34000 Btu Kanal Tipi Klima

34000 BTU KANAL TİPİ KLİMA

34000 Btu kanal tipi klima, yüksek konfor arzu edilen mekanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Sistem iç ünitesi tavan arasına, asma tavan boşluğuna ve gardırop gibi bir eşyanın iç bölmesine gizlenerek monte edilebilir. Ultra ince kanallarıyla dikkat çeken sistem; fabrikalardan mağazalara, alışveriş merkezlerinden iş hanlarına kadar pek çok farklı binalarda kullanım alanı bulmaktadır. İnce ve şık iç birim tavan arasının elverdiği oluşumlarda oldukça rahat bir adaptasyon sürecine imkân verir. Cihazın rağbet gördüğü mekan tipolojilerine örnek vermek gerekirse;

34000 Btu Kanal Tipi Klima Nerelerde Kullanılır?

 1. Fabrikalar
 2. Hastaneler
 3. İş yerleri
 4. Konutlar
 5. Siteler
 6. Villa ve rezidanslar
 7. Dağ evleri, çiftlikler
 8. Hücresel veya tek bölmeli ofisler
 9. Büyük toplantı salonları
 10. Sosyal aktivite alanları;
 11. Sinema salonları
 12. Tiyatro binaları
 13. Düğün, sünnet, doğum günü vb. organizasyon şirket binaları
 14. Spor salonları
 15. Restoran ve lokantalar
 16. Catering Firmaları
 17. Kamu binaları

 

34000 Btu kanal tipi klima, yukarıda listelenen yapı birimlerinde ve daha pek çok faklı oluşumda ısıtma ve soğutma programları olarak düşünülebilir. Gelişen teknolojik imkanlar ve HVAC sistemleri bünyesinde yer alan son trendler ışığında üretilen cihaz, kanal ve menfezler yoluyla hava alışverişinin sağlanmasında yetkin bir mekanizmadır. Bu cihazın tüm uyumluluk prosedürleri ve kapasitesi dikkate alınarak, mekanlarda kullanılmak üzere tercih edilebilir.

 

34000 Btu Kanal Tipi Klima Görsel Şıklık ve Bütünsel Tasarım

 

34000 Btu kanal tipi klima temelde iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlanmış bir üründür. Gelişmiş toplumlarda pek çok detay dikkate alınmakta ve bir cihazın sadece işlevsel niteliği değil, görsel bağlamda vâdettiği kriterler de önem teşkil etmektedir. Özellikle, kanal tipi klimaların tercih edildiği pek çok farklı mekan olması ve bu mekanların halka açık alanları ihtiva etmesi, görsel niteliğinin daha da önemli olmasında etkendir.

 

34000 Btu kanal tipi klima, gerçekleştirdiği üst düzey performansa karşılık çok ince bir ön panel tasarımına ve oldukça şık bir görünüme sahip kanal tasarımlarıyla üretilmektedir. Farklı boyutlarda piyasaya sunulan kanal tipi klimalar, kullanılacak alanın genişleme yönüne ve kapasitesine göre tercih edilebilir.

 

34000 Btu Kanal Tipi Klima Temiz Hava Salınımı ve Filtreler

 

34000 Btu kanal tipi klima, hava transferinde çeşitli formüller sunar. Hava üfleme yönü, istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Akıllı ve otomatik hava aktarımı yapabilen cihaz, soğuk hava tercihini binanın üst kısımlarına doğru yapmakta, sıcak hava ihtiyacında ise daha alt kısımlara bu transferi gerçekleştirmektedir.

Bu kabiliyet üstün bir mühendislik hesabını ve en verimli sonuca ulaştıran bir planlamayı işaret etmektedir. Fiziksel şartlar göz önüne alındığında, sıcak hava kütlelerinin yukarıya doğru yönelmesi olağandır. Bu yüzden, ortamlarda eşit hava dağılımının gerçekleştirilmesi daha özel bir planlamayı gerekli kılar. Kanal tipi Klimalardaki bu akıllı hava yönlendirme sistemi, cihazı cazip kılan nitelikler arasında sayılmaktadır.

 

34000 Btu kanal tipi klima filtreler açısından da yüksek bir teknolojik üretimin yansımasıdır. Montajlama yönelimi ve gövdesel tasarım bu filtrelere göre dizayn edilmiştir. Marka ve modeller arasında nüanslar bulunabilir. Fakat kaliteli marka üretimlerinde yer alan bu filtreler, hem solunan havadaki negatif tesirleri asimile etmekte hem de kendi kendini temizleme potansiyeli taşımaktadır.

Klima içinde gerçekleşen oksitlenmenin de önüne geçen bu özel filtreler sayesinde çok daha yüksek standartlarda bir hava koşuluna sahip olmanız mümkün. Hava geçişinde arıtma sistemi olarak işlev sergileyen özel filtreler, fresh hava salınımı ile daha konforlu mekanlar yaratır. İkinci kademe olarak bilinen torba filtreler ise ön filtreleme programını hayata geçirir. Karbon filtreler de bu sistemde oldukça önemli bir rol oynar ve sistem içeriye tamamen sterilize edilmiş bir ısı salınımı gerçekleştirir.

 

34000 Btu Kanal Tipi Klima Hızlı Kompresörler

 

34000 Btu kanal tipi klima, kapasitesinin elverdiği alanları ısıtıp soğuturken yeni üretim kompresörlerle birlikte bir çalışma prensibi göstermektedir. Kompresör hızını odanın ısı değerlerine uygun bir şekilde ayarlama imkânı veren bu cihazlarda, sabit hızdaki kompresörlere nazaran çok daha büyük bir ekonomik avantaj elde edilmektedir. Ayrıca turbo mod kullanımı esnasında, ortam sıcaklığı en hızlı şekilde istenilen düzeye ulaştırılır. Bu aşamadan sonra, normal hızına dönen kompresörler düşük bir enerji tüketimi ile oda sıcaklığını muhafaza etmektedir.

 

34000 Btu Kanal Tipi Klima Ayarlanabilir Fan Kanatları

 

34000 Btu kanal tipi klimalar, cihaz içinde yer alan fan kanatlarının istenilen yönelimle ayarlanabilmesine imkân verir. Kapakların serbest hareket etme kabiliyeti, ortama üflenen havanın dikey ve yatay şekilde kurgulanmasına izin vermektedir. Böylece mekanlar kısmî olarak değil, bütünsel olarak ve eşit miktarda ısı dalgaları ile ısıtılıp-soğutulması mümkün olmaktadır. Bir iklimlendirme cihazının performansını belirleyen ilk unsur, ortamda homojen ısı dağılımı gerçekleştirip gerçekleştiremediğidir.

 

34000 Btu Kanal Tipi Klima Santralleri

 

34000 Btu kanal tipi klima, dikey ve yatay olarak farklı ölçeklerde üretilebilmektedir. Bu sayede farlı yönelimlerde ve hacimlerde her türlü mekana uyum sağlayabilecek iç ünite tasarımları mevcuttur. Mimarî tasarımların karakteri bu cihazların da üretim haritasını belirlemiştir. Bazı ortamlarda uzunlamasına ve yatay iç ünite tasarımları dikkat çekerken bazı mekanlarda dikey doğrultuda bir hacim sergileyen birimler bulunmaktadır.


34000 Btu Kanal Tipi Klima Çalışma Performansı

 

34000 Btu kanal tipi klima, fonksiyonel olarak pek çok kazanımı sağlarken, bu çalışma sürecini olabildiğince sessiz bir iç devinimle gerçekleştirmektedir. İç tasarımın niteliği ve yalıtımda kaydedilen aşama sayesinde geleneksel klimaların gürültülü çalışma prensibi bu yeni ve modern üretimlerde oldukça minimize edilmiştir.

Eşit hava salınımı, en uzak bölgelere bile ısı dağılımının sağlanabilmesi, ayarlanabilir fan kanatları ve kapaklar cihazın genel çalışma esasında yer alan özellikler arasındadır. Bunlara ek olarak; uyku modu ve otomatik modda çalışabilen cihaz, gece istirahati sırasında da ortam sıcaklığını en verimli şekilde ayarlama imkânı sunmaktadır. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlar, insan sağlığı ve psikolojik yapısı üzerinde olumsuz etkiler gösterebilir. Bu cihazların akıllı ısı dengeleme kabiliyeti, daha sağlıklı ortamlarda yaşama ve iş gücü sağlama olanağı sunmaktadır.

 

34000 Btu kanal tipi klima, çok ekonomik bir enerji tüketimine elvermesi bakımından da tercih edilmektedir. Bazı hâllerde, birçok iç birimin tek bir dış ünite tarafından yönetilmesi de oldukça büyük bir avantaj olarak nitelendirilebilir. Ayrıca bu sistem, yüksek kapasiteli ve verimli ısıtma-soğutma programını daha düşük enerji sarfiyatı ile gerçekleştirmek üzere tasarlanmıştır. Otomatik modda, ortam ısısı arzu edilen seviyeye ulaştıktan sonra enerji tüketimi sınırlanır. Bu sınırlama, elektrik faturalarına da olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Kanal tipi klimalarda on-off modeller yerine inverter cihazların tercih edilmesi halinde, çok daha yüksek bir tasarruf programı sağlanmış olacaktır. İnverter modeller, ısı taşıma kapasitesini ve kompresörlerin hızını otomatik olarak ayarlar. Bu sayede gereksiz enerji tüketimi engellenmiş olur.

 

34000 Btu kanal tipi klima, zaman ayarlama modu ile günlük ve haftalık girdileri hafızasına alabilmektedir. Böylece istenilen gün ve saatte sistem aktif olacak ve bu yönde ekstra bir kontrol gereksinimi duymayacaktır. Bunlardan başka, otomatik yeniden başlatma özelliği de dikkat çekici bir yeniliktir. Olası kesintiler sonrasında, enerjiye kavuşan sistem tekrar ayarlı modda çalışmaya başlar ve ortamların ısı kaybına uğramamasına katkı sağlar.