açısından çevre dostudur. Yeni oluşumu ve son yıllarda yenilen gazlar VRF klima sistemlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Gerek çevre bakanları gerekse çevreci kulüpler tarafından onaylan VRF klima sistemleri  gazı çevre için zarar teşkil etmemektedir.  Değişken gaz debisi sayesinde her ortam için gerektiği kadar enerji ve gaz tüketir. Bu sayede gereksiz enerji ve gaz kullanmadığı için çevreye en az seviyede kirletmektedir. İnverter teknolojisi sayesinde istenilen sıcaklık veya soğukluk derecesine ulaştığı anda kompresör kendini beklemeye veya düşük enerji tüketimin de çalışır. Bu sistem sayesinde gereksiz enerji kullanımın da önüne geçer. Ses açısından değerlendirmek gerekirse VRF sistemleri çevreye aşırı rahatsızlık verecek bir ses seviyesinde çalışmaz. Gine yeni teknoloji sayesinde ses desibel oranı iyileştirilmiş ve kapalı alanlar için kurulan dış üniteler de bu iyileştirmelerden faydalanmıştır. Doğru bir montaj yapıldığı zaman kesinlikle ses gürültüsü yaratmaz.

                 VRF KLİMA SİSTEMLERİ  AVANTAJLARI

Vrf klima sistemleri farklı bir sistem tasarımı ile görsellik açısından iyileştirilmiş ve kullanımı basitleştirilmiştir. İstenilen derece de farklı odalara hem ısıtma hem de soğutma yapabilmektedir. İhtiyaç duyulan bütün konfor şartları yerine getirilmiş ve ekonomik anlamda da tasarruf açısından kullanıma sunulmuştur.  Yüksek COP değerleri sayesinde elektrik kullanımını istenilen ölçüde ve gerektiği miktarda ayarlayarak tasarruf konusunda verimliği arttırıldı.Üç borulu ısı geri kazanım cihazları yüksek değerde ısıtma ve soğutma kapasitelerine sahiptir. Alanın hacmi ve yüksekliğine göre kurulum yapılmaktadır. Birçok gelişmiş ülkeler iklimlendirilmeyi bu cihazlar tarafından sağlamaktadır. Enerji sistemlerinde yenilenebilir kaynaklar adına ısı geri kazanım cihazlarının önemi büyüktür. Günlük hayatımıza sokamaya çalışan firmalar sayesinde ev ve iş yerleri içinde tasarlanmış boyutları vardır.

                              VRF KLİMA SİSTEMLERİ FİYAT

Vrf klima sistemleri,temel özellikleri yüksek verimliliğe sahiptir. Taze hava ihtiyacını sinyal kabloları tarafından algılanma sonrasında devreye girerler. Eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapabilmektedir. Böylece ayrı iki sisteme de gerek kalmamaktadır. İstenilen komutta ısıtma ve soğutma derecesini ayarlayarak yük akışını sağlar. Miktar bakımından gaz ve derecesini devrede tutar. Her dış ünitede 2 adet kompresör bulunmaktadır. Aşırı yük sonrasında iki kompresör de devreye girerek sisteminin zorlanmasını önler. Arıza durumunda tek başına da çalışabilen kompresörlerin ömrü en az 10 senedir. Aktif yağ yönetimi ile de güvenliği üstün bir düzeyde sağlamış olur. Aşırı yağlanma durumunda yağ basınç anahtarını devreye sokarak bakır borulara veya gaza karışmasını engeller. Sistem açısından en önemli özelliği yağ basıncı dengelemesidir. Sisteme yağ kaçtığı andan itibaren kötü sonuçlar karşımıza çıkabilir.  Teknolojinin hızla gelişmesi sonrasın da meydana gelen akıllı binalar için ise uygun bir tasarıma sahiptir. Gerek verimlilik gerekse görsel açısından tercih edilen ve yeni yapılara uygulanan bir sistemdir.

 

  VRF KLİMA SİSTEMLERİ KULLANIM ALANLARI

Vrf klima sistemleri ,özellikle kimyasal boya firmaları, atık madde depoları gibi ısının önemli olduğu firmaların tercih ettiği bir sistemdir. Isı kazanım cihazı sayesinde hem gerekli ısı hem de yüksek sıcaklık açısından kolaylıklar sağlamaktadır. Boya firmalar. Hastane ilaç depoları gibi aşırı soğutma gerektiren alanlar için ise yine bu sistem tercih edilmektedir. İstenilen odada istenilen derecede kullanım sağlayabilmesi sistemin tercih edilmesine sebep olmaktadır. Şoklama gibi aşırı soğuk bir derece çalışabilmesi bu alanlarda kullanım sağlayabilmektedir. Isı geri kazanım cihazı sayesin de ise enerji tasarrufu açısından önemli bir faktör olmasından dolayı aşırı büyük yani lüks siteler için ısı tasarrufu önemli olduğu için yine bu yine üç borulu geri kazanım VRF klima sistemleri tercih edilmektedir.

FLUO KLİMA SATIŞ VE SERVİS BÖLGELERİ